iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 4. 2009
13:35 na ČT1

1 2 3 4 5

61 hlasů
12016
zhlédnutí

Dobrá rada nad zlato

Chryzantémy — Bezdrátové vypínače — Zateplování domku — Pštrosí maso — Ptačí pítko

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Škola květin

  1:24 do playlistu

  Škola květin
  I když je jaro, ve Škole květin probíráme chryzantémy, z jejichž květů se radujeme až na podzim. Proč? Rok co rok na jaře má spousta lidí snahu vypěstovat si chryzantémy nové. Právě tyto květiny dokážou snadno přezimovat a na jaře je možné z jejich čerstvě narašených výhonků vypěstovat nové rostlinky, které nám zkrásní zahradu až do prvního sněhu. Co bychom měli na jaře udělat? To nám předvede ing. Jiří Savinec.

 • Hit týdne

  5:12 do playlistu

  Hit týdne
  Hit týdne. O něj se postaral zajímavý host, kterého si Jiřina Bohdalová pozvala do studia. Pan Maruna tvrdí, že i obyčejné vypínače v bytě už dnes můžeme mít bezdrátové i bezbateriové, protože nové technologie přinášejí spoustu zajímavých novinek. Pan Maruna ve studiu předvede dva druhy bezdrátových vypínačů - jeden je z plastu, druhý kompletně celý ze dřeva. Co je uvnitř vypínačů? Jak bezdrátové vypínače fungují? Docela jednoduše - právě o tom nás pan Maruna během několika minut přesvědčí.

 • Nové trendy

  9:37 do playlistu

  Nové trendy
  Nové trendy. Celou zimu mnozí čekali, aby mohli rychle, efektivně a levně zateplit domek. Proč k zateplování potřebujeme teplé počasí, vysvětlí pan Martin Chmelík. Názorně ukáže, jakým způsobem přilepíme na zdi polystyrén - novou metodou - pomocí lepící pěny. Cement k tomu nepotřebujeme.

 • Jarmark rad

  13:43 do playlistu

  Jarmark rad
  Jarmark rad tvoří příspěvek divačky Bohuslavy Kvetanové z Brna. Co máme použít k ochraně před komáry? Co pít při křečích? Co si počít při migréně? Na tyto i další otázky najdeme v Jarmarku rad odpovědi.

 • Dnes vaří...

  15:28 do playlistu

  Dnes vaří...
  Dnes vaří... V televizní kuchyňce nás navštívil pan Kubíček, to znamená, že se připravuje pštrosí maso. Přesněji řečeno - pštrosí steak z horního stehna. Přesný popis i receptura na speciální koření - to je inspirace k tomu, abychom si pštrosí maso dopřáli.

 • Dobrý nápad

  18:58 do playlistu

  Dobrý nápad
  Dojde i na nápad paní Hořákové, která ví, jak přilákat ptáky zrovna na tu naši zahradu. Naučí nás, jak vyrobit ptačí pítko z lopuchového květu, písku a cementu. Potřebovat budeme i bazénovou barvu, která nepropouští vodu a je nezávadná. Nejenže budou mít ptáčci z čeho pít, ale jejich pítka nám i zkrášlí zahradu.

 • Soutěž

  22:35 do playlistu

  Soutěž
  Nová soutěžní otázka: V jakém poměru míchá Hana Hořáková betonovou směs z písku a cementu? a) 3 lžíce písku a jedna lžíce cementu b) 3 lžíce písku a 3 lžíce cementu c) 2 lžíce písku a 1 lžíce cementu

Přehrát vše

Související