iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 12. 2011
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
2321
zhlédnutí

Z metropole

Výročí pražských mostů — Svatovítský poklad — Praha 10 chce koupit stadion Bohemians 1905 — Vymáhání pokut — Výmalba na dobu určitou — Model cukrovaru v NTM — Mýtné domky na mostu Legií — Výročí smrti profesora Píče

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výročí pražských mostů

  0:40 do playlistu

  Výročí pražských mostů
  Několik pražských mostů slaví letos kulatá výročí. Od otevření řetězového mostu císaře Františka I. uplynulo letos 170 let. Hned dvě kulatá výročí si připomíná jediný železiční mezi letošními oslavenci - vyšehradský. A například rovných sto let uplynulo letos od zahájení výstavby Mánesova mostu.

 • Svatovítský poklad

  5:40 do playlistu

  Svatovítský poklad
  Na Hradě je po více než dvaceti letech znovu vystaven unikátní Svatovítský poklad. Lidé v kapli svatého Kříže na Pražském hradě uvidí například zlatý relikviářový kříž, který nechal zhotovit Karel IV. a bývá vystavován spolu s českými korunovačními klenoty.

 • Praha 10 chce koupit stadion Bohemians 1905

  6:19 do playlistu

  Praha 10 chce koupit stadion Bohemians 1905
  Praha 10 bude usilovat o nákup stadionu pražských Bohemians 1905. Za slavný vršovický Ďolíček je městská část ochotna zaplatit majiteli - Bohemians Real - až 85 milionů korun. Ten ale požaduje o deset milionů víc. Jednání mezi radnicí a vlastníky začne po novém roce. Klub dnes hraje na stadionu v Edenu.

 • Vymáhání pokut z dopravy
 • Ukotvení sochy Viktorie
 • Výmalba na dobu určitou

  10:32 do playlistu

  Výmalba na dobu určitou
  Jen málokterý renesanční palác se může pochlubit tak bohatou výmalbou sálů a komnat jako ten Martinický na Hradčanském náměstí. Má to ale jeden háček, návštěvníci tady až na výjimky obdivují práci současných malířů, kteří pro natáčení filmového seriálu Borgia - česky Borgiové, který pojednává o jednom z nejbohatších a nejvlivnějších evropských rodů Borgiů, vloni vymalovali stěny paláce renesančními motivy a doplnili spoustou fresek.

 • Model cukrovaru v NTM

  15:41 do playlistu

  Model cukrovaru v NTM
  Historicky první exponát Národního technického muzea je od uplynulého týdne přístupný jeho návštěvníkům. Jde o detailně propracovaný model cukrovaru. Dominuje nově otevřenému - už šestému - výstavnímu sálu muzea.

 • Mýtné domky na mostu Legií

  17:12 do playlistu

  Mýtné domky na mostu Legií
  Pražský most Legií už nehyzdí reklamní plochy zahalující rekonstrukci mýtných domků. Ty se po 3 letech dočkaly nového hávu a teď se pyšně vystavují na odiv Pražanům i kolemjdoucím turistům. Jejich oprava ale nebyla jednoduchá a původní rozpočet navíc nestačil.

 • Výročí smrti profesora Píče

  19:36 do playlistu

  Výročí smrti profesora Píče
  Za dva dny to bude přesně 100 let, kdy zemřel zakladatel moderní české archeologie, profesor Josef Ladislav Píč. Byl to právě on, kdo vytvořil archeologické sbírky Národního muzea, ve své době nesmírně ceněné. Založil také časopis Památky archeologické, který dosud vychází. Dá se říct, že z archeologie vytvořil vědní obor s přesným řádem a smyslem.

 • Kudy kam

Přehrát vše

Související