ireporter

WORKSHOP iReportérů v Mikulčicích

WORKSHOP iReportérů v Mikulčicích

30.11.2019 – Romana Svobodová

23. - 24.11. zorganizovala Česká televize workshop iReportérů v Mikulčicích u Hodonína. Zúčastnili se zaměstnanci ČT, RTVS a v neposlední řadě samotní iReportéři. Během dvoudenní akce si přítomní osvojili základy mobilní žurnalistiky a zapojili se do diskuze s redaktory, editory a autory projektu iReportér. Nově nabyté vědomosti z workshopu mohli iReportéři ihned využít v praxi a to během natáčení v okolí Slovanského hradiště.

Setkání se odehrálo v budově pro návštěvníky Slovanského hradiště v Mikulčicích. Jde o najrozsáhlejší archeologické náleziště u nás. Lokalita je chráněná jako národní kulturní památka.

Úvodem promluvil šéfredaktor regionálního zpravodajství ČT Roman Ondrůj. Poděkoval iReportérům za jejich aktivní zapojování do vysílání ČT a RTVS a zdůraznil veškeré klady a přínosy projektu iReportér. Poté následovaly tři přednáškové bloky:

V prvním představil redaktor ČT Ondřej Scheider technickou stránku natáčení- kompozici záběrů a základy tvorby reportáží natáčené na mobilní telefón.Druhý přednáškový blok využila  editorka a redaktorka  brněnského studia ČT Andrea Pavelková k seznámení iReportérů s možnými tématy, na které by se mohli do budoucna zaměřit. A na záver, Jakub Frajt -strihač ČT, zasvětil iReportéry do základů střihu videí.

Workshopu se zúčastnili editoři a redaktoři z RTVS: Silvia Košťová, Katarína Viludová, Zuzana Bednárová, Michal Várošík a Milan Rezníček. A také deset iReportérů z Česka a Slovenska: Silvia Mináriková, Jaroslav Karak, Vladimír Vraník, Martin Kokavec, Samuel Kendra, Pavel Jelínek, Marie Rychlá, Helena Švédová, Jakub Dosedla a Jiří Blín.

Reportáž z worskshopu iReportérů odvysílala ve středu 27.11. RTVS v pořadu Regina:

Záběry, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

Plzeň hostila FESTIVAL SPORTU. K mání byly desítky sportovních disciplín!

Plzeň hostila FESTIVAL SPORTU. K mání byly desítky sportovních disciplín!
Play

Stovky dětí, ale i dospěláci navštívili svátek sportu v centru města Plzně ve středu 22. června. Na místě natáčel iReportér Vladimír Čermák. Celý článek

BLESKOVÁ POVODEŇ se prohnala Českem! Voda se valila městečky na Pardubicku!

BLESKOVÁ POVODEŇ se prohnala Českem! Voda se valila městečky na Pardubicku!
Play

Silné lokální bouřky přinesly s sebou do Česka lijáky, které zvedly hladiny řek natolik, že se vylily z břehů a zaplavily domy obyvatelstva Východních Čech a Jižní Moravy. Přinášíme exkluzivní záběry z postižených oblastí od iReportérů České televize. Celý článek

TÝDEN V REGIONECH Brno: prevence rakoviny i juniorský maraton

TÝDEN V REGIONECH Brno: prevence rakoviny i juniorský maraton
Play

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz