iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2012
17:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
675
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Byty v domech bez výtahu se pro seniory stávají vězením

  0:50 do playlistu

  Byty v domech bez výtahu se pro seniory stávají vězením
  Uvězněni ve vlastním bytě - tak se často cítí senioři, kterým chůze dělá problémy a žijí navíc v bytovém domě bez výtahu. Na svoje bydlení jsou často už tak fixovaní, že se nechtějí stěhovat - města ale na pořízení výtahů většinou nemají dost peněz.

 • Funkce pro bývalou středočeskou hejtmanku

  2:51 do playlistu

  Funkce pro bývalou středočeskou hejtmanku
  Středočeská ČSSD hledá funkci pro bývalou hejtmanku Zuzanu Moravčíkovou. A neshodne se na ní. Oficiálně jí strana nabízí post ředitelky Galerie Středočeského kraje, odmítá to však nový hejtman Josef Řihák.

 • Vltava bude čistší

  4:37 do playlistu

  Vltava bude čistší
  Tok horní Vltavy bude zase o něco čistší, vodohospodáři v Loučovicích spustili centrální čistírnu odpadních vod za 52 milionů korun. Ta stará - stojící na břehu Vltavy zcela zmizela z mapy. V testech propadla.

 • Rychvald může přijít o dotaci

  6:49 do playlistu

  Rychvald může přijít o dotaci
  Město Rychvald může přijít o dotace ve výši 3 300 000 korun. Peníze dostalo od ministerstva zemědělství na vybudování kanalizace. Na nesrovnalosti při zadávání veřejných zakázek upozornila obyvatelka Rychvaldu.

 • Kurzy češtiny pro cizince

  9:29 do playlistu

  Kurzy češtiny pro cizince
  Mezi cizinci roste zájem o kurzy češtiny. Podle lektorů mají snahu překročit hranice své komunity. V Ústí nad Labem pro ně otevřeli i speciální filmový klub. Právě v tomto kraji je po Praze nejvíc cizinců z celé republiky.

 • Úhrady za sterilizace

  11:23 do playlistu

  Úhrady za sterilizace
  Řada nejasností je momentálně kolem úhrady za sterilizace. Zatímco ve většině moravskoslezských nemocnic musí ženy za tuto nevratnou antikoncepční metodu zaplatit, v ostravské fakultní nemocnici ji pacientky momentálně hradit nemusí.

 • Adoptivní babičky

  13:12 do playlistu

  Adoptivní babičky
  Pro zaneprázdněné rodiče potřebná pomoc s péčí o děti, pro řadu starších žen zase příležitost, jak zahnat samotu. V Brně si teď díky projektu Centra pro rodinu můžou rodiče babičky vybrat a adoptovat.

 • Nakupování vánočních dárků v Polsku

  14:59 do playlistu

  Nakupování vánočních dárků v Polsku
  Na polských tržnicích vypukla tradiční předvánoční nákupní horečka. Sjíždějí se tam hlavně Češi z příhraničí. Lákají je nízké ceny. Třeba vánoční výbavu je tam možné pořídit až o polovinu levněji než v Česku.

 • Vánoční strom pro Prahu

  17:15 do playlistu

  Vánoční strom pro Prahu
  Do Prahy dnes zamířil vánoční strom. Skoro třicet metrů vysoký smrk pochází z Holoubkova na Rokycansku a bude hlavní ozdobou letošních adventních trhů na Staroměstském náměstí. Poprvé se rozsvítí v sobotu prvního prosince.

 • Záchranná stanice s novým vybavením

  18:56 do playlistu

  Záchranná stanice s novým vybavením
  Zbrusu nové voliéry a taky modernější vybavení na zvířecí jednotce intenzivní péče pořídili ochránci přírody z Bartošovic na Novojičínsku. Jejich záchranná stanice se musí každý rok vypořádat s nárůstem počtu přijatých zvířecích pacientů.

 • Krkonošské kaple ožívají

  21:23 do playlistu

  Krkonošské kaple ožívají
  Staré kapličky v horách opravují členové ekologického sdružení Zdravé Kr- konoše. Původní tvář vrátili už desáté historické stavbě, která dotváří ráz horské krajiny.

Přehrát vše

Související