iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 12. 2012
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
819
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec vyšetřování tragédie u Dobronína

  2:39 do playlistu

  Konec vyšetřování tragédie u Dobronína
  Kriminalisté z Vysočiny už ví, kdo stojí za poválečným masakrem německých obyvatel u Dobronína na Jihlavsku. Po více než dvou letech v těchto dnech dokončují vyšetřování staré tragédie.

 • Kontroly pyrotechniky

  4:42 do playlistu

  Kontroly pyrotechniky
  Stánky i kamenné obchody v těchto dnech zaplavuje pyrotechnika. Do terénu tak vyráží Česká obchodní inspekce spolu s pracovníky Úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva. V Hatích na Znojemsku našli dnes pochybení u stovek výrobků.

 • Vánoční ohlédnutí

  6:47 do playlistu

  Vánoční ohlédnutí
  Překvapivě v klidu se letos nesly vánoční svátky pro hasiče a policisty. Napilno měli pouze zdravotníci – kromě klasických případů nevolností se přitom setkali i s méně obvyklou situací: v baby boxu v Brně během Vánoc našli novorozeného chlapce.

 • Odvrácená strana Vánoc

  9:08 do playlistu

  Odvrácená strana Vánoc
  Tradiční sbírku v centru Kyjova pokazily dvě krádeže během pěti dnů. Zloději si z kasičky odnesli peníze určené nadaci pro léčbu rakoviny kostní dřeně.

 • Co s vánočními zbytky?

  11:45 do playlistu

  Co s vánočními zbytky?
  Kapři a stromečky – tradiční symboly Vánoc a před svátky nejprodávanější zboží. Teď se jich obchodníci zbavují. Přebytečné stromky posílají do štěpkoven a spaloven, ryby zase putují do zahraničí.

 • Provoz balíkových přepravců znovu v normálu

  13:26 do playlistu

  Provoz balíkových přepravců znovu v normálu
  Poslední pracovní dny roku nápor zásilek výrazně opadl. Třeba expresní balíková služba v Brně mohla dnes omezit provoz na polovinu.

 • Konec projektu Erasmus

  15:40 do playlistu

  Konec projektu Erasmus
  Kvůli škrtům v rozpočtu Evropské unie padl návrh na zrušení programu Erasmus – zaměřeného na výměnné pobyty vysokoškolských studentů. Program je financovaný z unijních peněz.

 • Žehnání vínu

  17:28 do playlistu

  Žehnání vínu
  Na desítkách míst jižní Moravy dnes kněží a děkani žehnají vínu. Právě na tento den totiž připadá svátek patronů vinařů - Jana Evangelisty.

 • Inovace roku

  19:16 do playlistu

  Inovace roku
  Brněnští vědci pracovali šest let na přístroji, který teď sklízí velké ovace a může se pyšnit titulem nejvýznamnější inovace roku. Přístroj na ověření míry najde uplatnění především v oblastech mikroelektroniky, jemné mechaniky a optiky.

Přehrát vše

Související