ireporter

VIDEO: DO NOCI KOSTELŮ SE ZAPOJILY STOVKY CHRÁMŮ, PAMÁTEK I KRYPT

VIDEO: DO NOCI KOSTELŮ SE ZAPOJILY STOVKY CHRÁMŮ, PAMÁTEK I KRYPT

13.06.2016 – Tereza Kušová

V pátek 10. června se konal již 8. ročník akce s názvem Noc kostelů. Lidem se na jedinou noc otevřely stovky kostelů, chrámů, krypt, památek i dosud utajených míst. Zde jsou nejlepší příspěvky našich iReportérů z mnoha koutů Česka.

David Tichý natáčel na pražském Žižkově.

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

V Plzni natočil atmosféru "Noci kostelů" v katedrále sv. Bartoloměje na náměstí Republiky Vladimír Čermák. 

Baziliku Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně navštívil iReportér Aleš Winkler. 

Na Noc kostelů pozval i kardinál Dominik Duka: "Tato noc může být připomínkou velikonoční noci, noci osvobození a noci světla, která dává možnost nalézt a porozumět smyslu vesmíru a života každého z nás." V loňském roce se akce zúčastnilo 1 483 kostelů a modliteben. V celém Česku bylo zaznamenáno téměř půl milionu návštěvníků.

Prahou v tomto roce projela poprvé tzv. duchovní tramvaj. Tento ojízdný kostel jezdil mezi 18:00 a 22:00 na trase linky 22 mezi Malovankou a Čechovým náměstím. Pojízdný kostel byl vybavený křížem a varhanami. Stal se tak místem, kde bude možné diskutovat o otázkách víry a křesťanství s hosty, mezi kterými se objeví i biskup Václav Malý nebo kardinál Dominik Duka.

IReportér Roman Imbr natáčel v kostele na Karlínském náměstí v Praze. 

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ
Play

11. listopadu je den válečných veteránů. Z Plzně, Hradce Králové a Prahy nám poslali video naši iReportéři, kteří uctili jejich památku. Celý článek

STAŇTE SE IREPORTÉRY ČT DÉČKO! Stáhněte si dětskou aplikaci iReportér!

STAŇTE SE IREPORTÉRY ČT DÉČKO! Stáhněte si dětskou  aplikaci iReportér!
Play

Děje se děti kolem vás něco zajímavého? Jedete s rodinou do přírody nebo třeba s kamarády ven? Vynikáš v nějakém sportu nebo máš umělecký talent? Stáhni si dětskou verzi aplikace iReportér a staň se zpravodajem dětského stanice ČT Déčko. Celý článek

NEJLEPŠÍ IReportéři týdne přinesly aktuální záběry PŘÍVALOVÝCH SRÁŽEK

NEJLEPŠÍ IReportéři týdne přinesly aktuální záběry PŘÍVALOVÝCH SRÁŽEK
Play

Pravidelně v pátek vysílá zpravodajská stanice ČT24 rubriku iReportér. Vždy ve 14:50 se společně s redaktorem Oldřichem Borůvkou ohlížíme za uplynulým týdnem a odměňujeme nejlepší iReportéry týdne. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz