iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 9. 2012
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2621
zhlédnutí

Z metropole

Pohnutá historie restaurace Vltava — Dopravní změny — Galileo v Praze — KHL v Praze — Potíže Univerzity 3. věku — Ptáci pomáhají v Botanické zahradě — Národní numismatické centrum — Fantova kavárna uzavřena — Divadlo v prázdném domě — Letní seriál: Jabloňka

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pohnutá historie restaurace Vltava

  0:38 do playlistu

  Pohnutá historie restaurace Vltava
  Přesně před deseti lety zahájili členové rodinné dynastie Soukupových obnovu povodněmi zdevastované populární restaurace Vltava na spodním Rašínově nábřeží. A už o Vánocích roku 2002 legendární hospodu znovu otvírali. Místo, kde například vznikala petice Několik vět, funguje u řeky od konce druhé světové války.

 • Dopravní změny

  5:12 do playlistu

  Dopravní změny
  Pražská hromadná doprava zažila od září rozsáhlé změny jízdních řádů a linek.

 • Galileo v Praze

  6:53 do playlistu

  Galileo v Praze
  Evropský satelitní navigační systém Galileo oficiálně otevřel své administrativní sídlo v pražských Holešovicích. Řídicí středisko se do Česka přesunulo z Bruselu. Program Galileo má být alternativou k americkému GPS – první služby by měl začít poskytovat do konce roku 2014.

 • KHL v Praze

  8:28 do playlistu

  KHL v Praze
  V Praze se začala hrát hokejová KHL. Soutěž s centrálou v Rusku láká na peníze - hráči si tam vydělají víc, než ve slavnější NHL. Třeba Jaromír Jágr v KHL strávil 3 roky. Domácí zápasy odehraje Lev Praha v holešovické hale. Na čtyři utkání s těmi nejprestižnějšími soupeři se ale přestěhuje do vysočanské O2 arény.

 • Potíže Univerzity 3. věku

  10:26 do playlistu

  Potíže Univerzity 3. věku
  Senioři, kteří navštěvují Centrum celoživotního vzdělávání s dvacetiletou tradici, se obávají zavření této univerzity třetího věku. Fungování univerzity ohrožuje konec Kulturního centra Vltavská. To dostalo od vlastníka budovy výpověď a v červnu skončilo provoz a milionový nájem teď spadl na bedra univerzity.

 • Konkurz v Galerii hl.m. Prahy
 • Ptáci pomáhají v Botanické zahradě

  12:19 do playlistu

  Ptáci pomáhají v Botanické zahradě
  V tropickém a subtropickém skleníku pražské Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se rozhodli bojovat s různými škůdci pomocí jejich přirozených nepřátel. A těmi jsou ptáci - konkrétně druh pěvce s názvem Kruhoočko východoafrické.

 • Národní numismatické centrum

  14:51 do playlistu

  Národní numismatické centrum
  Národní numismatické centrum otevřeli v Praze – v budově centrální banky. Zájem o sběratelské mince poslední dobou roste - hlavně u lidí, kteří je berou jako investici a sázejí na rychle rostoucí cenu.

 • Fantova kavárna uzavřena

  16:13 do playlistu

  Fantova kavárna uzavřena
  Secesní Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží je zavřená. Čeká ji dlouho odkládaná rekonstrukce. Jenže stále není jasné, kdy přesně začne. Italská společnost Grandi Stazioni, která získala budovy Českých drah na 30 let do pronájmu, ještě pracuje na projektové dokumentaci.

 • Divadlo v prázdném domě

  17:50 do playlistu

  Divadlo v prázdném domě
  Oživit divadlem starý prázdný dům v centru Prahy se rozhodl režisér Jan Nebeský. Bývalý dům Českého svazu žen se tak stane místem pro inscenaci nazvanou Příliš tichý nos. V neobvyklém divadelním projektu hrají například David Prachař a Tomáš Matonoha.

 • Happening FOK
 • Letní seriál: Jabloňka

  19:54 do playlistu

  Letní seriál: Jabloňka
  Přírodní památka Jabloňka v Troji. Tvoří ji nejstrmější skalnaté stráně takzvané Černé skály.

 • Pozvánky

Přehrát vše