iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 8. 2011
19:34 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3956
zhlédnutí

Prizma

Carl Pilcher, ředitel Institutu pro Astrobiologii — Klimatické změny — Ilegální obchod s obojživelníky — Hybridní vzducholoď — Ostrov Skomer — Technologické novinky pro paralympiky

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Carl Pilcher, ředitel Institutu pro Astrobiologii

  0:45 do playlistu

  Carl Pilcher, ředitel Institutu pro Astrobiologii
  USA - Položíme si zásadní otázku, která provází lidstvo odnepaměti ? jak vznikl život? Je i jinde než na Zemi? A pokud ano, vypadá stejně jak jsme zvyklí? Generace vědců doufají, že právě jim se podaří najít odpověď. A protože velké otázky vyžadují velké výzkumné projekty, není asi smělejšího hledače v současném světě než je americká NASA. S Carlem Pilcherem, ředitelem Institutu pro Astrobiologii natáčela Tereza Pultarová.

 • Klimatické změny

  5:25 do playlistu

  Klimatické změny
  Francie - Co udělají klimatické změny s přírodou a s naším životem? Napovědět můžou motýli nebo ještěrky. Jejich chování budou rok pozorovat vědci z francouzského výzkumného centra. Unikátní experiment v Pyrenejích má ukázat, jaký vliv na ně má globální oteplování. A jestli se novému prostředí dokáží přizpůsobit.

 • Ilegální obchod s obojživelníky

  7:56 do playlistu

  Ilegální obchod s obojživelníky
  Velká Británie - Pokud máte panickou hrůzu z hadů, následující reportáž vám asi velkou radost neudělá. Přesto bychom rádi, abyste s námi zůstali. Není totiž jen o plazech a obojživelnících. Ilegální obchod s nimi vynáší miliony. A zločineckým gangům je jedno, že tak ohrožují životy tisíců zvířat po celém světě.

 • Hybridní vzducholoď

  11:56 do playlistu

  Hybridní vzducholoď
  USA - Obdivovali jste kdysi hrdiny románů Ztracený svět nebo Ukradená vzucholoď? Toužili jste jen tak tiše plout povětřím? Možná se vám blýská na lepší časy. Firma Lockheed Martin opět dala vědět o svém velkém projektu, hybridní vzducholodi, která by mohla začít létat už během deseti let.

 • Technologické novinky pro paralympiky

  13:49 do playlistu

  Technologické novinky pro paralympiky
  Německo - Teď se podíváme za sprinterem, který si před závodem neobouvá jen tretry, ale celou nohu. Jmenuje se Heinrich Popow a je mu 28 let. Trénuje, aby mohl příští rok na hrách v Londýně reprezentovat Německo v běhu na 100 metrů. Půjde o klání paralympiků, které tradičně navazuje na olympijské hry. Vedle sportovců tady však budou měřit síly i technologické novinky.

 • Ostrov Skomer

  18:02 do playlistu

  Ostrov Skomer
  Velká Británie - Ostrov Skomer je domovem jedné z největších kolonií papuchalků bělobradých ve Velké Británii. Rok co rok se jich sem v létě sletí na 12 tisíc, aby zahnízdili a vyvedli mláďata. Zdejší křehký ekosystém ale ohrožuje globální oteplování a s ním i populaci těchto mořských ptáků z čeledi alkovitých.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související