ireporter

STAVBA PŘÍBĚHU: 6. díl Akademie iReportér

STAVBA PŘÍBĚHU: 6. díl Akademie iReportér

06.01.2019 – Martin Dobrovodský

V šestém díle seriálu Akademie iReportér si povíme o tom, jak stavět příběh. Každá videoreportáž by se měla skládat z pečlivě vybraných záběrů, jejichž správné seřazení by mělo divákovi umožnit orientovat se v příběhu, bez problému pochopit jeho děj a co nejautentičtěji přiblížit atmosféru dané události. Jak správně vystavět příběh ilustruje redaktor Ondřej Schneider na modelové reportáži z brněnských trhů:

Sedmidílný seriál Akademie iReportér má za úkol představit stávajícím i novým iReportérům celý projekt ČT iReportér, od prvních kroků, jako je stažení samotné aplikace a registrace vašeho iReportérského profilu, přes technické aspekty natáčení až po výstavbu příběhu. 

V šestém díle Akademie iReportér jsme se zaměřili na výstavbu příběhu a skladbu jednotlivých záběrů. Při stavbě příběhu před natáčením rozsáhlejších reportáží si vždy v hlavě připravte, jaké záběry byste chtěli z akce pořídit. Zhodnoťte si, zda by vás jako diváka taková reportáž zaujala a co byste od ní sami očekávali.

V následujícím díle Akademie iReportér se budeme věnovat tematickému rozdělení videí, tomu co točit, co ne a jak se v daných situacích chovat.

Kompletní přehled dílů Akademie iReportér:

1. díl - Představení aplikace ČT iReportér

2. díl - Základy natáčení

3. díl - Kompozice obrazu a práce se světlem

4. díl - Záběrování

5. díl - Střih

6. díl - Stavba příběhu

7. díl - Kategorie videí

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit zpravodajství České televize!

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

ZIMO, SBOHEM! Děti vynesly Morenu a přivítaly jaro!

ZIMO, SBOHEM! Děti vynesly Morenu a přivítaly jaro!
Play

Figura ze slámy, oblečená do ženského oděvu se šátkem na hlavě. Taková bývá Morena, nebo Mořena, ale někdy i Smrtholka. Tradice vynášení figury do potoka sahá do 14. století. Podívejte se na videa iReportérů, tak vypadá tradice loučení se zimou a smrtí dnes. Celý článek

TVR BRNO: Tipy na zajímavé výlety, kulturní akce i záběry aktuálního počasí

TVR BRNO: Tipy na zajímavé výlety, kulturní akce i záběry aktuálního počasí
Play

Podívejte se na nejzajímavější iReportérská videa uplynulého týdne, která odvysílala Česká televize v sobotu 26. srpna v pořadu Týden v regionech Brno. Celý článek

V PRAZE BUDE K MÁNÍ rybí polévka v rámci charity. Vaše video odvysílá ČT!

Tradiční předvánoční rybí polévka se bude den před Štědrým dnem rozdávat v Praze. Natočte video z charitativní akce a pošlete přes aplikaci iReportér, váš příspěvek odvysílá Česká televize! Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz