ireporter

STŘEDISKŮM PO CELÉ EVROPĚ CHYBÍ SNÍH

STŘEDISKŮM PO CELÉ EVROPĚ CHYBÍ SNÍH

27.12.2015 – Tereza Kušová

Když nebyl sníh na českých horách, byl alespoň v Alpách. Letos je ale vše jinak. Lyžařská střediska čekají na sníh nebo alespoň na mráz. Zatím se ale nedočkaly.

Chystáte se na hory, a to na české, nebo i do zahraničí? Natočte, jak tam vypadají sněhové podmínky, případně, jak se tam lyžuje. Nezapomeňte k videu připsat, kde a kdy jste ho pořídili. Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Jak mají videa vypadat, najdete v návodech vpravo.

Pokud si chcete zalyžovat, tak možnost máte jedině mimo Českou republiku. I když by chtěla česká střediska zasněžovat, nemohou. Není na to počasí, teploty se i vyšších polohách stále drží mezi 1 a 8 °C a i když teploty klesnou, i tak nemají jisté, že jim obec povolí z místních potoků a řek brát vodu na zasněžování. Letos se totiž nejen Česko potýkalo s nezvyklým suchem, které potrápilo nejen zemědělce.

Pokud nenasněží ani na začátku nového roku, jak slibují meteorologové, můžete zkusit štěstí u našich slovenských bratrů, kde si byl 18. prosince zalyžovat Jiří Svoboda. Navštívil lyžařské středisko Chopok Jasná, kde se drží 40 cm sněhu.

Ve Francouzských Alpách ve středisku Le Menuires pod vrcholem Mont de la Chambre natáčel reportér Jiří Saidl. Podle aktuálních sněhových podmínek je na místních sjezdovkách 50 cm sněhu. Lyžovat se tedy dá, a to i za příjemného počasí. Jiná střediska ve Francouzských Alpách mají maximálně 150 cm, ale u většiny to je kolem půl metru sněhu.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

VIDEO: Národní hřebčín v Kladrubech se o svátcích otevřel veřejnosti

VIDEO: Národní hřebčín v Kladrubech se o svátcích otevřel veřejnosti
Play

Vánoční svátky se netočí jen kolem pohádek a cukroví, ale v nabídce je i kulturní program pro celé rodiny. Například Národní hřebčín Kladruby nad Labem otevřel své brány veřejnosti. Máme pro vás záběry přímo z hřebčína. Celý článek

TÉMA TÝDNE: KAM VYRÁŽÍTE NA DOVOLENOU? Pošlete nám video letní pohody

Letní prázdniny začínají! Trávíte své letní dny v zahraničí nebo zůstáváte v Česku? A jaká je cesta na dovolenou? Pošlete nám záběry přes aplikaci iReportér. Celý článek

PRODAVAČI S PÁSKOU NECHTĚJÍ PRODÁVAT O SVÁTCÍCH. NATOČTE JE!

Chtějí alespoň polovinu státních svátků volných. Řeč je o zaměstnancích obchodních řetězců. Teď, když se zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě projedná potřetí ve sněmovně, se odboráři rozhodli ukázat, že prosazení zákona podporují. Nechali si vyrobit tisíce neonových pásek a nosí je hrdě na zápěstí. Mají je prodavači i vašem oblíbeném obchodě? Natočte je! Celý článek