ireporter

V Plzni proběhl 20. ročník plaveckých závodů Plzeňské sprinty

V Plzni proběhl 20. ročník plaveckých závodů Plzeňské sprinty

16.10.2016 – Martin Dobrovodský

V plzeňském městském bazénu na Slovanech se uskutečnil jubilejní 20. ročník plaveckých závodů Plzeňské sprinty. Podívejte se na reportáž, kterou připravil iReportér Vladimír Čermák.

Rozsáhlou reportáž z jubilejních 20. plaveckých závodů Plzeňské sprinty připravil pravidelný iReportér Vladimír Čermák. Své příspěvky doplnil o zajímavý komentář: "Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň, který letos slaví 60 let od svého založení, uspořádal už 20. ročník plaveckých závodů Plzeňské sprinty. První část videa ukazuje místo konání, Městský bazén na Slovanech, setkání evropské plavecké elity, českých reprezentantů i plavců domácí Slavie VŠ Plzeň. Takže v Plzni byli k vidění např. Titenis Giedrius z Litvy, Johanes Skagius ze Švédska, Laukanen Jenna z Finska, Richard Nagy ze Slovenska, z českých reprezentantů Simona Baumrtová, Barbora Semanová, Lucie Svěcená, Barbora Závadová, Martina Moravčíková, Jan Micka, Jan Štefl, Pavel  Janeček a řada dalších, celkem na 600 závodníků z 11 zemí."

Záběry zajímavých událostí a akcí posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Druhá část videa obsahuje 1. část rozhovoru s ředitelem a předsedou Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň ing. Tomášm Kotorou o významnosti tohoto sportovního podniku.

V třetí části videa je 2. část rozhovoru s ředitelem a předsedou Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň ing. Tomášm Kotorou k 60. výročí založení klubu.

Čtvrtá část videa ukazuje jeden z nejlépe obsazených závodů 20. ročníku Plzeňských sprintů. Byl to závod mužů na 100 m prsa. Zvítězil v něm Piltasch Daniel z Rakouska, druhý byl Skagius Johannes ze Švédska a třetí byl Petr Bartůněk z Ústecké UAPS.

Celé odpoledne předávaly ceny a medaile vítězům významné osobnosti, zejména to byli: Radní plzeňského magistrátu s gescí pro sport Michal Dvořák, dlouholetá česká reprezentanka a rekordmanka Ilona Kudrnáčová, předseda Českého svazu vodních sportů Petr Ryška a další osobnosti. Bylo tomu tak i po závodě na 50 m znak žen, ve kterém zvítězila Simona Baumrtová.

Další zajímavý závod byl polohový závod mužů na 200 metrů. Zvítězil v něm Richard Nagy J&T Bratislava, druhý byl Pavol Jelenák z téhož oddílu a třetí doplaval Marek Osina (Kometa Brno).

Ještě několik záběrů z druhé poloviny polohového závodu žen na 200 m, ve kterém přesvědčivě zvítězila Simona Baumrtová (SI Chomutov), druhá byla Kristina Horská (Praha Boh) a třetí doplavala Martina Elhenická (LO TR).

V osmé části videa je zachycen rozhovor s českou mnohonásobnou reprezentantkou, několikanásobnou rekordmankou a medailistkou z vrcholných soutěží, dvojnásobnou olympioničkou, Simonou Baumrtovou. Ochotně poskytla rozhovor iReportérovi ČT a vyjádřila spokojenost s výsledky druhého dne závodu, vyznala se i k hezkému vztahu k Plzni, jezdí sem velice ráda a dobře se jí zde závodí. A také se podělila o své cíle ještě v letošním roce, kdy ji čeká MS v malém bazénu v Kanadě a hlavním cílem pro příští rok je pak MS v Budapešti ve velkém bazénu. Tolik krátké nahlédnutí do velmi bohatého programu 20. ročníku plaveckých závodů Plzeňské sprinty 2016.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

NĚKOLIK RAD, KTERÉ VAŠE VIDEO DOSTANOU DO VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE!

Natáčejte videa na šířku, to je první krok k odvysílání vašeho příspěvku v České televizi! Celý článek

KONEC TEPLÝM DNŮM! S novým rokem přijde znatelné ochlazení a snad i sníh!

KONEC TEPLÝM DNŮM! S novým rokem přijde znatelné ochlazení a snad i sníh!
Play

Nadprůměrným teplotám je konec, v příštích dnech nás čeká ochlazení, místy až o 8 stupňů. A jaké počasí panuje právě u vás? Natočte příznaky zimy a vaše video odvysílá Česká televize! Celý článek

SNĚHOVÁ VÁNICE na mnoha místech našeho území. UŽ máte připravené BĚŽKY?

SNĚHOVÁ VÁNICE na mnoha místech našeho území. UŽ máte připravené BĚŽKY?
Play

Druhý listopadový víkend přinesl do českých hor i nížin pořádnou sněhovou nadílku. Chumelilo se nejvíce na Moravě, obzvlášť v Jeseníkách. Záběry iReportérů mluví za vše. Podívejte se v článku na ty nejzajímavější. Celý článek