iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 9. 2009
23:00 na ČT1

1 2 3 4 5

62 hlasů
13063
zhlédnutí

168 hodin

Umělá rohovka — Právo šaría — Squatt

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jirka s Mirkem
 • Umělá rohovka

  5:49 do playlistu

  Umělá rohovka
  Po desítkách let znovu vidí! A to i přes to, že prodělali množství operací a mnozí lékaři jim nedávali žádnou šanci. Zázrak jménem umělá rohovka se však nehodí pro všechny slepé. Těch, kterým vrátila zrak, jsou po světě pouze stovky. Některým však pomohla i po šestnácti letech!! Nyní přichází na operační sály nový typ z Bostonu, na rozdíl od předchozího australského výrobku operace s ním je rychlejší a pacient může prozřít hned na sále. Zatím proběhly krátkodobé testy na zvířatech, ale výsledky jsou povzbudivé.

 • Malostranské korekce
 • Právo šaría

  14:33 do playlistu

  Právo šaría
  Za nevěru kamenování, za krádež useknutí ruky. I takové tresty stanoví islámské právo šaría ve své nejextrémnější podobě, jak ho praktikoval např. Talibán v Afghánistánu. Muslimské komunity mají soudy šaría i v západní Evropě. Věnovat se smějí jen civilním záležitostem, hlavně svatbám a rozvodům. V Británii chtějí extremisté šaríu plně začlenit do právního řádu se vším všudy.

 • Squatt

  19:48 do playlistu

  Squatt
  Pražské ulice byly v tomto týdnu rušnější než jindy. Dny nepřizpůsobivosti režírovali squatteři, anarchisté a jejich fanoušci. Když je policie vyprovodila z domu u Albertova a soudce rozdal podmínky i veřejné práce, centrum dění se vrátilo do čísla jedenáct v Truhlářské ulici. Právě tam přežívá přízrak vyklizené Milady a vznikají plány na další akce.

Přehrát vše

Související