ireporter

Projekt iReportér hostem pořadu SAMA DOMA

Projekt iReportér hostem pořadu SAMA DOMA

26.01.2019 – Veronika Jančaříková

V pátek 25. ledna odvysílala Česká televize v pořadu SAMA DOMA reportáž o projektu iReportér. Hosty pořadu byli editor zpravodajství České televize Ondřej Schneider a pravidelná iReportérka Marie Rychlá.

Krátce po poledni přivítala Česká televize v pořadu SAMA DOMA zástupce projektu iReportér. Během pěti minut zazněla témata jak se stát iReportérem, kdy vznikla myšlenka na projekt iReportér či vyhledávání témat k natáčení. 

Editor zpravodajství České televize Ondřej Schneider ubezpečil diváky, že iReportérem se může stát každý, kdo má chuť a pocit, že se kolem něj děje něco zajímavého. K natáčení potřebuje mobil, foťák nebo kameru a aplikaci iReportér. Témat k natáčení je v běžném dni mnoho, ať už se jedná o počasí, regionální akce nebo zda jste zrovna svědkem dopravní nehody či požáru. 

 

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Videa můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

 

Dále se v pořadu zabývali tématy vzniku projektu iReportér a nejčastějšími tématy natáčení. Ke slovu se také dostala naše pravidelná iReportérka Marie Rychlá, která prozradila její začátky s projektem iReportér, nebo také to, že natáčí na foťák. Protože pochází z vesničky v Jesenických horách, tak mezi její oblíbená témata patří počasí, ale nevyhne se ani společenským událostem jako jsou například dožínky. 

 

Pokud vás reportáž o projektu iReporter motivovala, shlédňěte tipy v našem seriálu Akademie iReportér a věříme, že vám přinese množství inspirativních informací z oblasti mobilní žurnalistiky. Těšíme se na vaše záběry a děkujeme, že nám pomáháte tvořit zpravodajství České televize!

Kompletní přehled dílů Akademie iReportér:

1. díl - Představení aplikace ČT iReportér

2. díl - Základy natáčení

3. díl - Kompozice obrazu a práce se světlem

4. díl - Záběrování

5. díl - Střih

6. díl - Stavba příběhu

7. díl - Kategorie videí

 

 

 

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

OBCE VYVĚSILY TIBETSKÉ VLAJKY.Uctily oběti protičínského povstání!

OBCE VYVĚSILY TIBETSKÉ VLAJKY.Uctily oběti protičínského povstání!
Play

Tibetské vlajky ve čtvrtek 10. března vlají ve stovkách obcí. Nejen na úřadech, ale například i knihovnách. Lidé tak vzpomínají na oběti protičínského povstání. V roce 1959 při něm zahynulo 80 000 Tibeťanů. Celý článek

Lidé se loučili s Karlem Gottem. Mezi nimi byli také naši iReportéři.

Lidé se loučili s Karlem Gottem. Mezi nimi byli také naši iReportéři.
Play

Lidé se v pátek rozloučili s Karlem Gottem. Do velkého sálu paláce Žofín na Slovanském ostrově přicházeli první fanoušci od osmi hodin. Už před sedmou hodinou však stál zástup lidí až k mostu Legií a fronta se později protáhla až na Smíchov. Pietní místa navštívili také iReportéři. Více už v jejich videích. Celý článek

TRAGICKÁ DOPRAVNÍ NEHODA zablokovala dálnici D1 u Velkého Meziříčí

TRAGICKÁ DOPRAVNÍ NEHODA zablokovala dálnici D1 u Velkého Meziříčí
Play

Dopravu na hlavním tahu mezi Prahou a Brnem v úterý dopoledne zastavila dopravní nehoda nákladního vozu a dodávky. Stalo se tak na 150 kilometru u Velkého Meziříčí směrem na Brno. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz