iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 8. 2017
13:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
7085
zhlédnutí

Z metropole

Rekonstrukce Milíčovy modlitebny — Změny v autobusové dopravě — Nová autobusová linka — Kontroverzní stavební plány v Praze — Rekonstrukce Václavského náměstí — 15 let od povodní a zvonař — Výstava povodňových fotografií — Návštěva Foglarova bytu — Festival Letní Letná — Dej si kabát do šatny!

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Rekonstrukce Milíčovy modlitebny

    0:43 do playlistu

    Rekonstrukce Milíčovy modlitebny
    Evangelický kostelík si v Malešicích místní lidé v 50. letech vystavěli svépomocí. Na tehdejší dobu obdivuhodný skutek, přece jen doba novým kostelům nepřála. Jak to s modlitebnou bylo dál? A kdo chátrající objekt zachránil? Dozvíte se v reportáži.

  • Změny v autobusové dopravě

    4:30 do playlistu

    Změny v autobusové dopravě
    Autobusovou dopravu v Praze čekají od září změny. Některé spoje už nevyjedou. Většinou je ale nahradí nové, delší linky s kratším intervalem. A změny potkají i Středočechy.

  • Nová autobusová linka

    6:05 do playlistu

    Nová autobusová linka
    Praha 5 i Praha 6 si přejí novou autobusovou linku – vedla by z Anděla na stanici Hradčanská, a to hned několika tunely. Potíž je v tom, že organizátor dopravy, společnost Ropid, je proti.

  • Kontroverzní stavební plány v Praze

    7:43 do playlistu

    Kontroverzní stavební plány v Praze
    Park u Štefánikova mostu se změní na stavební parcelu. Rozhodla tak rada hlavního města. Vyrůst by tu mohla nová galerie umění: 25 metrů vysoká oválná výstavní síň ve zlaté barvě.

  • Rekonstrukce Václavského náměstí

    9:37 do playlistu

    Rekonstrukce Václavského náměstí
    Tradiční místo oslav, demonstrací i veřejných shromáždění. Václavské náměstí v Praze – druhé největší v Česku. Už roky se mluví o jeho proměně. Vedení metropole má teď projekt i peníze na jeho opravu připravené. Stále ale není jasné, jak vlastně bude vypadat. Přípravu totiž provázejí spory s památkáři.

  • 15 let od povodní a zvonař

    11:25 do playlistu

    15 let od povodní a zvonař
    Někde se následky velké vody z roku 2002 řeší ještě dnes: třeba v Praze-Zbraslavi. Petr Rudolf Manoušek z třetí generace známého zvonařského rodu tam tehdy přišel o dílnu, kterou zařizoval už jeho otec. Ta dnes dál chátrá a Petr Manoušek mezitím výrobu zvonů přestěhoval do Nizozemska.

  • Výstava povodňových fotografií

    13:25 do playlistu

    Výstava povodňových fotografií
    Srpnovou povodeň v roce 2002 připomíná i výstava fotografií na Kampě. Natočila ji Sabina Janovicová a zmapovala také to, jak by před podobně velkou vodou Praha obstála dnes.

  • Návštěva Foglarova bytu

    17:49 do playlistu

    Návštěva Foglarova bytu
    Byt spisovatele Jaroslava Foglara bude od podzimu přístupný jeho fanouškům. Umožní to Skautská nadace, která ho převzala do svého vlastnictví. Zájemci se mohou zaregistrovat na jejích stránkách.

  • Festival Letní Letná

    20:12 do playlistu

    Festival Letní Letná
    Na festivalu nového cirkusu Letní Letná letos uvádí několik zahraničních novinek. Tahounem je kanadský Cirque Alfonse, který diváci znají už z minulého ročníku.

  • Dej si kabát do šatny!

    22:52 do playlistu

    Dej si kabát do šatny!
    Dejvické divadlo spolu s Kontem Bariéry spustilo projekt, který pomáhá dětem trpícím autistickou poruchou.

Přehrát vše

Související