iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2009
19:31 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
10540
zhlédnutí

Prizma

Hubblův vesmírný teleskop — Akvárium v SAE — Paní učitelka je robot!

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hubblův vesmírný teleskop

  0:58 do playlistu

  Hubblův vesmírný teleskop
  V pondělí 11. května odstartoval z Kennedyho vesmírného centra na Floridě raketoplán Atlantis a v něm sedm astronautů, kteří mají za úkol vyměnit nejen vědecké vybavení, ale i některé zásadní součástky. Ty umožní, aby dnes už legendární dalekohled ještě pár let fungoval.

 • Kuba- umělé rybí sádky

  5:28 do playlistu

  Kuba- umělé rybí sádky
  Jako zdroj potravy je moře kolem Kuby chudé. Panují obavy, že ostrov v budoucnosti nedokáže zajistit svým lidem dostatek jídla. Úřady se proto rozhodly investovat do akvakultury - tedy umělých rybích sádek.

 • Nedoslýchavé děti v Austrálii

  7:55 do playlistu

  Nedoslýchavé děti v Austrálii
  Australští lékaři si stále marně lámou hlavu s otázkou, proč tolik domorodců trpí poruchami sluchu. Handicap tvrdě doléhá především na děti v odlehlých vesnických školách. Jejich ředitelé teď ale přišli s nápadem, jak nedoslýchavým žákům vyučování usnadnit.

 • Akvárium v SAE

  10:03 do playlistu

  Akvárium v SAE
  Pokud se někdo z vás vypraví do Spojených arabských emirátů, určitě by si neměl nechat ujít návštěvu akvária Šardžah. Specializuje se na tamní druhy a až si pak půjdete zašnorchlovat nebo se potápět, budete vědět, co vám právě proplavalo pod nosem.

 • Archeologové v Egyptě

  12:34 do playlistu

  Archeologové v Egyptě
  Archeologové v Egyptě objevili starodávné ruiny vojenského opevnění. Podle nich by mohlo být klíčem k objevu celého pásu základen, které za vlády faraónů bránily severovýchod jejich říše.

 • Alergie

  15:16 do playlistu

  Alergie
  Alergie patří nejen k nejčastějším, ale taky k nejzáhadnějším onemocněním. Odkrýt její tajemství se snaží vědci z britské Imperial College. Jejich léčba umožňuje pacientům obejít se bez plných hrstí léků a zároveň žít naplno.

 • Paní učitelka je robot!

  18:23 do playlistu

  Paní učitelka je robot!
  Studenti na Kudanské základní škole v centru Tokia měli zvláštní návštěvu. Hodinu vedl někdo skutečně mimořádný. Málokterý školák ale asi čekal, že novou učitelku budou muset přinést tři statní muži a bude připojená do zásuvky. Saya, nová paní učitelka je totiž robot.

 • Soutěž

  20:42 do playlistu

  Soutěž
  Květnová soutěžní otázka: První kniha tištěná pohyblivými literami spatřila světlo světa v Asii. Kdy to bylo? A) v 7. století B) v 11. století C) ve 13. století

Přehrát vše

Související