ireporter

Projekt iReportér hostem pořadu SAMA DOMA

Projekt iReportér hostem pořadu SAMA DOMA

26.01.2019 – Veronika Jančaříková

V pátek 25. ledna odvysílala Česká televize v pořadu SAMA DOMA reportáž o projektu iReportér. Hosty pořadu byli editor zpravodajství České televize Ondřej Schneider a pravidelná iReportérka Marie Rychlá.

Krátce po poledni přivítala Česká televize v pořadu SAMA DOMA zástupce projektu iReportér. Během pěti minut zazněla témata jak se stát iReportérem, kdy vznikla myšlenka na projekt iReportér či vyhledávání témat k natáčení. 

Editor zpravodajství České televize Ondřej Schneider ubezpečil diváky, že iReportérem se může stát každý, kdo má chuť a pocit, že se kolem něj děje něco zajímavého. K natáčení potřebuje mobil, foťák nebo kameru a aplikaci iReportér. Témat k natáčení je v běžném dni mnoho, ať už se jedná o počasí, regionální akce nebo zda jste zrovna svědkem dopravní nehody či požáru. 

 

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Videa můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

 

Dále se v pořadu zabývali tématy vzniku projektu iReportér a nejčastějšími tématy natáčení. Ke slovu se také dostala naše pravidelná iReportérka Marie Rychlá, která prozradila její začátky s projektem iReportér, nebo také to, že natáčí na foťák. Protože pochází z vesničky v Jesenických horách, tak mezi její oblíbená témata patří počasí, ale nevyhne se ani společenským událostem jako jsou například dožínky. 

 

Pokud vás reportáž o projektu iReporter motivovala, shlédňěte tipy v našem seriálu Akademie iReportér a věříme, že vám přinese množství inspirativních informací z oblasti mobilní žurnalistiky. Těšíme se na vaše záběry a děkujeme, že nám pomáháte tvořit zpravodajství České televize!

Kompletní přehled dílů Akademie iReportér:

1. díl - Představení aplikace ČT iReportér

2. díl - Základy natáčení

3. díl - Kompozice obrazu a práce se světlem

4. díl - Záběrování

5. díl - Střih

6. díl - Stavba příběhu

7. díl - Kategorie videí

 

 

 

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

NEJLEPŠÍ VIDEA ZA POSLEDNÍ TÝDEN ODVYSÍLALA ČT24 V RUBRICE IREPORTÉR!

NEJLEPŠÍ VIDEA ZA POSLEDNÍ TÝDEN ODVYSÍLALA ČT24 V RUBRICE IREPORTÉR!
Play

Zpravodajský kanál České televize ČT24 vysílá každý pátek od 14:50 rubriku iReportér. Pro nadcházející týden vyhlásil reportér Ondřej Borůvka téma Jarní prázdniny. Zajímá nás jak trávíte volný čas, jedete na hory? Nebo snad na dovolenou do zahraničí? Celý článek

TÝDEN V REGIONECH OSTRAVA: Dny Javornicka, gymnastika i nepřízeň počasí

TÝDEN V REGIONECH OSTRAVA: Dny Javornicka, gymnastika i nepřízeň počasí
Play

Sportovní i kulrurní zajímavosti natočené iReportéry České televize vysílá pravidelně pořad Týden v regionech Ostrava v sobotu ve 12:00 na ČT1. Tady jsou nejlepší příspěvky iReportérů uplynulého týdne. Celý článek

TÉMA TÝDNE:Stav českých koupališť. Přeplněná, nebo se blíží konec sezóny?

TÉMA TÝDNE:Stav českých koupališť. Přeplněná, nebo se blíží konec sezóny?
Play

Druhou polovinu srpna doprovázejí tropické teploty. Jaký je stav českých koupališť? Místa nedostatek nebo lidé tuto možnost osvěžení nevyužívají? Pošlete záběry přes aplikaci iReportér. Vaše příspěvky odvysílá Česká televize! Celý článek