ireporter

STAVBA PŘÍBĚHU: 6. díl Akademie iReportér

STAVBA PŘÍBĚHU: 6. díl Akademie iReportér

06.01.2019 – Martin Dobrovodský

V šestém díle seriálu Akademie iReportér si povíme o tom, jak stavět příběh. Každá videoreportáž by se měla skládat z pečlivě vybraných záběrů, jejichž správné seřazení by mělo divákovi umožnit orientovat se v příběhu, bez problému pochopit jeho děj a co nejautentičtěji přiblížit atmosféru dané události. Jak správně vystavět příběh ilustruje redaktor Ondřej Schneider na modelové reportáži z brněnských trhů:

Sedmidílný seriál Akademie iReportér má za úkol představit stávajícím i novým iReportérům celý projekt ČT iReportér, od prvních kroků, jako je stažení samotné aplikace a registrace vašeho iReportérského profilu, přes technické aspekty natáčení až po výstavbu příběhu. 

V šestém díle Akademie iReportér jsme se zaměřili na výstavbu příběhu a skladbu jednotlivých záběrů. Při stavbě příběhu před natáčením rozsáhlejších reportáží si vždy v hlavě připravte, jaké záběry byste chtěli z akce pořídit. Zhodnoťte si, zda by vás jako diváka taková reportáž zaujala a co byste od ní sami očekávali.

V následujícím díle Akademie iReportér se budeme věnovat tematickému rozdělení videí, tomu co točit, co ne a jak se v daných situacích chovat.

Kompletní přehled dílů Akademie iReportér:

1. díl - Představení aplikace ČT iReportér

2. díl - Základy natáčení

3. díl - Kompozice obrazu a práce se světlem

4. díl - Záběrování

5. díl - Střih

6. díl - Stavba příběhu

7. díl - Kategorie videí

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit zpravodajství České televize!

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

ADVENT V ČESKU: Náměstí ovládly vánoční trhy, koncerty i tradiční řemesla

ADVENT V ČESKU: Náměstí ovládly vánoční trhy, koncerty i tradiční řemesla
Play

Náměstí po celé České republice se o druhé adventní neděli opět zaplnily návštěvníky tradičních vánočních trhů. Natáčeli na nich také naši iReportéři, kteří zaslali záběry z vánočně vyzdobeného Brna, Ostravy, Chebu, Havířova nebo třeba Plzně. Podívejte se na jejich záběry. Celý článek

OSTRAVA ŽIJE SPORTEM! Koná se pohár v gymnastice i Czech Dance Masters

Moderní gymnastky v sobotu 7. května bojují o Pohár města Ostravy v hale Sareza a do Bohumína se sjeli dva tisíce tanečníků, kteří soutěží v moravském zemském kole ve formacích v rámci akce Czech Dance Masters. Celý článek

VIDEO: AČKOLIV NA JARNÍ DNY STÁLE ČEKÁME, KLÍŠŤATA se již probudila!

VIDEO: AČKOLIV NA JARNÍ DNY STÁLE ČEKÁME, KLÍŠŤATA  se již probudila!
Play

Zdá se, že ani velmi chladné počasí, které nás od začátku března provází, klíšťata nezastaví. Máme pro vás aktuální videa iReportérů, kteří již natočili aktivního parazita. Celý článek