iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 8. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1912
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • První letošní burčák

  1:10 do playlistu

  První letošní burčák
  Sezóna burčáku začala. Na jižní Moravě už se objevují první stánky s kvašeným hroznovým moštem. V nejbližších dnech se do terénu vydá i potravinářská inspekce.

 • Problémy vinařů

  5:13 do playlistu

  Problémy vinařů
  Aktuální problémy kolem vytváření novely vinařského zákona přímo s čerstvým vítězem soutěže Vinař roku 2015.

 • Pomoc při léčbě dětské rakoviny

  8:22 do playlistu

  Pomoc při léčbě dětské rakoviny
  Přes 80 procent vyléčených dětských onkologických pacientů má později zdravotní problémy - nejčastěji poruchu sluchu nebo sníženou plodnost. Lékaři se proto snaží rizikovým faktorům, které je způsobují, co nejlépe porozumět.

 • Podvodníci okrádají seniory

  9:18 do playlistu

  Podvodníci okrádají seniory
  Hned dva případy podvodníků okrádajících seniory řešila jihomoravská policie. Ve středu přišla o peníze 74-letá žena z Petrovic na Blanensku. Dvojice podvodníků jí tvrdila, že jsou brusiči nožů, a v nestřeženém okamžiku jí z úspor sebrala osm tisíc korun.

 • Vzpomínky na rok 1968

  10:10 do playlistu

  Vzpomínky na rok 1968
  Přesně před 47-ti lety vpadla do Československa vojska Varšavské smlouvy. 108 lidí zemřelo, další stovky se zranily. Na oběti okupace se dnes vzpomínalo napříč celou republikou.

 • Blansko bez osvětlení

  12:11 do playlistu

  Blansko bez osvětlení
  Už několik týdnů jsou obyvatelé Blanska potmě. Okolo hlavního nádraží a v některých okolních ulicích nesvítí pouliční světla. Dělníci je museli vypnout kvůli rekonstrukci Svitavské ulice.

 • Nová hřiště pro děti

  14:31 do playlistu

  Nová hřiště pro děti
  Nová hřiště pro děti i dospělé za téměř 30 milionů korun letos vybudují obce v Jihomoravském kraji. Dvě třetiny nákladů zaplatí z evropských dotací. O tom, jak budou hřiště vypadat, mohli rozhodovat sami obyvatelé.

 • Nelegální maringotky v CHKO

  18:10 do playlistu

  Nelegální maringotky v CHKO
  řady si nevědí rady s maringotkami, které jejich majitelé přistavují v chráněných oblastech. Není podle nich jednoduché určit, zda se jedná o stavbu nebo vozidlo. To se nelíbí obcím ani ochranářům.

 • V Hodoníně otevřeli denní lázně

  20:08 do playlistu

  V Hodoníně otevřeli denní lázně
  V Hodoníně dokončili stavbu denních lázní. Kůli rekordní investici - přes 100 milionů korun - si město muselo vzít úvěr. Denní lázně mají přilákat víc turistů - třeba i ze zahraničí, a podpořit místní podnikatele.

Přehrát vše

Související