iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2368
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:14 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Není možné žádat občanský průkaz a pas

  1:03 do playlistu

  Není možné žádat občanský průkaz a pas
  Až do konce týdne nemůžou lidé žádat o nové občanské průkazy a cestovní pasy. Doklady dnes úřady pouze vydávaly. Od zítřka už nebude možné ani to. Plánovaná odstávka souvisí s přípravou na vydávání občanských průkazů s biometrickými údaji. Systém by měl fungovat v pondělí.

 • Podoba nových občanských průkazů

  2:57 do playlistu

  Podoba nových občanských průkazů
  A jaká bude podoba nových občanských průkazů s biometrickými prvky? V čipech dokladů bude nasnímaný obličej a otisky prstů. Některé jiné údaje mají naopak zmizet. Už nebude možné uvádět akademický titul a chybět bude také rodné číslo. Češky se navíc budou moci rozhodnout, zda chtějí své příjmení přechylovat, tedy používat přípony, nejčastěji -ová.

 • Odstávka ve Škodě auto

  4:20 do playlistu

  Odstávka ve Škodě auto
  Automobilka Škoda přerušila v noci na dnešek výrobu. Důvodem je nedostatek dílů potřebných k výrobě aut, hlavně čipů. Podnik tím uspíšil začátek celozávodní dovolené, která se pak v srpnu navíc protáhne ze dvou na tři týdny. Nucené volno zaměstnanců bude placené. Podle odhadů českého Sdružení automobilového průmyslu se letos kvůli výpadku komponentů nevyrobí skoro 70 tisíc aut.

 • Parkování v Jihlavě

  4:48 do playlistu

  Parkování v Jihlavě
  Jedno parkoviště skoro prázdné a druhé jen o pár metrů dál od brzkého rána beznadějně plné. Jihlava zpoplatnila stání pro auta v širším centru města, která řidiči dříve hojně využívali. Protože většina z nich za parkování platit nechce, hledají volná místa také v přilehlých ulicích. Plánem radnice ale je, aby lidé svoje auta nechávali hlavně na periferii města.

 • Pád letadla u Frýdlantu nad Ostravicí

  6:28 do playlistu

  Pád letadla u Frýdlantu nad Ostravicí
  U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí se při vzletu zřítilo ultralehké letadlo. Zraněného pilota z hořícího stroje vytáhl svědek nehody, čímž mu podle hasičů zachránil život. Zraněného muže transportoval vrtulník do nemocnice v Ostravě. K nehodě malého letadla došlo také u Jablonné poblíž Příbrami. Tam ale pilot havárii nepřežil.

 • Nový vrt v Klukách na Písecku

  6:52 do playlistu

  Nový vrt v Klukách na Písecku
  V obci Kluky na Písecku se po dlouhých letech vypořádali s nedostatkem vody. Vyřešil ho nový vrt. Zaplatila ho z velké části dotace z Ministerstva životního prostředí.

 • Češi ovládli finále v trapu

  8:28 do playlistu

  Češi ovládli finále v trapu
  Češi Jiří Lipták a David Kostelecký ovládli olympijské finále v trapu na LOH 2020.

 • Další české naděje

  10:15 do playlistu

  Další české naděje
  Jistou olympijskou medaili z Her už mají také tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V deblu si v Tokiu zahrají o zlato. Tahle spolu slavily vítězství na French Open. A šanci na nejcennější kov má v Tokiu také tenistka Markéta Vondroušová.

 • Požár karavanů u Orlíku

  11:12 do playlistu

  Požár karavanů u Orlíku
  Protože v kempech u Orlíku hoří opakovaně, chystá se to řešit i Povodí Vltavy. A zaměří se také na další místa. Karavany jsou totiž často ve špatném technickém stavu a někteří majitelé je navíc pomocí různých úprav proměnili na takzvané černé stavby, které nemají řádné protipožární zabezpečení. Povodí chce proto zvolit podobný model, jaký je například na Třeboňsku.

 • Revize karavanů

  14:16 do playlistu

  Revize karavanů
  Na dobrý technický stav obytných přívěsů by neměli jejich majitelé zapomínat ani mimo silnice. Karavany by měly procházet pravidelnou kontrolou. A to nejen tou technickou. Revidováno by mělo být i plynové zařízení, včetně hadic. Provozovatelé kempů mohou po majitelích karavanů potvrzení o stavu přívěsu požadovat.

 • Život v karavanu

  15:35 do playlistu

  Život v karavanu
  Podle Asociace kempování a karavaningu je v Česku už přes 50 tisíc karavanů. A další rekordně přibývají. S nimi i obytná auta, v registraci nových vozů ročně už Česko překonalo i dosavadní velmoc Německo. Za nadšenými karavanisty se vydala Nikol Coufalová.

 • Rizika rozšíření těžby v dole Turów

  16:44 do playlistu

  Rizika rozšíření těžby v dole Turów
  Obyvatelé Uhelné debatují s odborníky o možných rizicích v souvislosti s rozšířením těžby v polském hnědouhelném dole Turow. Ten mají místní lidé doslova na dohled.

 • Vyjede pražský očkovací autobus

  18:13 do playlistu

  Vyjede pražský očkovací autobus
  V Praze začne jezdit očkovací autobus, který bude mít zastávky napříč metropolí. Cílem je co nejvíce přiblížit cestu k očkování proti covidu-19 všem zájemcům, kteří se ještě neregistrovali nebo nezískali termín. Poprvé budou zdravotníci v autobuse očkovat v sobotu 31. července, a to u zoologické zahrady v Troji.

 • Mobilní očkování bezdomovců

  18:36 do playlistu

  Mobilní očkování bezdomovců
  Týmy zdravotníků vyjíždějí ale také do vyloučených lokalit a vakcínu podávají například lidem bez domova. V Karlovarském kraji se tak očkovalo v Karlových Varech a Ostrově, a to jednorázovou vakcínou Janssen. Zájem o ni projevilo skoro 40 lidí.

 • Hluk ze skateparku

  20:10 do playlistu

  Hluk ze skateparku
  Obyvatele rodinných domů v centru Rokycan obtěžuje už několik měsíců hluk z tamního skate parku. Vadí jim hlavně rány z dopadů na rampu, které se podle nich odrážejí od okolní zástavby a jsou tak slyšet v celé vilové čtvrti. Lidé už proto sepsali několik petic. Město chce tento problém vyřešit v září.

 • Zavřené turistické cesty na Šumavě

  21:58 do playlistu

  Zavřené turistické cesty na Šumavě
  Až do září budou uzavřené turistické trasy na Stožecku kolem Schwarzenberského kanálu. Na trasách hrozí pád stromů zničených po bouřkách. Další škody způsobily bouřky i začátkem tohoto týdne. Vedení parku už muselo vytyčit i náhradní trasu na Třístoličník. Tam chodí v sezoně stovky turistů.

 • Letní aktivity na přehradě Seč

  23:32 do playlistu

  Letní aktivity na přehradě Seč
  A teď se podíváme na sečskou přehradu v Železných horách. Protože je o pobyty u ní také letos velký zájem, rozšířili tamní provozovatelé možnosti vodních sportů i kapacity ubytování. Podívat se tam byla taky Kamila Jušková.

Přehrát vše

Související