iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 3. 2011
17:55 na ČT2

1 2 3 4 5

21 hlasů
5286
zhlédnutí

Folklorní magazín

Kovář Jaroslav Hoch z Dubňan — Vinice římských legionářů — Strýc Kovářík

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kovář Jaroslav Hoch z Dubňan

  0:24 do playlistu

  Kovář Jaroslav Hoch z Dubňan
  Vyučil se kovářem a podkovářem u mistra Hnilici v Ratíškovicích. Nejdříve se živil vlastní kovářskou prací, od padesátých let byl zaměstnancem, posléze vedoucím mistrem učňů, příštích kovářů. Dodnes, byť překročil osmdesátku, si nedovede život bez kovářské práce představit.

 • Vinice římských legionářů

  9:11 do playlistu

  Vinice římských legionářů
  V hlubokém údolí Dyje, v samém srdci Národního parku Podyjí, leží na úbočí skalního ostrohu v meandru řeky jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh – Šobes. Za své vynikající vlastnosti vděčí šobeské víno právě ideální poloze vinice, ležící v nižší nadmořské výšce na prosluněném jižním svahu, chráněném ze severozápadu i severovýchodu proti větrům.

 • Strýc Kovářík

  13:13 do playlistu

  Strýc Kovářík
  V Kobylí na Hanáckém Slovácku žije dnes již šestaosmdesátiletý zpěvák Jaroslav Kovářík (1925), který je zpěváckou legendou svého kraje. Veřejně vystupoval jako kmenový zpěvák Břeclavanu a krumvířské Vonice, v určitém období reprezentoval svůj region na koncertech a nahrávkách BROLNu. Dnes již zpívá ojediněle, nejčastěji na domácích akcích (Zarážení hory, Hody aj.) anebo na koncertech zpěváckých legend.

Přehrát vše

Související