iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 11. 2013
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
4062
zhlédnutí

Z metropole

Hudební rarity Českého muzea hudby — Tunel Blanka — Boj s developerem v Holešovicích — 85 let Masarykových domovů — Armáda prodává kasárna Jana Žižky — Živnobanka se promění v muzeum skla — Fantova kavárna - opravy finišují — Socialistické sochy na sídlištích i výstavě — Hangdrum v ulicích

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Hudební rarity Českého muzea hudby

  0:40 do playlistu

  Hudební rarity Českého muzea hudby
  2800 hudebních nástrojů má ve svých sbírkách České muzeum hudby, sídlící v Karmelitské ulici v bývalém kostele svaté Máří Magdaleny. A některé nástroje jsou celosvětovými raritami.

 • Tunel Blanka

  5:39 do playlistu

  Tunel Blanka
  Rychle a pohodlně průjezdná Praha příští rok na jaře nebude. Tunelový komplex Blanka se v plánovaném termínu dokončit nepodaří. Staveniště začátkem prosince dělníci opustí - kvůli sporům stavební firmy s pražským magistrátem.

 • Boj s developerem v Holešovicích

  7:32 do playlistu

  Boj s developerem v Holešovicích
  Co bude stát na parcele poblíž tržnice v Holešovicích, to už přes rok nedává spát starousedlíkům. Společnost BAU-INVEST stále trvá na výstavbě komplexu budov, které převýší okolní domy a nejen podle obyvatel, ale i radnice zhorší kvalitu bydlení.

 • 85 let Masarykových domovů

  9:04 do playlistu

  85 let Masarykových domovů
  Dnes ji známe jako Thomayerovu nemocnici. Před 85 lety ale začala fungovat jako tzv. Masarykovy domovy. Stát v nich tehdy převzal péči o staré a nemocné. Komplex 21 budov zahrnoval mimo jiné pavilony pro chudé, dětský chorobinec nebo zotavovnu s lesní školkou.

 • Armáda prodává kasárna Jana Žižky

  13:18 do playlistu

  Armáda prodává kasárna Jana Žižky
  Nejméně za 600 milionů korun chce armáda prodat karlínská kasárna v Praze. Vyhraje ten, kdo dá nejvíc. Kasárna Jana Žižky vojáci používali přes 160 let. Vešlo se do nich až dva a půl tisíce vojáků.

 • Živnobanka se promění v muzeum skla

  15:06 do playlistu

  Živnobanka se promění v muzeum skla
  V památkově chráněné budově Živnobanky chystají skláři a designéři expozici skla, českých skláren i těch nejlepších světových výrobců. Před instalacemi přijde na řadu kompletní rekonstrukce památky, která bude pod drobnohledem odborníků.

 • Fantova kavárna - opravy finišují

  17:18 do playlistu

  Fantova kavárna - opravy finišují
  Po necelém roce se oprava Fantovy kavárny na Hlavním nádraží chýlí ke konci. Restaurátoři dokončují poslední nátěry. Na finální úpravu čekají už jen dva z jedenácti erbů v kopuli budovy, které symbolizují důležitá evropská města - například Prahu, Vídeň nebo Moskvu. Rekonstrukcí prošla kompletně celá budova - 1700 metrů čtverečních podlah, veškeré sochy, skleněná fasáda i okna.

 • Nová výstava na Pražském hradě
 • Socialistické sochy na sídlištích i výstavě

  19:11 do playlistu

  Socialistické sochy na sídlištích i výstavě
  Socialistické sochy a umění ve veřejném prostoru představuje v pražské galerii Dox výstava s názvem Vetřelci a volavky. Podobně jako stejnojmenná kniha chce expozice ukázat, že se mezi stovkami skulptur na sídlištích najdou i umělecká díla.

 • Hangdrum v ulicích

  21:00 do playlistu

  Hangdrum v ulicích
  Hangdrum si Jiří Šámal přivezl před pěti lety ze Švýcarska. V tamní zapadlé dílničce ho vyrábějí od roku 2001. A ač připomíná tibetské mísy, jde o švýcarský patent.

 • Upoutávka na Dvorek Pivovar
 • Pozvánky

Přehrát vše

Související