iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 11. 2009
12:40 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
11548
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Šišák bajkalský — Káva — Černá rajčata — Pangasius — Jarmark rad — Otevírání na dálkové ovládání

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šišák bajkalský

  1:33 do playlistu

  Šišák bajkalský
  Ve Škole květin představuje ing. Bohumil Bradna kytičku, která se u nás zatím nepěstovala - šišák bajkalský. Okolo Bajkalu používají lidé hlavně kořen této květiny - k léčení nervů. Ing. Bradna se s šišákem bajkalským teprve seznamuje, ale jedno je už zcela jisté - kytička je to hezká a určitě se u nás uchytí.

 • Káva

  2:46 do playlistu

  Káva
  Hostem pořadu je paní Petra Veselá. V roce 2004 absolvovala první kávové školení, v roce 2006 vyhrála Mistrovství republiky a dnes již má za sebou několik reprezentací České republiky na World barista championateshipech. Má i kurz Certifikovaného espressa "Espresso Italiano", který absolvovala v italské Padově. A právě espresso nás naučí správně připravovat. Řekne i praktické rady, jak poznáme kvalitní kávu.

 • Černá rajčata

  8:24 do playlistu

  Černá rajčata
  Zahrada: Známe rajčata zelená, žlutá i červená, ale takovou pestrou směsici barev rajčat, včetně chuťových odstínů, jakou vypěstoval pan Vorlíček, tu hned tak neuvidíme. Jiřině Bohdalové nejvíce chutnají rajčata černá.

 • Pangasius

  10:22 do playlistu

  Pangasius
  Dnes vaří... kdysi slavný hokejista Jan Gusta Havel. A co s Jiřinou Bohdalovou připravují? V poslední době velmi vyhledávanou rybu bez kostí - pangasiuse. Rybu zapečou s brambory a sýrem.

 • Jarmark rad

  16:57 do playlistu

  Jarmark rad
  Hned dvě praktické rady poslala do Jarmarku rad paní Františka Pivcová z Karlštejna. Píše, jak ze starých punčocháčů, co jsou na vyhození, nastříhá napříč proužky, ze kterých vytvoří nekonečný provaz, smotá ho do klubíčka a provázek pak používá na přivazování rajčat ke kolíku nebo i k přivazování pokojových rostlin. A druhá rada? Týká se skleněné pokličky na nerez nádobí. Co dělat, když držátka na poklicích časem odpadnou? Je možné je nahradit korkovými špunty, nejlépe od sektu...

 • Otevírání na dálkové ovládání

  19:32 do playlistu

  Otevírání na dálkové ovládání
  Před časem jsme uvedli reportáž o dálkovém ovládání, ukazovali jsme si, jak lze zapnout z jedoucího auta v bytě světlo nebo topení. V dnešním pořadu bude pan Maruna otevírat na dálku garáž - mobilem. Dozvíme se, že mobilem si můžeme otevřít nejen garáž, ale i branky a dveře. Tedy své vlastní.

 • Soutěž

  22:58 do playlistu

  Soutěž
  Dnes jsme poznali málo známou květinu, která se jmenuje šišák bajkalský. Údajně má skvělé léčivé účinky na nervy. Dle slov odborníka jsou nejvíce účinné: a) květy b) listy c) kořeny

Přehrát vše

Související