iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2009
13:45 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
7825
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Suchomilné pokojové rostliny — Chování kanárů — Měsíčková mast — Grily — Zelené hnojení — Pěstování mimózy — Krůtí rolka se špekovými nočky a jalovcovou omáčkou

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škola květin

  1:42 do playlistu

  Škola květin
  Kdo má v oblibě suchomilné pokojové rostliny, jistě uvítá, že právě o nich hovoří ve Škole květin ing. Jiří Savinec s RNDr. Evou Smržovou z Botanické zahrady v Tróji. Jak na to, aby nám kvetla crassula ovata, kterou všichni známe spíše pod názvem tlustice? Jak vypadá crassula arborescens a jak se pěstuje? Z jakých druhů si můžeme udělat doma bonsaje? Právě na tyto otázky uslyšíte ve Škole květin odpovědi.

 • Chovatelství

  4:07 do playlistu

  Chovatelství
  V současnosti některé byty nemají daleko k malé zoologické zahradě. Najde se v nich různá drobná i větší havěť, ale proti minulým dobám dnes ve většině domácností chybí dříve tolik oblíbená klec s kanárkem. V rubrice Chovatelství zaměřila Jiřina Bohdalová pozornost na tyto krásné ptáčky. Jakého kanárka si koupit, když chceme, aby zpíval? Jak se o kanáry starat a čím je krmit - to nám poradí chovatel Miroslav Novák.

 • Jarmark rad

  7:10 do playlistu

  Jarmark rad
  V Jarmarku rad nalezneme výbornou radu paní Ceplechové z Písku, která ví, jak na to, když se chceme pomocí doma připravené měsíčkové masti vypořádat s nepříjemným kožním problémem akné, s opruzeninami, s bolestmi křečových žil či revmatických kloubů. Ale i další téma v Jarmarku rad je zajímavé. Příznivci grilování se od pan Pštrose dozvědí, které grily jsou nejlepší.

 • Dobrá rada
 • Zelené hnojení

  10:09 do playlistu

  Zelené hnojení
  Martin Káš vysvětlí, jak prospěšné je "zelené hnojení", k čemu je dobré vypěstovat si meziplodiny, jako jsou hořčice, svazenka či pohanka. Dozvíme se, jak a kdy se zelené hnojení má zarývat do země.

 • Mimóza

  13:18 do playlistu

  Mimóza
  Vladimír Krejčíř nás seznámí s pěstováním mimózy (acacia armata) v našich podmínkách. Upozorní také na to, že mimózu můžeme vytvarovávat do keříků a stromečků, protože může vyrůst až do výšky více jak dvou metrů.

 • Hit týdne

  14:49 do playlistu

  Hit týdne
  Rubrika Hit týdne je tentokrát o vaření, a to o trochu náročnějším vaření. Jiřina Bohdalová s kuchařským mistrem Rudolfem Jurigou připravují opravdovou pochoutku - krůtí rolku s čerstvou bazalkou a mozarellou, k tomu špekové noky z odpalovaného těsta s výbornou smetanovou omáčkou s jalovcem.

 • Listárna
 • Soutěž

  23:28 do playlistu

  Soutěž
  Aby váš kanárek zpíval, musí to být… a) sameček b) samička c) musejí být oba v páru pohromadě

Přehrát vše