iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 5. 2013
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3366
zhlédnutí

Z metropole

Protesty proti budovám na Praze 6 — Budovy FSV a FAMU znovu otevřeny — Odhalení pomníku na Spořilově — Pomníčky a pamětní desky připomínají Pražské povstání — Sázení a kácení lesů — Dechový soubor Pralinka — Box seniorů — Vozíčkáři slaňovali z Paláce kultury — Výstava Vladimíra Suchánka

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protesty proti budovám na Praze 6

  0:40 do playlistu

  Protesty proti budovám na Praze 6
  Lední medvěd - tedy nový administrativní komplex - vyroste v severovýchodní části Vítězného náměstí v Praze 6. Stavba má začít už v říjnu. Proti se ale staví někteří odborníci a část opozice. Další budova, proti které se teď zvedá vlna emocí, má vyrůst v Bubenči - místo zchátralých prvorepublikových vil. Pětipatrový prosklený komplex počítá s 30 tisíci metry čtverečními kanceláří k pronájmu a 480 parkovacími místy.

 • Budovy FSV a FAMU znovu otevřeny

  3:52 do playlistu

  Budovy FSV a FAMU znovu otevřeny
  Týden od exploze v pražské Divadelní ulici se do škol, které sídlí v těsné blízkosti výbuchu, tedy na FSV UK a na FAMU, vrátili studenti. Exploze plynu minulé pondělí zranila čtyřicet lidí a podle předběžného odhadu způsobila škody za 100 milionů korun.

 • Odhalení pomníku na Spořilově

  5:36 do playlistu

  Odhalení pomníku na Spořilově
  68 let po ukončení 2. světové války byla slavnostně odhalena pamětní deska, která připomíná 67 obětí války z řad spořilovských obyvatel.

 • Pomníčky a pamětní desky připomínají Pražské povstání

  9:13 do playlistu

  Pomníčky a pamětní desky připomínají Pražské povstání
  Během Pražského povstání padlo 2000 lidí, mezi nimi i ženy a děti. V metropoli je připomíná přesně 1 116 pomníčků a pamětních desek. U většiny z nich se teď objevily věnce s trikolórou nebo květiny. Starají se o ně hlavně pražské městské části.

 • Sázení a kácení lesů

  10:56 do playlistu

  Sázení a kácení lesů
  Kopec Fialka v pražském Motole fungoval ještě před 20 lety jako skládka výkopového materiálu, poslední roky se magistrát s městskou částí Praha Řepy snaží území rekultivovat. Pomohli s tím i žáci 7. třídy z řepské základní školy. Na den Země jim lesníci připravili nevšední zábavu – sázení desítek lip a borovic. A zatímco nahoře na kopci Fialka se sázelo, pod kopcem už se kácelo. Do míst, kam je obtížné dostat se s těžkou technikou a na probírku lesa, lesníci používají koně. Peníze z prodeje dřeva ale na výsadbu a údržbu zeleně v Praze ani zdaleka nestačí.

 • Dechový soubor Pralinka

  12:50 do playlistu

  Dechový soubor Pralinka
  Orchestr dechových nástrojů Pralinka je unikátním amatérským hudebním uskupením. Otcem zakladatelem souboru byl Karel Kalenda, nyní převzal dirigentskou i organizační taktovku Pavel Bělík. Pralinka je patrně vůbec největší amatérskou dechovkovou sestavu v Praze. Soubor se ale nebrání ani popovým věcem, muzikálovým melodiím a dokonce ani swingu.

 • Upoutávka - Tajemství pražských dvorků
 • Box seniorů

  18:03 do playlistu

  Box seniorů
  Boxerští senioři z Prahy 10 trénují pravidelně jednou týdně ve sportovním centru v Kodaňské ulici ve Vršovicích. Kurzy boxu jsou bezplatné a všichni senioři předtím už získali průpravu na trénincích sebeobrany.

 • Vozíčkáři slaňovali z Paláce kultury

  20:12 do playlistu

  Vozíčkáři slaňovali z Paláce kultury
  Poněkud adrenalinově zahájili absolventi škol Jedličkova ústavu první ročník festivalu "Pojď dál". Pořádají ho v rámci oslav ke stému výročí založení instituce. Několik vozíčkářů historicky poprvé slaňovalo ze střechy pražského Paláce kultury.

 • Výstava Vladimíra Suchánka

  21:42 do playlistu

  Výstava Vladimíra Suchánka
  Osmdesátiny grafika a malíře Vladimíra Suchánka připomíná výstava v Poštovním muzeu. Kromě mnoha děl menších formátů je tu zkompletována kolekce celé Suchánkovy známkové tvorby.

 • Pozvánky

Přehrát vše