iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 3. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

25 hlasů
3647
zhlédnutí

Z metropole

Italská ambasáda v Praze — Problém s divokými prasaty v Botanické zahradě — Záchrana Ďolíčku — Plánované omezení na D1

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Italská ambasáda v Praze

  0:38 do playlistu

  Italská ambasáda v Praze
  V seriálu o pražských ambasádách vás tentokrát zavedeme na italské výsostné území. Italská ambasáda sídlí na Malé Straně v Nerudově ulici v Thun-Hohenštejnském paláci. Thun-Hohensteinové ale nevlastnili tento palác od nepaměti. Už v 16. století tu zcelením několika měšťanských domů vznikl první palác, od roku 1602 vlastněný Vilémem Slavatou z Chlumu a Košumberka. Po vymření Slavatů získává palác o sto let později Norbert Vincenc z Kolowrat. Za něj dochází v letech 1720 až 1725 k současné barokní přestavbě podle projektu Jana Blažeje Santiniho. Až v roce 1768 získávají palác jako dědictví právě Thun-Hohensteinové, po nichž nese stavba své jméno. Thun-Hohenštejnský palác vlastní italský stát od roku 1924.

 • Policie nalezla mrtvou Annu Janatkovou
 • Problém s divokými prasaty v Botanické zahradě

  7:14 do playlistu

  Problém s divokými prasaty v Botanické zahradě
  Divoká prasata v první polovině března zdevastovala v Botanické zahradě v Troji expozici vzácných pivoněk. Divočáci jsou v Troji velkým problémem už několik let. Stádo čítající několik desítek kusů se sem dostává velmi snadno, nemusí ani podhrabávat plot, protože tři z pěti průchodů ve venkovní části zůstávají jako cesta pro obyvatele Troji a Bohnic podle dohody otevřené i v noci.

 • Plánované omezení na D1

  8:51 do playlistu

  Plánované omezení na D1
  Řidiče už brzy čeká omezení na D1 hned na výjezdu z Prahy. Ředitelství silnic a dálnic tam bude dodělávat křižovatku, která propojí dálnici se silničním okruhem kolem Prahy. Největší komplikací bude demolice starého mostu na Říčany - průjezdnost by se měla zlepšit do Velikonoc. Výstavba nového mostu na Říčany je podle Ředitelství silnic a dálnic nutností. Ten stávající je totiž úzký a není možné na něj napojit nové silnice pro odbočení na pražský okruh. Kvůli demolici se D1 od 28. března do 17. dubna zúží do dvou pruhů. Řidiči by měli být obezřetní - při sebemenší nehodě hrozí kolaps.

 • Záchrana Ďolíčku

  10:29 do playlistu

  Záchrana Ďolíčku
  Fotbalovému stadionu Bohemians 1905 ve Vršovicích svitla naděje na záchranu. Novému politické hnutí Desítka pro domácí, které šlo do voleb s cílem vrátit na legendární Ďolíček prvoligová utkání, se podařilo přesvědčit vedení městské části, aby usilovalo o odkoupení stadionu od soukromé společnosti a následně investovalo do jeho rekonstrukce. Prvoligoví fotbalisté už skoro rok hostují na stadionu Slavie v Edenu.

 • Vlašská kaple čeká na rekonstrukci

  12:05 do playlistu

  Vlašská kaple čeká na rekonstrukci
  Itálie má v centru Prahy i další výsostné území. A jde o opravdový unikát. Žádná jiná země totiž nemá v Praze svou vlastní kapli. Tahle s nepřekvapujícím názvem Vlašská stojí v Karlově ulici od 16. století. Vlašská kaple je opravdu mimořádnou památkou na dobu, kdy se v Praze ve velkém usazovali italští umělci a spoluvytvářeli město. Už před 5 lety sliboval v naší reportáži tehdejší italský velvyslanec Radicatti, že Vlašská kaple brzy projde rozsáhlou rekonstrukcí a své dveře otevře Pražanům a turistům jako nový kulturní prostor v srdci města. Ani po pěti letech se tak ale nestalo. Teprve nyní se možná začínají hýbat ledy - oprava měla být totiž původně hrazena ze soukromých zdrojů, krize se ale dotkla všech. Nyní se proto uvažuje, že by se přidaly veřejné peníze.

 • Premiéra Na Vinohradech - Caesar
 • Premiéra Odcházení od Václava Havla
 • Právníci točí amatérské hrané filmy

  18:54 do playlistu

  Právníci točí amatérské hrané filmy
  Znají se z právnické fakulty, v Praze pracují jako právníci a o volném čase si hrají na filmaře. To je spolek Pozůstalí, jehož členové po studiích vyplodili už 3 celovečerní hrané filmy. První snímek – thriller s názvem Pevnost - se odehrává v pohraničí, kde se parta mladých lidí pokouší odhalit tajemství nacistického projektu Minnesänger. Druhým filmem Slovenské národní povstání si Pozůstalí osahali muzikálový žánr. Poslední kousek – kriminálka Post Mortem, jež má podtitul Smrtí vše teprve začíná, má diváka upoutat strhujícím tempem vyšetřování spletitého případu vraždy. Nikdo z Pozůstalých nemá praxi v televizi či u filmu, ani neabsolvoval filmařský kurz, přesto se snaží pracovat jako profesionálové.

 • Pozvánky na víkend

  24:05 do playlistu

  Pozvánky na víkend
  Pozvánky na víkendové akce v hlavním městě.

Přehrát vše