iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 6. 2014
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2460
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škodliviny v ovzduší

  1:11 do playlistu

  Škodliviny v ovzduší
  Voda jako lék pro prachem zamořené Brno. Ulice města po nocích splachují kropicí vozy – magistrát tak chce zlepšit kvalitu ovzduší. Ta patří dlouhodobě k nejhorším v zemi. Metoda ale má své kritiky - problém podle nich neřeší.

 • Spor o slavkovskou výstavu pokračuje

  8:17 do playlistu

  Spor o slavkovskou výstavu pokračuje
  Spor o napoleonskou expozici ve Slavkově u Brna nekončí. Autoři původní předlohy znovu hrozí městu, že se obrátí na soud. Nelíbí se jim totiž ani nová podoba výstavy.

 • Ztracená středověká studna ozdobí žďárské náměstí

  11:11 do playlistu

  Ztracená středověká studna ozdobí žďárské náměstí
  Novou dominantu zřejmě získá náměstí ve Žďáru nad Sázavou. Archeologové během jeho rekonstrukce objevili zachovalou středověkou studnu. Město ji chce jako významnou památku dokládající historii Žďáru opravit.

 • Úřady nechaly rozorat nudapláž

  13:34 do playlistu

  Úřady nechaly rozorat nudapláž
  Tvrdý zásah proti nudistům Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Majitelé pozemku nechali nelegální pláž rozorat, bez jakéhokoliv předchozího varování. Nudisté přitom odlehlé místo využívali k rekreaci víc než 30 let.

 • Brněnský územní plán

  16:07 do playlistu

  Brněnský územní plán
  Aktualizaci územního plánu, kterou provázely protesty mnoha lidi, dnes odpoledne schválili brněnští zastupitelé. Přímo na zasedáni zastupitelstva přišli i odpůrci s transparenty.

 • Vakcína proti borelióze

  20:31 do playlistu

  Vakcína proti borelióze
  Během šesti až sedmi let bychom se mohli dočkat vakcíny proti borelióze. Vědci z Prahy, Brna a Olomouce totiž vyvinuli nový lék. Zatím funguje pouze u zvířat, podobná látka by ale podle nich měl pomoct i lidem.

 • Chovatelé zachránili plemeno moravských plnokrevníků

  22:29 do playlistu

  Chovatelé zachránili plemeno moravských plnokrevníků
  Ještě před dvaceti lety hrozilo koním Moravského teplokrevníka vymření. Tehdy zbývalo posledních pár desítek kusů. Díky chovatelům se plemeno podařilo zachránit. V současnosti po pastvinách pobíhá 260 klisen a hřebců.

Přehrát vše

Související