ireporter

Vzpomínkové akce k 50. výročí srpna 1968 očima iReportérů

Vzpomínkové akce k 50. výročí srpna 1968 očima iReportérů

23.08.2018 – Martin Dobrovodský

Lidé po celém Česku si připomněli 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Záběry z výstav, koncertů, doprovodných akcí i pietních průvodů natočilo hned několik našich iReportérů. Podívejte se na jejich záběry.

Video z připomínkové akce k výročí 50 let od invaze do Československa v roce 1968 v Liberci nám i s komentářem zaslal náš pravidelný iReportér Petr Gartner: "Takto si lidé připomínají invazi spojeneckých vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna 2018 před libereckou radnicí. Jsou zde vystavené fotografie z onoho data. Někteří lidé vzpomínají a vyprávějí si spolu nad fotografiemi.
Jiní pokládají květiny a zapalují svíčky u pomníku obětem okupace 1968 v Liberci, který byl slavnostně odhalen 21. srpna 1990.
"

Záběry ze zajímavých kulturních, zpravodajských či sportvních akcí posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Vaše příspěvky odvysílá Česká televize.

iReportérka Ilona Lissová nám zaslal hned několik záběrů z připomínkových akcí k srpnovým událostem. Natáčela na venkovní výstavě fotografií v centru Prahy.

Zúčastnila se mše za oběti okupace v Týnském chrámu.

A natočila i přípravy na Koncert '68 na Václavském náměstí.

Zpěv písně Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové zaznamenala iReportérka Kristýna Šimralová

Srpen 68 si připomněli také v Českých Budějovicích. Vzpomínkový večer začal u budovy rozhlasu, kde byl příjezd tanků Varšavské smlouvy. Natáčel iReportér Zdeněk Havlíček.

Pietní průvod s českou vlajkou natočil v Karlových Varech iReportér Martin Koutek

A Plzeňané si připomněli výročí okupace před budovou Českého rozhlasu Plzeň, kde natáčel náš pravidelný iReportér Vladimír Čermák.

Záběry iReportérů ze vzpomínkových akcí k 50. výročí srpna 1968 odvysílala České televize v úterý 21. srpna také v pořadu Události v regionech. Na záznam vysílání se můžete podívat ZDE

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou vaše video do zpravodajství České televize!

  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Natáčejte na šířku. 
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

TÉMA TÝDNE: PLZEŇ SLAVÍ OSVOBOZENÍ! 71 let po skončení 2. světové války!

TÉMA TÝDNE: PLZEŇ SLAVÍ OSVOBOZENÍ! 71 let po skončení 2. světové války!
Play

Město Plzeň se zapsalo do historie konce 2. světové války jako místo, které patřilo k posledním, které osvobodila spojenecká vojska v Evropě. Plzeň o víkendu 6.- 8.5. pořádá Oslavy svobody, pošlete nám video přes aplikaci iReportér! Celý článek

iREPORTÉŘI TÝDNE: iReportérské Velikonoce

iREPORTÉŘI TÝDNE: iReportérské Velikonoce
Play

Pravidelně každý pátek od 15:50 vysílá zpravodajská stanice ČT24 rubriku iReportér. I tentokrát vyhlásil redaktor Oldřich Borůvka tři nejlepší iReportéry týdne. Příště to můžete být právě vy. Stačí, když pošlete zajímavé záběry přes stejnojmennou aplikaci. Celý článek

NA HORÁCH SLUNEČNO, v údolí inverze. Sněhu se do Vánoc nedočkáme!

NA HORÁCH SLUNEČNO, v údolí inverze. Sněhu se do Vánoc nedočkáme!
Play

Pravá zima je v nedohlednu, místo sněhu vídáme v údolích inverzi. Na horách je situace o moc lepší, podívejte se na záběry reportérů! Video Martina Jurky odvysílala Česká televize! Celý článek