ireporter

Silné bouřky a bleskové povodně zasáhly Česko

Silné bouřky a bleskové povodně zasáhly Česko

25.05.2018 – Veronika Jančaříková

Během čtvrtečního večera se v oblasti Brd po vydatném dešti výrazně zvedly hladiny některých vodních toků. Na Berounsku vyhlásili třetí stupeň povodňové aktivity a evakuovali obyvatele. Hladina rozvodněných toků klesá,ale meteorologové varují před pátečními silnými bouřkami, které by měly zasáhnout až sedm krajů. Podívejte se na záběry našich iReportérů.

Bleskovou povodeň z Uherského Hradiště, kde voda vyplavila sklepy a lány kukuřice nám zaslal iReportér Zdeněk Pavlovský.

Na Berounsku byly zrušeny všechny stupně povodňové aktivity, hladiny toků klesají. Ve čtvrtek v noci hladiny dosáhly vrcholu, v pátek ráno začala voda na většině míst klesat. Škody budou v milionech, voda zničila chodníky a kanalizaci. Nejvíce srážek padalo v jihozápadní části republiky. Bouřky se vyskytovaly i na jihu Moravy, výstrahy stále platí pro dnešní den, k večeru by měly bouřky slábnout.

iReportér Tomáš Kraus zaslal kulminaci Zbirožského potoka v oblasti Skryjských jezírek.

Eva Šelepová natočila kulminující řeku v Lochovicích.

Kulminaci Zbůšského rybníka zaznamenal iReportér Milan Švec.

Po vydatném dešti a bouřce se veškerá voda z polí dostala i na silnici mezi před Sepekovem od Milevska. Bahno a voda byly všude. Videa zaslal Michal Koutník.

 

Záběry z aktuálních zpravodajských událostí posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

V ROŽANECH HOŘEL DŮM A NĚKOLIK STÁNKŮ. OZVALY SE VÝBUCHY PYROTECHNIKY!

V ROŽANECH HOŘEL DŮM A NĚKOLIK STÁNKŮ. OZVALY SE VÝBUCHY PYROTECHNIKY!
Play

Topení v improvizovaných kamnech zapříčinilo požár stánků a domu, který sloužil jako sklad pyrotechniky. Na místě natáčela iReportérka Milada Pišingerová. Zachytila i výbuchy. Celý článek

VÍTĚZOVÉ RUBRIKY IREPORTÉR: Natočili Den Brna a olympijské parky

VÍTĚZOVÉ RUBRIKY IREPORTÉR: Natočili Den Brna a olympijské parky
Play

Rubrika iReportér byla tentokrát ve znamení Olympijských her v Rio de Janeiro. Reportér České televize Oldřich Borůvka se živě přihlásil přímo z olympijského parku na Lipně. V živém vysílání zpravodajské stanice ČT24 představil vítězná videa týdne a ukázal i další vydařené příspěvky. Celý článek

V brněnském Mahenově divadle hořelo! Stovky žáků byly evakuovány!

V brněnském Mahenově divadle hořelo! Stovky žáků byly evakuovány!
Play

V Mahenově divadle hořelo. V pátek 20. května zasáhl požár sklad kulis. Tři lidí se nadýchali dýmu a byli na místě ošetřeni. Před divadlem natáčel i iReportér České televize René Rudzan. Celý článek