iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 7. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1399
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změna klimatu na jihu Moravy

  1:15 do playlistu

  Změna klimatu na jihu Moravy
  Sucho, které v posledních letech trápí hlavně jihomoravské zemědělce, dnes řeší vláda. Chystá se schválit sérii opatření, které v budoucnu přinesou lepší hospodaření s vodou.

 • Boj proti hazardu

  8:17 do playlistu

  Boj proti hazardu
  Vláda schválila důslednější regulaci hazardu v Česku. Trojice schválených návrhů posilují pravomoci státu a obcí v kontrolách. Novela zavádí například povinnou přestávku po dvou hodinách hry a upravuje taky otevírací dobu.

 • Rekonstrukce dřevěného kostela

  12:18 do playlistu

  Rekonstrukce dřevěného kostela
  Lidové baroko z poloviny 18. století bude zase jako nové. Dřevěný kostel Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích, jeden ze symbolů Valašska, prochází největší rekonstrukcí ve své historii.

 • Oprava potrubí v Dukovanech

  14:33 do playlistu

  Oprava potrubí v Dukovanech
  V Jaderné elektrárně Dukovany vyměňují potrubí chladící vody. Za třicet let provozu je to poprvé, co se tento důležitý systém rekonstruuje. Potřeba je to jednak kvůli poruše, ale také proto, aby elektrárna získala povolení k dalšímu provozu.

 • Mimořádná dotace pro Klokánky

  16:16 do playlistu

  Mimořádná dotace pro Klokánky
  O mimořádné dotaci 20 milionů korun pro dětská krizová centra Klokánek dnes jedná vláda. Centrům totiž kvůli dvaadvaceti milionovému dluhu za sociální pojištění hrozí exekuce.

 • Unikátní muzeum kol v Boskovštejně

  20:03 do playlistu

  Unikátní muzeum kol v Boskovštejně
  Jedno z největších muzeí kol na světě je od začátku prázdnin otevřené v Boskovštejně na Znojemsku. K vidění je tu průřez celou historií výroby kol včetně řady unikátních exponátů.

 • Památník Tomáše Bati

  22:09 do playlistu

  Památník Tomáše Bati
  Z Domu umění ve Zlíně definitivně zmizely varhany. Za 410 tisíc je od města jako jediný zájemce koupila farnost v obci Lendak na Slovensku. Město chce objekt zrekonstuovat a vrátit mu původní podobu Památníku Tomáše Bati.

Přehrát vše

Související