iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 3. 2010
19:05 na ČT24

1 2 3 4 5

74 hlasů
4099
zhlédnutí

Prizma

Ornitologové se ve Francii snaží zachránit plameňáky růžové — Létající automobil marně hledá výrobce — Vodík jako pohonná hmota

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ornitologové se ve Francii snaží zachránit plameňáky růžové

  0:49 do playlistu

  Ornitologové se ve Francii snaží zachránit plameňáky růžové
  Plameňák růžový je symbolem regionu Camargue v jižní Francii. Teď jsou ale plameňáci závislí na umělých ostrovech, které pro ně budují ornitologové. V 60. letech se plameňáci dostali na pokraj vyhynutí. Průmyslové změny krajiny je připravili o bezpečné útočiště na ostrovech v pobřežních mokřinách.

 • USA - 3D televize

  4:06 do playlistu

  USA - 3D televize
  Společnosti Samsung a Panasonic začaly ve Spojených státech s prodejem 3D televizí. Je ale trh připravený na takovou novinku? A přinese trojrozměrné televizní vysílání skutečnou revoluci ve způsobu, jakým jsme zvyklí sledovat svoje oblíbené programy?

 • Vodík jako pohonná hmota

  6:49 do playlistu

  Vodík jako pohonná hmota
  V minulém vydání magazínu Prizma jsme Vám představili elektrolýzu vody jako zdroj vodíku ? paliva budoucnosti. Dnes se podíváme, kde všude se s vodíkem v budoucnosti setkáte. Ukážeme si jak vědci zdokonalují vodíkové palivové články a projedeme se prvním vozidlem na vodík, které jezdí v České republice.

 • Velká Británie - sporttestery

  11:47 do playlistu

  Velká Británie - sporttestery
  Chcete získat fyzičku, vytvarovat postavu, nebo zhubnout? Nemusíte na tu trýzeň zůstaávat sami. V digitální době se nabízí spousta digitálních pomocníků. Nejsou zrovna z nejlevnějších, tak se pojďme podívat, co pro vás můžou udělat.

 • USA - létající auta

  15:12 do playlistu

  USA - létající auta
  Jedna americká firma vyrobila automobil, který dokáže létat. Podle ředitele je společnost připravená na sériovou výrobu. Jediné co ji brzdí je současná ekonomická krize. Přitom létající auto by aspoň někdy bral snad každý řidič.

 • Indie - čištění jezera

  17:44 do playlistu

  Indie - čištění jezera
  Mezi cestovateli známý a kdysi velmi oblíbený klenot indického Kašmíru ? jezero Dál ? umírá pomalou smrtí. Jako i v jiných podobných případech za to mohou lidé. Voda je znečištěná a dobře se v ní daří jen řasám . Navzdory mnohaleté snaze jezero vyčistit, se úspěch nedostavil. Možná ještě letos by ale mohl přijít obrat.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související