ireporter

Natáčejte videa a staňte se iReportérem České televize

Staňte se reportérem České televize. Vezměte kameru nebo mobilní telefon a natáčejte zajímavé zážitky a události kolem sebe. Sledujte témata, která nás zajímají a posílejte nám videa z ulice rovnou na obrazovku zpravodajství ČT 1 a ČT 24. Stáhněte si aplikaci do mobilu nebo nahrávejte svá videa zde na webu. Tvořte své vlastní televizní zprávy.

1

Stáhněte si aplikaci

Stáhněte si do svého telefonu aplikaci iReportér a posílejte nám videa do redakce rovnou z ulice. Na rychlosti záleží. Vaše záběry se spolu s Vaším jménem mohou objevit v České televizi v hlavních zprávách nebo na kanálu ČT 24.

Stáhnout aplikaci pro iOs Stáhnout aplikaci pro Android
2

Natáčejte videa

Natáčejte, co Vás napadne a to, co vidíte kolem. Zajímají nás aktuální zpravodajské události. Máme zájem o aktuální dění, vtipné záběry, zajímavé situace a "momentky". Když zrovna nemáte nápad co točit, sledujte aktuální témata na homepage, o která máme zájem nebo navštivte sekci “Co mám točit”. Videa nám hned po natočení pošlete.

3

Získejte diváky

Nejlepší videa odvysíláme v České televizi v pořadu Události nebo na zpravodajském kanálu ČT 24. Vaše videa najdete také zde na webu www.ceskatelevize.cz/ireporter, kde k zajímavým záběrům píšeme články. Tvoje videa uvidí tisíce, možná i miliony lidí. Zařídíme Vám skvělé publikum a pozornost.

4

Akademie

Již brzy spustíme naší Akademii natáčení. Můžete se těšit na skvělé tipy jak natáčet, workshopy s profesionálními kameramany a režiséry, na které Tě pozveme. Dozvíte se tak důležité informace a Tvoje videa vyniknou.

Stále máte otázky?

Co se děje s mým videem?

Poté, co video odešlete z mobilní aplikace (případně ho nahrajete přes web), je automaticky odesláno do naší redakce. Redaktoři si každé video prohlédnou a případně Vás kontaktují ohledně publikování Vašeho videa v České televizi či kvůli dalším podrobnostem. Protože každé video prohlížíme, neobjevuje se na webu ihned. Redakce si vyhrazuje právo nepublikovat videa, která porušují všeobecné obchodní podmínky.

Vaše video se po schválení objeví na webu iReporter.cz a zároveň se přiřadí k Vašemu profilu, odkud jej můžete snadno sdílet na Facebooku a dalších sociálních sítích. Uvidíte ho také v přehledu nejnovějších videí. Když se nám bude líbit, zveřejníme ho na hlavní stránce ireporter.ceskatelevize.cz a pokud bude zpravodajsky zajímavé, dostane se k odvysílání do České televize, kde se objeví v Událostech nebo ve zpravodajství ČT 24. Pokud se Vaše video dostane až na televizní obrazovku, objeví se u něj červené razítko “ODVYSÍLÁNO”. Vy i ostatní uživatelé tak hned uvidíte, která Vaše videa byla vysílána v České televizi.

Nezapomeňte, že kvalita videa hraje svoji roli, ale důležitější je rychlost a to, že jste zrovna u toho, kde se něco děje.

Co mám točit?

Aktuální téma

O aktuálních tématech Vás informujeme ve vysílání ČT24 a na ČT1. Dále pomocí pushnotifikace, které posíláme přímo do Vašeho telefonu nebo newsletteru. Aktuální téma je upozornění na očekávanou významnou událost nebo na téma, které nás zajímá a stojíme o to, abyste nám to natočil svýma očima. Vaše videa doporučíme k odvysílání na ČT.

Důležité události

Pokud se stanete svědkem požáru, policejní honičky nebo třeba průvodu homosexuálů, natočte to. Nenechte se odradit tím, že událost zpracovávají i profesionální televizní štáby. Nás zajímá, jak to vidíte Vy.

Počasí

Panují nesnesitelná vedra nebo jsou naopak ulice pokryté ledem? Už dlouho prší a všude je plno vody? Zuří bouře či silný vítr? Natočte nám typické projevy aktuálního počasí a také to, jak na něj reagují lidé a řidiči.

Bizarní situace

Cokoliv, co se vymyká normálu, je šokující, nečekané... Ať už jste svědkem průletu UFO, hádky v MHD, demonstrace, happeningu či bizardního kousku Vašeho kamaráda, natočte to. Neobvyklé situace či bláznivé kousky můžete samozřejmě i vytvářet. Kreativitě se meze nekladou.

Veselá, vtipná videa

Všichni se rádi smějeme. Pokud se nachomýtnete k situaci, která Vás pobaví, natočte to. I zde platí, že námět vtipného videa může pocházet z Vaší vlastní hlavy a do natáčení můžete zapojit své přátele. Oceníme každý dobrý nápad.

Ilustrace

Zajímají nás záběry, které výstižně ilustrují to, co se zrovna děje. Děti koupající se v kašně při úmorných vedrech, auto klouzající po namrzlé silnici, lyžaři na Petříně… Inspirujte se náladou.

Co nemám točit?

Videa obsahující násilí, pornografii či rasistický obsah nás nezajímají a mohou být důvodem ke zrušení Vašeho profilu.

Jak má být video dlouhé?

Pokud natáčíte na mobilní telefon a chystáte se video rovnou odeslat k nám do redakce, ideální délka je 3 - 5 minut. Je lepší poslat po sobě několik kratších videí (detaily i celek), než nahrát jedno dlouhé. Videa, která nahráváte přes web z digitálního fotoaparátu nebo kamery, mohou být delší (max. však 10 minut).

Jaký formát má video mít?

Jsme schopni zvládnout většinu populárních video formátů. Patří mezi ně AVI, ASF, QuickTime, Windows Media a MPEG. Pokud má tedy Váš video soubor příponu jako AVI, ASF, MOV, MPEG, MP4, RA nebo RAM, dokážeme ho zpracovat.

Jak mám točit?

Pokuste se vždy pořídit záběry celku. Zároveň se pak nebojte jít co nejblíže centru dění a natočte i detaily. V redakci si pak záběry sestříháme.

Jaká je maximální velikost souboru?

Maximální délka videa je 10 minut. Maximální velikost souboru je 500 MB.

Osobní růst

Chystáme pro Vás workshopy i neformální setkání, na kterých si budete moci pohovořit o svých videích s ostatními kolegy, ale hlavně s profesionálními kameramany, režiséry či redaktory. Budete tak mít příležitost proniknout hlouběji do problematiky natáčení a dále rozvíjet své schopnosti a talent. Na akce jsou zváni pouze registrovaní uživatelé.

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz
Tel: +420 604 227 879

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz