ireporter

V českobudějovickém studiu ČT se uskutečnil třetí workshop iReportérů

V českobudějovickém studiu ČT se uskutečnil třetí workshop iReportérů

29.01.2018 – Martin Dobrovodský

V sobotu 27. ledna se v českobudějovickém televizním studiu České televize uskutečnil třetí workshop iReportérů. Po úvodní prohlídce televizního studia se iReportéři seznámili se základními pravidly, tipy a triky pro natáčení na mobilní telefony a zásadami střihu a postprodukce natočených záběrů. Průběh a atmosféru zhruba tříhodinového workshopu zaznamenali na svých videích i samotní iReportéři. Úvodní video tohoto článku pořídil a sestříhal iReportér Milan Šmejkal.

Hned na úvod setkání provedl iReportéry po televizním studiu vedoucí redaktor Aleš Hazuka. Po prohlídce studia, režie a dalšího zázemí televizního vysílání následoval workshopový blok, který svým úvodním slovem zahájili šéfredaktor regionální zpravodajství ČT Roman Ondrůj a editorka a redaktorka z brněnského studia Andrea Pavelková. Oba dva zdůraznili všechny klady a přínosy práce iReportérů, především pak s důrazem na regionální vysílání a pokrývání lokálních témat, v rámci kterých iReportéři často doplňují a v některých případech i přímo nahrazují klasické televizní štáby.  

Sestřih z akce přídil také iReportér Zdeněk Havlíček:

V rámci samotného workshopového bloku si vzal nejprve slovo editor Martin Dobrovodský. Ve stručnosti představil základy editorské práce, procesy schvalování jednotlivých videí, jejich cestu do regionálních studií a také způsoby, jakými mohou iReportéři s editory a redaktory ČT komunikovat.

Stejně jako tomu bylo v rámci podzimního setkání iReportérů v Brně, představil v technické části workshopu redaktor Ondřej Schneider základy mobilní žurnalistiky, technickou stránku natáčení, komponování videí a základy tvorby reportáží točených pouze pomocí mobilního telefonu. Na něj následně navázal vrchní střihač České televize Jakub Frajt, který seznámil iReportéry se základy střihačké práce, komponováním jednotlivých reportáží i možnými softwarovými nástroji, sloužícími pro střih a editaci videí.

Záběry z workshopu nám zaslal i pravidelný plzeňský iReportér Vladimír Čermák

Závěr workshopu opanovala vzájemná diskuse nad oblíbenými a poptávanými tématy, technickou stránkou iReportérských záběrů a využíváním iReportérských videí v rámci sociálních sítí České televize. Osobní setkání s iReportéry a jejich zpětnou vazbu, postřehy a připomínky považujeme za nesmírně důležité pro další fungování a rozvoj celého projektu a už teď se těšíme na další vzájemné diskuse v rámci nadcházejících workshopů.   

Ještě nejste iReportérem České televize? A chcete se jím stát?

Vezměte do ruky mobilní telefon nebo kameru a natáčejte zajímavé zážitky a události kolem sebe. Sledujte témata, která nás zajímají a posílejte nám videa z ulice rovnou na obrazovku zpravodajství ČT 1 a ČT 24. Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

NEKÁZEŇ ŘIDIČŮ NA PŘEJEZDECH A V OKOLÍ UZAVÍREK! Vaše záběry odvysílá ČT!

NEKÁZEŇ ŘIDIČŮ NA PŘEJEZDECH A V OKOLÍ UZAVÍREK! Vaše záběry odvysílá ČT!
Play

Staré přejezdy, přesto funkční. Řidiči nerespektují předepsanou rychlost, to samé platí v místech uzavírek. Pošlete záběry pře aplikaci iReportér. Vaše videa odvysílá Česká televize v pořadu Události v regionech Brno! Celý článek

Startuje Jizerská 50! Přípravte si běžky a natočte video ze závodu pro ČT!

49. ročník běžeckého závodu se odehrává tento víkend v Bedřichově. Přes nepřízeň sněhových podmínek očekávají organizátoři tisíce účastníků na startu. Jste přímým závodníkem nebo jen jedete do Bedřichova fandit? Natočte video z této víkendové akce, vaše příspěvky odvysílá Česká televize. Celý článek

STAŇ SE HVĚZDOU DABINGU a vyhraj vlastní dabingovou frekvenci v ČT!

STAŇ SE HVĚZDOU DABINGU a vyhraj vlastní dabingovou frekvenci v ČT!
Play

Jste fanouškem českotelevizního seriálu Dabing Street a zábava vám není cizí? Právě máte šanci vyzkoušet si opravdický dabing na vlastní kůži s k tomu dostat merch tohoto zábavného seriálu. Zaslaná videa budou zveřejněna na webu ireporter.ceskatelevize.cz, nejzajímavější z nich se mohou objevit i na Facebooku iReportéra a platformách České televize. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz