iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 7. 2006
19:05 na ČT24

1 2 3 4 5

25 hlasů
1590
zhlédnutí

Prizma

Povodně — Zázraky v medicíně — Lesní požáry — Alternativní zdroje energie

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Povodně

  2:56 do playlistu

  Povodně
  Povodně – slovo, při kterém mnohým lidem naskakuje husí kůže. Těch, kteří mají se záplavami bezprostřední osobní zkušenost, každoročně přibývá jak u nás v republice, tak i v Evropě. Povodně přicházejí stále častěji a bez upozornění. Pro diváky vědecko-technického magazínu Prizma je proto připravena reportáž, která podrobně přibliží snahy evropských států o zkrocení velké vody.

 • Zázraky v medicíně

  7:01 do playlistu

  Zázraky v medicíně
  V magazínu Prizma se už několikrát mluvilo o pěstování lidských orgánů. Vždy ale šlo pouze o hudbu budoucnosti. V tomto díle však představíme nové poznatky australských vědců, kterým se podařilo kultivovat srdeční sval. Z oblasti zdraví bude i další reportáž: vědecký tým z Pennsylvánské univerzity totiž objevil zmutovaný gen, který působí nemoc známou u nás jen pod latinským názvem fibrodysplasia ossificans progressiva (ve Francii známá jako nemoc zkaměnělých lidí). Připraveny jsou také informace o staletí praktikované přírodní medicíně, která byla dosud doménou Indů – Ayurvédě.

 • Nemoc zkamenělých lidí
 • Lesní požáry

  13:54 do playlistu

  Lesní požáry
  Další reportáže se budou zabývat například častými lesními požáry, které sužují každé léto určité vegetační oblasti po celém světě – v Řecku vymysleli nový systém včasného varování.

 • Alternativní zdroje energie

  16:48 do playlistu

  Alternativní zdroje energie
  Připraveny jsou i podrobnější informace o energetickém pokusu ve Španělském regionu Navarra – jde o první územní celek, který se snaží dosáhnout energetické nezávislosti pomocí ekologicky nezávadných zdrojů. V kalifornském San Diegu zase jeden majitel čerpací stanice řidičům nabízí hned několik druhů ekologických alternativních pohonných hmot, jejichž ceny se již srovnaly s cenami benzínu, a má úspěch.

 • Aurvéda
 • Soutěž

Přehrát vše

Související