iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2016
11:00 na ČT sport

1 2 3 4 5

0 hlasů
363
zhlédnutí

Sport v regionech

ČP ve skocích na trampolíně 2016 Litoměřice

2. závod

15 min | další Sport »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

ČP ve skocích na trampolíně 2016

  • 00:00:07 Týden po úvodním závodu
    v Dolní Bečvě na Vsetínsku
  • 00:00:10 pokračoval Český pohár
    ve skocích na trampolíně
  • 00:00:12 další zastávkou v Litoměřicích
  • 00:00:15 a my vás vítáme při sledování
    reportáže z tohoto závodu.
  • 00:00:18 Ten uspořádal oddíl
    Trampolíny Litoměřice,
  • 00:00:21 tradiční a spolehlivý pořadatel
    soutěží pohárových i mistrovských.
  • 00:00:28 Bylo to tedy druhé
    z celkem pěti kol
  • 00:00:31 letošního Českého poháru,
  • 00:00:34 ve kterém se každému závodníkovi
    nebo každé synchronní dvojici
  • 00:00:37 počítají vždy tři nejlepší
    výsledky.
  • 00:00:41 Závod se skládá
    z kvalifikace a finále.
  • 00:00:44 V kvalifikaci každý předvádí
    dvě sestavy, povinnou a volnou.
  • 00:00:47 Toto byla povinná, ale neúspěšná
    sestava Denisy Lichtágové
  • 00:00:51 z pražské Kampy.
  • 00:00:53 Vítězka úvodního závodu
    tentokrát neuspěla.
  • 00:00:56 Skončila desátá a do finále
    ani nepostoupila.
  • 00:01:01 Po absenci v úvodním závodu
    se představila Zita Frydrychová.
  • 00:01:04 Naše olympionička předvedla
  • 00:01:06 krásnou, vysokou, perfektně
    provedenou povinnou sestavu,
  • 00:01:09 kterou zakončila dvěma krásnými
    dvojitými salty
  • 00:01:12 s mnohačetnými vruty.
  • 00:01:15 Podobně dobře se jí povedla
    i sestava volná,
  • 00:01:18 a byl to výsledek, který ji
    posunul do finále z 1. místa.
  • 00:01:22 Druhá skončila v kvalifikaci
    Kateřina Solanská,
  • 00:01:26 závodnice z Rožnova
    pod Radhoštěm.
  • 00:01:32 Ve srovnání s Frydrychovou
  • 00:01:35 ztratila ve volné sestavě
    především kvůli nižší výšce
  • 00:01:38 a takzvanému cestování
    po ploše trampolíny.
  • 00:01:41 Správně se má skákat
    pokud možno stále uprostřed.
  • 00:01:44 Toto je Adam Sült.
  • 00:01:47 Dostáváme se
    do kvalifikace mužů.
  • 00:01:52 V Dolní Bečvě se mu nedařilo,
  • 00:01:54 v Litoměřicích to bylo
    mnohem lepší
  • 00:01:57 a jako první z českých mužů
  • 00:01:59 dokázal překonat magickou hranici
    100 bodů o 745 tisícin.
  • 00:02:11 Naopak na nezdary z Dolní Bečvy
    navázal stejným způsobem
  • 00:02:15 ke své nespokojenosti
    Naim Ashhab.
  • 00:02:20 Tady skončil
    hned čtvrtým saltem,
  • 00:02:23 započítala se mu tedy
    pouze trojice prvků,
  • 00:02:26 ale ještě pořád mu to stačilo
    na postup do finále
  • 00:02:29 z posledního, 8. místa.
  • 00:02:31 Méně štěstí měl Lukáš Majer,
  • 00:02:34 jeho oddílový kolega
    z pražské Kampy,
  • 00:02:37 kterému se započetly
    pouze dva prvky.
  • 00:02:39 Ten už do finále neprošel.
  • 00:02:42 Velmi těsný postup do finále
    si zajistily
  • 00:02:45 Naďa Palacká
    s Kateřinou Solanskou.
  • 00:02:48 Ve volné sestavě předvedly
    pouhé čtyři prvky
  • 00:02:51 a měly 52,8 bodu
    a nakonec o jejich postupu
  • 00:02:54 ve srovnání s dalším
    rožnovským párem
  • 00:02:57 Kristýnou Kubešovou
    a Šárkou Vachníkovou,
  • 00:03:02 dcerou Petry Juřičkové
    Vachníkové,
  • 00:03:05 rozhodl až ten nejmenší
    možný rozdíl,
  • 00:03:08 tedy počet bodů za provedení
    v celé kvalifikaci.
  • 00:03:16 Mnohem lepší povinná sestava
    znamenala postup
  • 00:03:19 pro Naima Ashaaba
    a Adama Sülta
  • 00:03:22 s téměř dokonalou synchronností
    za 19,4 bodu.
  • 00:03:26 To byla poslední sestava,
    kterou jsme viděli z kvalifikace.
  • 00:03:29 Teď už se budeme věnovat
    finále.
  • 00:03:32 Nejprve s Karolínou Dolejšovou.
  • 00:03:40 Tato závodnice předvádí
    lehčí sestavu.
  • 00:03:45 Jednoduchá salta,
    dokonce i bez vrutů
  • 00:03:48 nebo pouze s jedním obratem.
  • 00:03:52 Ale to vše ve velmi dobrém
    provedení.
  • 00:03:56 A díky tomu se nakonec vešla
    na stupně vítězů.
  • 00:04:07 Tady už je 29letá Naďa Palacká
    z Rožnova.
  • 00:04:11 V kvalifikaci byla třetí.
  • 00:04:13 Její sestava je mnohem obtížnější
    než u Dolejšové.
  • 00:04:17 Jenom na obtížnosti získává
    skoro 2 body navíc.
  • 00:04:27 Tady se ale dostala
    ke kraji trampolíny,
  • 00:04:31 musela zachraňovat
    následující salto
  • 00:04:33 ne úplně ideálním rozbalením,
    ztratila na výšce
  • 00:04:37 a celková známka nakonec byla
    o 0,7 horší než u Dolejšové.
  • 00:04:43 Palacká tentokrát
    na stupních vítězů nebyla.
  • 00:04:45 Patřilo jí 4. místo.
  • 00:04:52 Toto je Kateřina Solanská,
  • 00:04:55 další ze závodnic
    z Rožnova pod Radoštěm.
  • 00:04:57 V kvalifikaci obsadila 2. místo.
  • 00:05:00 Finále se skáče
    v opačném pořadí,
  • 00:05:03 tedy od osmé ženy kvalifikace
    až po vítězku úvodního kola.
  • 00:05:21 Tato sestava byla
    ještě o něco obtížnější.
  • 00:05:24 Obtížnost 10,7 bodu se počítá
    jako koeficient
  • 00:05:28 nasčítaný z jednotlivých salt,
    vrutů,
  • 00:05:31 ale také obtížnějších poloh,
  • 00:05:34 protože salto v provedení rovně
    je těžší než provedení skrčmo.
  • 00:05:39 Solanské se navíc podařilo
    udržet sestavu
  • 00:05:42 pěkně uprostřed trampolíny,
  • 00:05:44 a tak i provedení
    bylo docela slušné.
  • 00:05:47 V tuto chvíli to znamenalo
    vedení,
  • 00:05:50 jenže to už nastupovala
    Zita Frydrychová.
  • 00:05:52 Té se letos podařilo postoupit
  • 00:05:55 až do semifinále
    mistrovství Evropy.
  • 00:05:58 V kvalifikaci zaznamenala
    dokonce 10. místo
  • 00:06:01 a především její povinná sestava
    byla vynikající.
  • 00:06:06 Tady potvrdila svou kvalitu,
  • 00:06:09 i když závěr sestavy se nepovedl
    přesně podle představ,
  • 00:06:12 ale i tak jako jediná
    daleko přeskočila 50 bodů
  • 00:06:16 a jasně vyhrála.
  • 00:06:18 Co se týče pocitově,
    sestavy byly kvalitní,
  • 00:06:23 ovšem chyby tam byly.
    Body byly dobré,
  • 00:06:26 takže celkově bych to zhodnotila
    jako slušný závod.
  • 00:06:29 Osobně jsem asi nejlepší pocit
    měla z kvalifikační volné sestavy.
  • 00:06:32 Pracujeme v poslední době
    hodně na výšce a technice,
  • 00:06:35 to si myslím, že se tam
    do jisté míry projevilo,
  • 00:06:38 i když ještě ne tak
    jako v tréninku,
  • 00:06:40 ale to snad přijde časem.
  • 00:06:43 Určitě přijdou na řadu
    nějaké nové prvky naučit se,
  • 00:06:46 ale jak říkám, teď se zaměřujeme
    hodně na výšku sestavy
  • 00:06:49 nebo výšku jednotlivých prvků
    a trošku pozměňujeme techniku,
  • 00:06:52 takže teď to je spíš
    o takovém hraní si s detaily.
  • 00:06:54 Mezitím jste mohli sledovat
    a stále ještě můžete sledovat
  • 00:06:57 srovnání finálové sestavy vpravo
  • 00:07:00 a kvalifikační volné sestavy vlevo
    Zity Frydrychové.
  • 00:07:03 Ta finálová byla o něco vylehčená
    a hlavně byla nižší,
  • 00:07:06 a proto také trvala kratší dobu.
    Právě tak se měří výška sestavy,
  • 00:07:09 prostě a jednoduše
    jako její časová délka.
  • 00:07:12 Na úvod finále mužů
    uvidíme dva nezdary.
  • 00:07:19 Ten první u Naima Ashaaba,
  • 00:07:21 úplně stejný jako v kvalifikační
    volné sestavě po třetím saltu.
  • 00:07:25 Tím čtvrtým skončil
    na kraji trampolíny,
  • 00:07:29 dotkl se ochranného molitanu
    a započítaly se mu jen tři prvky.
  • 00:07:35 Skončil proto na 7. místě.
  • 00:07:38 Neuspěl ani liberecký závodník
    Kryštof Bäumelt.
  • 00:07:46 Na úvod předvedl dvojité salto,
  • 00:07:48 ale druhé dvojité salto
    se mu nepovedlo.
  • 00:07:54 S jediným prvkem
    a 5,5 bodem za něj
  • 00:07:58 skončil ve finále poslední,
    osmý.
  • 00:08:00 Ale naštěstí byli i trampolinisté,
    kterým se dařilo,
  • 00:08:04 a tak vám je můžeme ukázat.
  • 00:08:07 Tohle je Ladislav Riedl,
    který byl v kvalifikaci třetí.
  • 00:08:10 Jeho obtížnost je 10,8 bodu.
  • 00:08:13 Mimochodem byly i nižší,
  • 00:08:16 než jakou předvádí
    Zita Frydrychová.
  • 00:08:19 Je to ale stále mladý závodník,
  • 00:08:22 takže pro něj je tohle
    solidní výsledek.
  • 00:08:30 Hlavně svou sestavu
    dokáže opakovat pravidelně.
  • 00:08:34 V první závodě Českého poháru
    skončil druhý.
  • 00:08:37 Tentokrát to znamenalo 3. místo
  • 00:08:40 a průběžné vedení
    v celém seriálu.
  • 00:08:51 Nejobtížnější sestavu předvedl
    Martin Pelc ze Sokola Žižkov.
  • 00:08:55 Jen na obtížnosti získal
    proti Riedlovi 4 body.
  • 00:08:59 V jeho sestavě jsou na úvod
    i dvě trojitá salta.
  • 00:09:18 Sestavu zvládl bez hrubých chyb,
    i když v provedení v závěru
  • 00:09:22 přece jenom rozhodčí viděli
    určité nedostatky.
  • 00:09:28 Výkon mu tak přinesl
    51,745 bodu.
  • 00:09:32 A pak už jenom čekal
    na vystoupení Adama Sülta.
  • 00:09:39 Jeho obtížnost je o něco nižší,
    asi o 0,6 bodu.
  • 00:09:43 Ale Sült je známý tím,
    že dokáže skákat velmi vysoko
  • 00:09:46 a že si dává velký pozor
    na čistotu svého provedení.
  • 00:09:50 Můžete se podívat, jak nádherná
    je poloha jeho salt.
  • 00:09:56 Nádherné držení nohou, stále
    se drží ve středu trampolíny,
  • 00:10:00 příliš neztrácí ani ve výšce.
  • 00:10:02 Tohle byla životní sestava
    Adama Sülta.
  • 00:10:05 Nejvyšší známka v jeho životě
    za volnou sestavu, přes 54 bodů.
  • 00:10:11 A výsledek byl jasný.
    Adam Sült se stal vítězem
  • 00:10:14 druhého závodu Českého poháru
    ve skocích na trampolíně.
  • 00:10:24 Já jsem hlavně chtěl zapracovat
    na volné sestavě,
  • 00:10:29 tam jsem chtěl zlepšit
    provedení,
  • 00:10:32 protože si myslím, že tam byla
    moje největší slabina.
  • 00:10:35 Povinná sestava se mi tady
    hodně povedla,
  • 00:10:38 to jsem byl spokojený.
  • 00:10:40 Pak volná, tam jsem byl
    hlavně ke konci nejistý,
  • 00:10:43 ale potom s tou finálovou
    jsem byl hodně spokojený.
  • 00:10:46 Skočil jsem si osobní rekord,
    takže fakt obrovská spokojenost.
  • 00:10:51 V průběžném pořadí Českého poháru
    však po nezdaru v úvodu sezony
  • 00:10:55 zatím Adamu Sültovi patří
    6. místo,
  • 00:10:58 ale tento závodník
    z pražské Kampy věří,
  • 00:11:01 že úvodní výsledek si škrtne
    a zapíše se mu více třicítek,
  • 00:11:05 protože právě 30 bodů získává
    vítěz každého kola.
  • 00:11:09 Ve finále dokonce ještě
    bonus navíc.
  • 00:11:12 Teď už se pojďme podívat
    na finále synchronních dvojic.
  • 00:11:15 Toto je mladý synchronní pár
  • 00:11:18 Michaela Bendová
    a Šárka Korbelová.
  • 00:11:21 Jsou letos poprvé
    mezi seniorkami
  • 00:11:24 a mohly by navázat na úspěchy
    synchronních dvojic
  • 00:11:27 z minulých let,
    protože je to dvojice,
  • 00:11:30 která se už docela dobře
    dokázala seskákat
  • 00:11:33 a její synchronnost
    je opravdu velice slušná.
  • 00:11:38 Pár získal 40,3 bodu
  • 00:11:41 a porazil třetí Naďu Palackou
    s Kateřinou Solanskou,
  • 00:11:44 které jsme viděli jako ty šťastné
    postupující z kvalifikace.
  • 00:11:47 Ty měly naopak hlavně chyby
    v synchronnosti.
  • 00:11:50 Tady už jsou vítězky závodu,
  • 00:11:53 Karolína Dolejšová
    a Denisa Lichtágová.
  • 00:11:56 Také ony dokázaly,
    že závod synchronních dvojic
  • 00:11:59 je především soutěží
    opravdu sehrané dvojice.
  • 00:12:06 S vysokou obtížností
    a se skvělou synchronností
  • 00:12:09 zvítězily s náskokem 1,7 bodu
  • 00:12:12 a vedou průběžnou klasifikaci
    Českého poháru,
  • 00:12:15 protože mají na svém kontě
    2 vítězství a plný počet 60 bodů.
  • 00:12:20 Bendová s Korbelovou jsou druhé
    po dvou druhých místech.
  • 00:12:30 Na mistrovství Evropy,
  • 00:12:33 kde Zita Frydrychová skončila
    v semifinále závodu jednotlivkyň,
  • 00:12:36 jsme měli i finálové zastoupení,
  • 00:12:39 o které se postarali Naim Ashaab
    a Adam Sült.
  • 00:12:41 Dostali se tam na 8. místo
    v evropské konkurenci.
  • 00:12:46 V Českém poháru v Litoměřicích
    ale neuspěli.
  • 00:12:52 Nedařilo se Naimu Ashaabovi.
    Stejně jako v závodě jednotlivců
  • 00:12:55 nedokončil ani finále
    synchronních dvojic.
  • 00:12:58 A tak tentokrát tato dvojice
    na vítězství nedosáhla.
  • 00:13:01 Vlastně už podruhé za sebou.
  • 00:13:05 Znovu si připsala
    jenom 26 bodů za 3. místo.
  • 00:13:09 Na startu chyběla vítězná dvojice
    z Dolní Bečvy,
  • 00:13:13 Michal Pelant
    s Ladislavem Riedlem.
  • 00:13:15 Pelant nestartoval,
  • 00:13:18 Riedl si zaskákal s Alešem
    Rašťákem a skončili na 2. místě.
  • 00:13:22 Na sestavu s lehčím začátkem
    a obtížnějším závěrem
  • 00:13:26 vsadili Kryštof Bäumelt
    a Lukáš Majer.
  • 00:13:32 Drobný nesoulad v synchronnosti
    v úvodu sestavy
  • 00:13:35 v závěru vyřešili.
  • 00:13:42 A se známkou 40,5 bodu
    po zásluze zvítězili.
  • 00:13:45 Aktuálně jsou tedy na 1. místě
  • 00:13:48 v průběžném pořadí
    Českého poháru,
  • 00:13:51 ale po dvou závodech
    jsou výsledky
  • 00:13:53 opravdu stále hodně předběžné.
  • 00:13:56 Závodníky čekají ještě tři závody
    Českého poháru,
  • 00:13:58 dva z nich na podzim,
  • 00:14:01 ten nejbližší 4. června
    v Praze na Žižkově.
  • 00:14:04 Ale už předtím 14. května
    se v Praze na Kampě rozhodne
  • 00:14:07 o mistrech republiky.
    A bude zajímavé sledovat,
  • 00:14:10 zda ti, kteří se v dobrém světle
    předvedli tady,
  • 00:14:13 jako Adam Sült
    nebo Zita Frydrychová,
  • 00:14:16 dokáží zaútočit
    i na mistrovské tituly.
  • 00:14:20 Ti, kterým se v Litoměřicích
    nedařilo,
  • 00:14:23 ale už teď vědí, co pokazili,
  • 00:14:26 už teď s trenéry pracují
    na nápravě
  • 00:14:29 a dá se čekat,
    že národní šampionát
  • 00:14:32 bude dalším velice zajímavým
    závodem.
  • 00:14:43 Skryté titulky Blažena Stráníková
    Česká televize 2016

Související