iVysílání

internetový magazín
Premiéra:
11. 3. 2010
18:25 na ČT2

1 2 3 4 5

18 hlasů
2812
zhlédnutí

POKR

Kadeřník — Letohrádek Vendula — Regionální operační programy – Střední Morava — Psí školka

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kadeřník

  1:23 do playlistu

  Kadeřník
  Bylo mu přes třicet, byl bez práce a tak si Filip Dvořák, bývalý jednatel kartonážní společnosti, koupil nůžky a hřeben, udělal si rekvalifikační kurz a stal se kadeřníkem. Ve sklepě rodinného domu otevřel kadeřnický salón. rekvalifikační kurz doplnil studiem školy při jedné kadeřnické firmě a dopoledne a večer chodil zametat vlasy a mýt zrcadla k vyhlášenému kadeřníkovi. Dnes nemá o zákaznice nouze a dál se chce vzdělávat např. v Londýně.

 • Rozhovor- 1. část

  5:03 do playlistu

  Rozhovor- 1. část
  Celá řada lidí by uvítala práci z domova – přesto se ale firmy tomuto způsobu zaměstnávání brání. Proč? Mgr. Alena Králíková odpoví na otázky: Která práce se vůbec dá dělat z domova – které pozice jsou pro ni typické? Jaké má práce doma naopak nevýhody? Proč se některé firmy brání zaměstnávat lidi, kteří by pracovali doma? Jak častá je u nás v Česku práce z domova? Jaké podmínky mají firmy pro flexibilní zaměstnávání? Jak mohu jako podnikatel řídit zaměstnance, kteří jsou doma? Jak to vypadá v praxi? V čem je pro zaměstnavatele výhodné mít své zaměstnance doma, atd.

 • Letohrádek Vendula

  7:36 do playlistu

  Letohrádek Vendula
  Paní Dája Kabátová se pustila před lety do podnikání v oblasti sociálních služeb. Letos za to získala ocenění“Nejlepší sociální podnikatel roku.“ Založila Letohrádek Vendula, kde soustřeďuje nemocné a postižené lidi a jejím záměrem je zařadit postižené do pracovního procesu, tak aby se sami v letohrádku uživili.

 • Rozhovor- 2. část
 • Regionální operační programy – Střední Morava

  14:22 do playlistu

  Regionální operační programy – Střední Morava
  Otevíráme nový minicyklus zaměřený na čerpání dotací ze Strukturálních fondů EU. Obecně je představí ministr Vondruška, ředitel sekce D. Braun definuje jejich rozdělení na Regionální operační program a Tématické programy. V prvních sedmi dílech minicyklu představíme sedm regionů s jejich ROP, které jsou zaměřeny na regionální rozvoj v dopravě, rozvoji měst a obcí a cestovního ruchu. Tím se budeme zabývat nejvíc, protože tato "linie" se týká především podnikatelů. V POKRU č. 8 představíme ROP Střední Morava a projekt Rodinného zabavního parku ve Zlíně, který s pomocí dotace postavili manželé Valáškovi. Otevřeli jej těsně před Vánoci minulého roku a předpokládají, že obohatí nabídku pro volný čas rodičů s dětmi. Součástí projektu a objektu je i hotel, restaurace a miniwelness a samozřejmě spousta atrakcí, prolézaček atd. První velkou akcí, která prověří kapacitu Parku bude Dětský filmový festival ve Zlíně.

 • Daňový kalendář
 • Psí školka

  20:13 do playlistu

  Psí školka
  Každý kdo má nebo by rád měl psa a je plně vytížen, naráží na velký problém - jak skloubit potřeby svého miláčka se svým pracovním režimem. Lenka Šetková tuto situaci vyřešila přímo šalamounsky.Otevřela svou vlastní psí školku.

Přehrát vše

Související