iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 11. 2006
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

40 hlasů
21696
zhlédnutí

Kluci v akci

Sýrová

Sýrová "pesto" roláda — Sýrová polévka s tousty — Smažené tvarůžky s lepenicí — Cheese cake neboli sýrový moučník

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sýrová "pesto" roláda

  3:47 do playlistu

  Sýrová "pesto" roláda
  Roláda je jemné, velejemné chuti, je to takový sváteční předkrm, který pěkně vypadá a perfektně se hodí k listovým salátům a bílému pečivu. Příprava není náročná, jak by se mohlo zdát. S výběrem ingrediencí do tvarohové náplně můžete směle variovat, vyzkoušejte kombinaci např. vlašských ořechů a broskví, nebo bylinek a piniových oříšků atd.

 • Sýrová polévka s tousty

  10:10 do playlistu

  Sýrová polévka s tousty
  Jednoduché a vynikající. Snadná příprava polévky člověka až zaráží, ale je to skutečně tak! Máte hlad a nemáte čas, potřebujete se zahřát a zároveň si pochutnat? Pro úplně expresní polévku doporučuji použít bujón v kostce. Pokud nemáte po ruce sýr typu hermelín, poslouží vám i obyčejný tavený sýr. A nemáte-li čas připravit tousty, nakrájejte starší rohlík na kostičky a opečte jej na másle, do polévky si pak nandá každý podle libosti.

 • Smažené tvarůžky s lepenicí

  13:48 do playlistu

  Smažené tvarůžky s lepenicí
  Vážení, tento pokrm je další vychytávkou našich kluků. Je to takové české (vyjma uherského salámu, ale můžete použít i kostelecký uherák nebo křemešník), pikantní a zároveň delikátní jídlo, které nasytí. Na lepenici už mnozí jistě zapomněli. Přitom je to tak jednoduchá a výtečná záležitost, za kterou musíme poděkovat našim předkům, kteří si, ač nemajetní, museli poradit a vykouzlili tak z prostých zdrojů výsostnou lahůdku.

 • Cheese cake neboli sýrový moučník

  18:12 do playlistu

  Cheese cake neboli sýrový moučník
  Cheese cake sem přicestoval z Ameriky, a patří k těm dobrým pochoutkám, které bychom měli z kontinentu za velkou louží přijmout , a to s otevřenou náručí. Je výborný!

Přehrát vše

Související