iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 7. 2014
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
4343
zhlédnutí

Z metropole

Tepelné ostrovy města — Záchranná služba kontra nemocnice — "Cyklozáchranka" v ulicích — Dětský detox na Karlově náměstí — Letní seriál: Veslařský ostrov — Farmářská loď na náplavce — Forman a Štreit na Novoměstské radnici — Pražský den Petry Kvitové — Poříční oddělení Policie ČR

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Tepelné ostrovy města

  0:41 do playlistu

  Tepelné ostrovy města
  Praha je tepelným ostrovem a z pohledu klimatologů je potřeba Pražany chránit hlavně výsadbou zeleně, která dokáže teplotu v rozpálených ulicích snížit. Zkoumáním tepelných ostrovů se zabývají v rámci středoevropského projektu pracovníci magistrátního Institutu plánování a rozvoje. Soustředí se na dvě lokality - oblast bývalého seřazovacího nádraží Bubny v Holešovicích a magistrálu přímo v centru.

 • Záchranná služba kontra nemocnice

  3:30 do playlistu

  Záchranná služba kontra nemocnice
  Přijaly nebo nepřijaly pacienty? Jádro sporu pražských nemocnic a záchranné služby v metropoli. Podle jejího ředitele mají dispečerky opakovaně problémy při umísťování nemocných. Komise, která zasedla, prověřovala dva případy, kdy se pacient s nemocným srdcem a schizofrenik v akutní fázi sanitkou dostali do péče lékařů až na několikátý pokus. Výsledek - nepochybili záchranáři ani nemocnice.

 • "Cyklozáchranka" v ulicích

  5:03 do playlistu

  "Cyklozáchranka" v ulicích
  Zdravotníci na kolech jezdí od května za pěkného počasí po hlavních cyklostezkách v Modřanech a v Troji. Poblíž nebezpečných úseků, které jsou buď úzké, nebo mají velký sklon. Záchranná služba zdravotníky vysílá na kole do terénu, protože rok od roku stoupá počet zraněných cyklistů a bruslařů, kteří potřebují první pomoc.

 • Dětský detox na Karlově náměstí

  6:39 do playlistu

  Dětský detox na Karlově náměstí
  První speciální ambulanci pro děti závislé na drogách a alkoholu v Česku otevřela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. Podobné zařízení tu dosud chybělo – a lékaři si od něj slibují lepší vyhledávání a taky následnou péči o závislé.

 • Pietní akt na počest padlých vojáků
 • Spor města s restituenty o zeleň
 • Dálnice D1 se opravuje
 • Letní seriál: Veslařský ostrov

  10:06 do playlistu

  Letní seriál: Veslařský ostrov
  Veslařský ostrov nenese svůj název nikterak dlouho. Starší pojmenování zní Schwarzenberský. Na ostrově mj. sídlí veslařský klub Blesk - a ten letos slaví 135 let od založení. Na jižním cípu ostrova kotví botel Racek, svou zastávku tu má přívoz a s pevninou spojuje Veslařský ostrov unikátní můstek.

 • Farmářská loď na náplavce

  15:54 do playlistu

  Farmářská loď na náplavce
  Plný provoz zahajuje v Praze první farmářské tržiště na lodi. Na Rašínově nábřeží nabídne speciality z tuzemských farem, občerstvení a večer i hudební vystoupení pouličních umělců. Prostor bude v provozu od středy do neděle přes celé léto.

 • Forman a Štreit na Novoměstské radnici

  16:37 do playlistu

  Forman a Štreit na Novoměstské radnici
  Pocházejí ze stejného kraje, jeden je uznávaný fotograf, druhý malíř. Jindřich Štreit a Pavel Forman vystavují své práce v pražské Novoměstské radnici. Štreitovy dokumentární fotografie pocházející většinou z vesnic na Bruntálsku a Forman je svérázně interpretuje ve svých malbách.

 • Pražský den Petry Kvitové

  18:35 do playlistu

  Pražský den Petry Kvitové
  Čerstvá wimbledonská vítězka Petra Kvitová se vrátila domů. Do Prahy přiletěla krátce po poledni. Většinu odpoledne strávila se svými fanoušky. Pro podpis si jich přišlo několik stovek.

 • Upoutávka na Dvorek Vodičkova
 • Poříční oddělení Policie ČR

  21:10 do playlistu

  Poříční oddělení Policie ČR
  Veslařský ostrov je i základna poříčního oddělení Policie ČR. Tito muži mají na starost pořádek a bezpečnost na Vltavě a na jejích březích. Je jich dvacet, z toho deset potápěčů.

Přehrát vše