ireporter

Projekt iReportér hostem pořadu SAMA DOMA

Projekt iReportér hostem pořadu SAMA DOMA

26.01.2019 – Veronika Jančaříková

V pátek 25. ledna odvysílala Česká televize v pořadu SAMA DOMA reportáž o projektu iReportér. Hosty pořadu byli editor zpravodajství České televize Ondřej Schneider a pravidelná iReportérka Marie Rychlá.

Krátce po poledni přivítala Česká televize v pořadu SAMA DOMA zástupce projektu iReportér. Během pěti minut zazněla témata jak se stát iReportérem, kdy vznikla myšlenka na projekt iReportér či vyhledávání témat k natáčení. 

Editor zpravodajství České televize Ondřej Schneider ubezpečil diváky, že iReportérem se může stát každý, kdo má chuť a pocit, že se kolem něj děje něco zajímavého. K natáčení potřebuje mobil, foťák nebo kameru a aplikaci iReportér. Témat k natáčení je v běžném dni mnoho, ať už se jedná o počasí, regionální akce nebo zda jste zrovna svědkem dopravní nehody či požáru. 

 

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Videa můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

 

Dále se v pořadu zabývali tématy vzniku projektu iReportér a nejčastějšími tématy natáčení. Ke slovu se také dostala naše pravidelná iReportérka Marie Rychlá, která prozradila její začátky s projektem iReportér, nebo také to, že natáčí na foťák. Protože pochází z vesničky v Jesenických horách, tak mezi její oblíbená témata patří počasí, ale nevyhne se ani společenským událostem jako jsou například dožínky. 

 

Pokud vás reportáž o projektu iReporter motivovala, shlédňěte tipy v našem seriálu Akademie iReportér a věříme, že vám přinese množství inspirativních informací z oblasti mobilní žurnalistiky. Těšíme se na vaše záběry a děkujeme, že nám pomáháte tvořit zpravodajství České televize!

Kompletní přehled dílů Akademie iReportér:

1. díl - Představení aplikace ČT iReportér

2. díl - Základy natáčení

3. díl - Kompozice obrazu a práce se světlem

4. díl - Záběrování

5. díl - Střih

6. díl - Stavba příběhu

7. díl - Kategorie videí

 

 

 

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

DNY NATO ukázaly nejlepší armádní techniku! SLEDUJTE SESTŘIH Z AKCE!

DNY NATO ukázaly nejlepší armádní techniku! SLEDUJTE SESTŘIH Z AKCE!
Play

O víkendu 16.-.17. září se uskutečnily v Ostravě DNY NATO a DNY VZDUŠNÝCH SIL ARMÁDY České republiky. Také na mnoha místech probíhá vinobraní a ochutnávky burčáku. Jaké aktivitě jste dali tentokrát přednost? Pošlete nám záběry přes aplikaci iReportér a staňte se iReportéry České televize. Celý článek

GENERÁL PETR PAVEL hostem SPECIÁLU ČT24 16.6. - pošlete videodotaz!

Předseda vojenského výboru NATO, generál Petr Pavel bude hostem 16. 6. speciálu České televize na téma: Terorismus a hrozby, kterým čelí země NATO. Pošlete svůj videodotaz přes aplikaci iReportér. Vaše dotazy odvysílá ČT přímo ve vysílání pořadu. Celý článek

TÝDEN V REGIONECH BRNO: V hlubinách jeskyní i na zámeckých slavnostech

TÝDEN V REGIONECH BRNO: V hlubinách jeskyní i na zámeckých slavnostech
Play

V uplynulém týdnu dorazilo opět velké množství videí od regionálních iReportérů z Moravy. Natočili například demolici brněnské Vlněny, opravu silnice Cejl v Brně, návštěvu muzea strašidel, nebo zámecké gulášobraní. Podívejte se. Celý článek