iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2012
12:32 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2873
zhlédnutí

Z metropole

Historie Novotného lávky — Rychlost na magistrále — Tunel Blanka zpřístupněn — Obchvat Prahy — Smíchovské květináče se stěhují — Dělení peněz z hazardu — Tank z Peru zpátky v Praze — Příběh františkánů — Jubileum Divadla Járy Cimrmana — Zpěvačka Jitka Vrbová

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Historie Novotného lávky

  0:39 do playlistu

  Historie Novotného lávky
  Novotného lávka se komlexu domů při Vltavě u Karlova mostu říká teprve od roku 1885. Stalo se tak proto, že tehdejší zdejší mlynář Karel Novotný se zasadil o zbudování nové dřevěné lávky, propojující jednotlivé domy. Historie tohoto místa je ale mnohem starší. První staroměstské mlýny tu vznikly už v polovině 14. století.

 • Rychlost na magistrále

  5:16 do playlistu

  Rychlost na magistrále
  Před 2 roky soud hlavním městu nařídil snížit na magistrále 5. května rychlost na 50 kilometrů v hodině. Od té doby politici a řidičská loby přemýšlí, jak sem vrátit 70. Možná se to teď povede, a to díky položení akustického asfaltu. Pár dnů staré měření hluku prý dopadlo ve prospěch vyšší rychlosti.

 • Tunel Blanka zpřístupněn

  6:50 do playlistu

  Tunel Blanka zpřístupněn
  Za dvacet měsíců změní pražskou dopravu sedmikilometrový tunel Blanka. Metropole za něj zaplatí 36 miliard a 850 milionů korun. Navzdory slibům bývalého primátora Béma, že cena nepřesáhne 28 miliard. Budovaným dílem prošly během pátku tisíce lidí - využili tak Dnů stavitelství a architektury.

 • Obchvat Prahy

  8:39 do playlistu

  Obchvat Prahy
  Obchvat Prahy už vydělal na mýtu přes půl miliardy korun. Řidiči ho využívají už dva roky a denně po něm projede přes 25 tisíc aut.

 • Letiště Václava Havla
 • Smíchovské květináče se stěhují

  10:35 do playlistu

  Smíchovské květináče se stěhují
  Truhlíkov – tak se teď přezdívá Smíchovu. Dvacetimilionová investice do 240 betonových květináčů se Praze 5 příliš nepovedla, hodnotí zazelenění ulic obyvatelé. Ti spolu s bezpečnostními složkami přinutili radnici projekt stopnout. Kolemjdoucí si z truhlíků, které na chodnících stojí prázdné už 3 měsíce, zatím udělali odpadkové koše, na některých místech jsou i plné použitých jehel a stříkaček.

 • Dělení peněz z hazardu
 • Tank z Peru zpátky v Praze

  13:41 do playlistu

  Tank z Peru zpátky v Praze
  Do Prahy se po více než 70 letech vrátil československý lehký tank LTP, který doplní sbírku vojenského historického muzea. Poslední písmeno v označení znamená Peru. Právě do Jižní Ameriky dodalo v roce 1938 čtyřiadvacet tanků ČKD.

 • Příběh františkánů

  15:36 do playlistu

  Příběh františkánů
  Kosti z kostela Panny Marie Sněžné skutečně patří umučeným františkánům - potvrdili to antropologové Národního muzea. Během tříměsíčního průzkumu vydaly ostatky i nová svědectví o tom, co se stalo 15. února 1611 - kdy františkány povraždil dav rozzuřených pražanů.

 • Jubileum Divadla Járy Cimrmana

  17:05 do playlistu

  Jubileum Divadla Járy Cimrmana
  Divadlo Járy Cimrmana oslavilo ve čtvrtek 45. narozeniny. 4. října 1967 měla v Malostranské besedě premiéru hra Akt, první inscenace připsaná fiktivnímu českému géniovi.

 • Zpěvačka Jitka Vrbová

  18:20 do playlistu

  Zpěvačka Jitka Vrbová
  Hlas od pánaboha - to je zpěvačka hned několika hudebních žánrů Jitka Vrbová. Málokdo se umí tak suverénně a precizně pohybovat ve dvou zdánlivě nesourodých hudebních odvětvích - jazzu a trampské muzice.

 • Pozvánky

Přehrát vše

Související