ireporter

Vzpomínkové akce k 50. výročí srpna 1968 očima iReportérů

Vzpomínkové akce k 50. výročí srpna 1968 očima iReportérů

23.08.2018 – Martin Dobrovodský

Lidé po celém Česku si připomněli 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Záběry z výstav, koncertů, doprovodných akcí i pietních průvodů natočilo hned několik našich iReportérů. Podívejte se na jejich záběry.

Video z připomínkové akce k výročí 50 let od invaze do Československa v roce 1968 v Liberci nám i s komentářem zaslal náš pravidelný iReportér Petr Gartner: "Takto si lidé připomínají invazi spojeneckých vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna 2018 před libereckou radnicí. Jsou zde vystavené fotografie z onoho data. Někteří lidé vzpomínají a vyprávějí si spolu nad fotografiemi.
Jiní pokládají květiny a zapalují svíčky u pomníku obětem okupace 1968 v Liberci, který byl slavnostně odhalen 21. srpna 1990.
"

Záběry ze zajímavých kulturních, zpravodajských či sportvních akcí posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Vaše příspěvky odvysílá Česká televize.

iReportérka Ilona Lissová nám zaslal hned několik záběrů z připomínkových akcí k srpnovým událostem. Natáčela na venkovní výstavě fotografií v centru Prahy.

Zúčastnila se mše za oběti okupace v Týnském chrámu.

A natočila i přípravy na Koncert '68 na Václavském náměstí.

Zpěv písně Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové zaznamenala iReportérka Kristýna Šimralová

Srpen 68 si připomněli také v Českých Budějovicích. Vzpomínkový večer začal u budovy rozhlasu, kde byl příjezd tanků Varšavské smlouvy. Natáčel iReportér Zdeněk Havlíček.

Pietní průvod s českou vlajkou natočil v Karlových Varech iReportér Martin Koutek

A Plzeňané si připomněli výročí okupace před budovou Českého rozhlasu Plzeň, kde natáčel náš pravidelný iReportér Vladimír Čermák.

Záběry iReportérů ze vzpomínkových akcí k 50. výročí srpna 1968 odvysílala České televize v úterý 21. srpna také v pořadu Události v regionech. Na záznam vysílání se můžete podívat ZDE

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou vaše video do zpravodajství České televize!

  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Natáčejte na šířku. 
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

Hlasujte pro nejlepší iReportérské regionální video týdne!

Každou sobotu vysílá Česká televize pořad Týden v regionech z Brna a Ostravy. V rámci těchto regionálních vysílání můžete hlasovat o nejlepší iReportérské video týdne. Podívejte se na vítěze uplynulého týdne a nabídku nových soutěžních videí. Celý článek

PRAŽSKÁ NÁPLAVKA PLNÁ LIDÍ A STÁNKŮ? JAK VYPADÁ?

PRAŽSKÁ NÁPLAVKA PLNÁ LIDÍ A STÁNKŮ? JAK VYPADÁ?
Play

Pražské náplavky mají nově svého správce a internetové stránky. Už od pondělí 18. dubna mají pražské náplavky společné webové stránky. Jak vypadá pražské nábřeží teď? Jsou tam stánky? Turisté? Nové lavičky a koše? Posílejte videa z náplavky. Celý článek

Z Jeseníků vyrazil NADMĚRNÝ NÁKLAD! Míří do SRBSKA!

Z Jeseníků vyrazil NADMĚRNÝ NÁKLAD! Míří do SRBSKA!
Play

Nadměrný náklad ve dvou fázích vyrazil v pondělí a v úterý z Ondřejovických železáren. Jeho putování natočili hned dva iReportéři přímo v Jeseníkách. Celý článek