iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2014
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
839
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Armádní posily dorazily do Vrbětic

  1:15 do playlistu

  Armádní posily dorazily do Vrbětic
  K nebezpečným muničním skladům ve Vrběticích na Zlínsku dnes konečně dorazily očekávané armádní posily. Několik měsíců tady bude operovat 450 vojáků . Budou mít dvě základny - jednu v areálu muničního skladu, další pak v Haluzicích.

 • Kočárky v tramvajích

  6:53 do playlistu

  Kočárky v tramvajích
  Nástup s kočárkem do olomoucké MHD pouze na povolení řidiče – řada maminek si stěžuje na hlášení, které začalo znít v autobusech a tramvajích. Podle nich je diskriminuje. Dopravní podnik ale výzvy zavedl na žádost řidičů.

 • Osud Louckého kláštera

  10:27 do playlistu

  Osud Louckého kláštera
  Danajský dar - tak označuje znojemská radnice chátrající Loucký klášter. Po několika neúspěšných pokusech o prodej stát před čtyřmi lety převedl zničenou památku do majetku města Znojma. To jen pomalu nachází pro areál využití.

 • Obsluha benzinky jako učební obor?

  12:27 do playlistu

  Obsluha benzinky jako učební obor?
  Obsluha čerpací stanice - běžná profese, na kterou ale nepřipraví žádná škola. Lidé s minimální kvalifikací tak na pumpách prodávají třeba hořlaviny nebo jedovaté látky. Změnu přineslo Společenství čerpacích stanic - zaměstnancům benzínek nabídlo školení.

 • Silnice bez údržby

  14:37 do playlistu

  Silnice bez údržby
  Do deseti let by mohly být všechny silnice třetí třídy na Pardubicku v havarijním stavu, pokud se nezmění financování oprav. Přitom kamionovou dopravou trpí hlavně silnice na Svitavsku, které spojují Čechy s Moravou.

 • Živá knihovna

  16:21 do playlistu

  Živá knihovna
  V Kabinetu Múz v Brně probíhá projekt takzvané živé knihovny. V rámci Týdne lidských práv ho připravili pracovníci a pracovnice Amnesty International.

 • Charita pomáhá na Ukrajině

  19:52 do playlistu

  Charita pomáhá na Ukrajině
  Už 15 let funguje na západní Ukrajině dětský domov rodinného typu – pomáhala ho založit znojemská charita. Za tu dobu už domovem prošlo celkem 15 dětí. Kdyby jim nepomohly peníze z Česka, s velkou pravděpodobností by skončily na ulici.

 • Žďárské vrchy zpřístupnily část rašelinišť

  22:16 do playlistu

  Žďárské vrchy zpřístupnily část rašelinišť
  Žďárské vrchy mají novou turistickou atrakci - správa Chráněné krajinné oblasti dokončila obnovu naučné stezky mapující rašeliniště v okolí Velkého Dářka. V jejím rámci se navíc veřejnosti vůbec poprvé v historii otevřela i část dosud nepřístupného území.

Přehrát vše

Související