iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2012
17:30 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
43112
zhlédnutí

Kluci v akci

Vaření na Konopišti

Pečený bažant se slaninou na červeném víně a divokém koření — Jelení paštika s mandlemi, rybízovou omáčkou a jablkovým chutney — Ragú z hovězí oháňky — Bonus: Malinové knedlíky s cukrovým perníkem

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pečený bažant se slaninou na červeném víně a divokém koření

  1:46 do playlistu

  Pečený bažant se slaninou na červeném víně a divokém koření
  Ačkoli lov bažantů skončil v lednu, víme, že je možné využít zásoby kvalitně zmražené zvěřiny celoročně a připravit si skvělou krmi právě teď, kdy se jaro pomaličku, ale jistě hlásí k životu. Bažantí maso patří k těm nejzdravějším díky obsahu přírodních antioxidantů. Pusťme se tedy do vaření s šikovným a sympatickým Filipem Bártou, šéfkuchařem restaurace v konopišťském podzámčí.

 • Ragú z hovězí oháňky

  9:08 do playlistu

  Ragú z hovězí oháňky
  Hutný pokrm je připraven, jak už název říká, z hovězí oháňky, která se dostala jaksi na okraj gastronomického zájmu. Stalo se tak asi proto, že na dlouho zmizela z pultů řeznictví. Doufejme, že bude prožívat svoji renesanci, poněvadž maso z hovězí oháňky je velmi chutné a jemné, vývar z kostí a chrupavek dodá pokrmu skvělou chuť a vydatnost. Nesmí nás odradit delší příprava, oháňka se může vařit 3−4 hodiny.

 • Jelení paštika s mandlemi, rybízovou omáčkou a jablkovým chutney

  14:20 do playlistu

  Jelení paštika s mandlemi, rybízovou omáčkou a jablkovým chutney
  Není nad domácí paštiku! Ovšem paštika, třebaže je dobře ochucená kořením žádá ještě patřičné doplnění v podobě výrazných brusinek, lahodných kompotů nebo chutney. Teprve pak se můžeme těšit z té správné chuťové harmonie.

Přehrát vše

Související