iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 2. 2012
10:32 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
3663
zhlédnutí

Z metropole

Palác Colloredo-Mansfeld — Bezdomovci a mrazy — Poruchy pražského metra — Kamery v pražských ulicích — Bohuslav Svoboda politikem — Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek — Anastomosis v DOXu — Woody Allen v Divadle na Vinohradech — Úklid v Zoo Praha

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Palác Colloredo-Mansfeld

  0:38 do playlistu

  Palác Colloredo-Mansfeld
  Palác Colloredo-Mansfeld leží v těsném sousedství Karlova mostu, v Karlově ulici č. 2. Palác je mimořádně významnou památkou, v jejíchž základech čteme první polovinu 13. století. Teď pracují ve zdejších sklepích archeologové. Zatím jen tuší další románské sklepy jižním směrem. Pracuje se tu také na statickém zabezpečení unikátního klenutého stropu tanečního sálu, kde byly několik posledních desetiletí uskladněny knihy. Restaurátoři na stropě tanečního sálu teď zkoumají fresky italských mistrů.

 • Bezdomovci a mrazy

  5:41 do playlistu

  Bezdomovci a mrazy
  Do Česka vtrhla vlna mrazů ze Sibiře, Praha není vyjímkou. Noční teploty v metropoli klesají k minus dvaceti stupňům. Přináší to potíže v dopravě a své si užívají lidé bez domova. Praha pro ně nechala postavit na Rohanském ostrově vyhřívaný stan. Magistrát tak chce rozšířit kapacitu nocleháren a ubytoven pro bezdomovce. Noc mezi bezdomovci na ulici strávil Karel Rožánek.

 • Zrušení stánků z Václavského náměstí
 • Poruchy pražského metra

  8:58 do playlistu

  Poruchy pražského metra
  Potíže nových vozů pražského metra nekončí. Dál jim praskají podvozky a musejí být stahovány z provozu. Když technici na nebezpečí v létě poprvé přišli, odstavili čtyřicítku vagónů. Ty dodnes nejezdí a navíc k nim přibývají další.

 • Kamery v pražských ulicích

  11:14 do playlistu

  Kamery v pražských ulicích
  Poukázat na to, že kamerový systém v Praze se rozrůstá na úkor práva občanů na soukromí, chtělo akcí v centru hlavního města občanské sdružení Juridicum Remedium. Takzvaná "procházka kamerovým systémem" se konala k příležitosti Mezinárodního dne ochrany osobních údajů. Přišly na ni dvě stovky lidí.

 • Bohuslav Svoboda politikem

  12:47 do playlistu

  Bohuslav Svoboda politikem
  Souhrn politické kariéry pražského primátora Bohuslava Svobody v reportáži Olgy Málkové.

 • Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek

  15:06 do playlistu

  Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek
  Miroslava Bobka nasměrovali k zájmu o přírodu už maminka a dědeček, později zvolil studia na Přírodovědecké fakultě. Už za studií si přivydělával jako redaktor v Českém rozhlase, kde později prošel mnoha pozicemi. Tam také začala jeho spolupráce se zoologickou zahradou. Když pak před dvěma lety po různých sporech váhal, jestli má v rozhlase zůstat, přišla výzva, které nedokázal odolat. Zúčastnil se konkurzu na ředitele trojské Zoo a vyhrál.

 • Anastomosis v DOXu

  19:41 do playlistu

  Anastomosis v DOXu
  Zajímavý pohled na fungování města přináší výstava Anastomosis, která začala v pražském centru současného umění DOX. Studenti architektury ČVUT se v průběhu dvou let snažili vymyslet způsob, jak proměnit město bez použití drahých přestaveb a propojit jeho živé a neživé části.

 • Woody Allen v Divadle na Vinohradech

  21:34 do playlistu

  Woody Allen v Divadle na Vinohradech
  Filmovou komedii Woodyho Allena Mocná Afrodité na jeviště převedlo Divadlo na Vinohradech. Jde o příběh založený na originální zápletce, absurdních situacích a vtipných dialozích.

 • Úklid v Zoo Praha

  23:21 do playlistu

  Úklid v Zoo Praha
  Reportáž Luďka Jíry nabízí netradiční pohled do zákulisí zoologické zahrady - totiž na její úklid. I ten může být zajímavý, a to nejen v pavilonech s nebezpečně vyhlížejícími zvířaty. Předtím než se v 9 ráno otevřou brány ZOO, v expozicích je napilno. Třeba chovatelé tučňáků každý den vklouznou do holinek, vezmou drátěnku a pustí se úklidu skály vnitřního bazénu.

Přehrát vše