iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 11. 2012
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3022
zhlédnutí

Z metropole

Vršovický zámeček se opravuje — Prázdný domov důchodců — Transformace pražských nemocnic — Gaudia na pomoc onkologickým pacientům — Ohrožené KC Zahrada — Protest proti Mariánskému sloupu — Drobné perly české architektury — Tajemství pražských dvorků — Zámky z Karlova mostu — Unikátní sošky pro NG — Sportující senioři — Lesní školky

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vršovický zámeček se opravuje

  0:36 do playlistu

  Vršovický zámeček se opravuje
  Dominanta Prahy 10 - Vršovický zámeček - přišel v polovině května dočasně o měděné zakončení své věžičky. Báň se teď zrekonstruovaná vrací na původní místo. Radnice Prahy 10 v ní nechává poselství budoucím generacím. V opravě je ale celý objekt Vršovického zámečku - takzvané Rangherky. Nově tu vznikne Dům spokojeného stáří, ale taky reprezentativní obřadní síň.

 • Prázdný domov důchodců

  3:26 do playlistu

  Prázdný domov důchodců
  Zatímco seznam žádostí o umístění do vršovického domova pro seniory se teprve plní, místa v nově postaveném domově na druhém konci města - na Břevnově už jsou skoro rozebrána. Co je to ale stařečkům platné, když se sem stejně nemůžou nastěhovat. Dům, který stál stovky milionů korun, je už rok zkolaudovaný, zůstává ale stále zavřený. Na přestěhování čeká i 160 klientů domova Elišky Purkyňové v Praze 6 - nejstaršího zařízení ve městě, které je značně zchátralé.

 • Transformace pražských nemocnic

  5:21 do playlistu

  Transformace pražských nemocnic
  Praha si nechá vypracovat analýzu transformace 4 nemocnic. Od ledna 2015 by mohly být Thomayerova nemocnice, Bulovka, podolská porodnice a bohnická léčebna spravovány hlavním městem. Radní si od změny fungování slibují efektivnější chod nemocnic a kvalitnější péči. Opozice ale varuje před obrovskými výdaji a následnou privatizací.

 • Gaudia na pomoc onkologickým pacientům

  7:03 do playlistu

  Gaudia na pomoc onkologickým pacientům
  Nemocnice Pod Petřínem řádu Kongregace milosrdných sester svatého Karla Boromejského je jedinou v Praze, která na svou půdu pouští externí psycho a socioterapeuty z občanského sdružení Gaudia proti rakovině. Tihle lidé přitom mohou výrazně pomoct při komunikaci zdravotníků s pacienty. Občanské sdružení Gaudia proti rakovině teď otevřelo v čísle 14 v ulici Na Dionýsce novou výstavní síň, vlastně nový prostor pro terapii i setkávání nemocných se zdravými. K vidění jsou tu i obrázky od dětských onkologických pacientů.

 • Ohrožené KC Zahrada

  11:09 do playlistu

  Ohrožené KC Zahrada
  Obecně prospěšná společnost Kulturní Jižní Město úspěšně proměňuje betonové sídliště s 80 tisíci obyvateli v živý prostor. Působí tam už 5 let. Bez finanční podpory městské části by ale nemohla fungovat. A právě nedostatek veřejných peněz může příští rok kulturní život Jižního Města zastavit.

 • Protest proti Mariánskému sloupu

  12:44 do playlistu

  Protest proti Mariánskému sloupu
  Jazzová sekce protestovala minulou sobotu proti obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Poukazuje na to, že šlo o symbol pobělohorské doby. O návratu sochy Panny Marie s Krocínovou kašnou rozhodnou pražští radní do konce roku. Barokní památku strhl dav 3. listopadu 1918.

 • Drobné perly české architektury

  14:46 do playlistu

  Drobné perly české architektury
  Drobné perly české architektury - název knihy, která představuje 144 méně známých či zapomenutých staveb po celé zemi. Spousta z nich stojí v Praze. Patří mezi ně historické památky, ale taky třeba zdánlivě obyčejný rodinný dům ze šedesátých let.

 • Tajemství pražských dvorků

  16:20 do playlistu

  Tajemství pražských dvorků
  Tajemství pražských dvorků - tak se jmenuje nový seriál, který už brzy začneme v magazínu Z metropole vysílat. Město nemá jen svů líc - jeho rub je ukrytý za zdmi domů. Pokud znáte zajímavý vnitroblok s poutavou historií nebo atraktivní součastností, dejte nám o tom vědět. Buď mailem na adresu zmetropole@ceskatelevize.cz, nebo klasickým dopisem.

 • Zámky z Karlova mostu
 • Unikátní sošky pro NG

  18:07 do playlistu

  Unikátní sošky pro NG
  Sbírky starého umění Národní galerie teď obohatily tři barokní sochy z dílny mistra Jana Brokoffa. Řezby jsou ve velmi zachovalém stavu a Národní galerie je do svého fondu získala z pražské soukromé sbírky. Vidět je můžete ve stálé expozici ve Schwarzenberském paláci.

 • Sportující senioři

  19:05 do playlistu

  Sportující senioři
  Pražští senioři volají po větší nabídce sportovních aktivit hrazených radnicemi. Podle nich by na každém sídlišti měl být vedle dětského hřiště i koutek pro seniory.

 • Lesní školky

  21:14 do playlistu

  Lesní školky
  Lesy hlavního města Prahy mají k dispozici dvě lesní školky. V Ďáblicích vznikla záložní zahrada pro pražské parky už v roce 1924. Pěstují tam stromy a keře, které pak zpříjemňují prostředí v ulicích města i na periferních zelených pásech. V ďáblické školce se pěstují i zcela původní pražské rostliny. Druhá školka je ve Kbelích. Vznikla v roce 1940, specializují se tam víc na květiny.

 • Pozvánky

Přehrát vše

Související