ireporter

PRODAVAČI S PÁSKOU NECHTĚJÍ PRODÁVAT O SVÁTCÍCH. NATOČTE JE!

PRODAVAČI S PÁSKOU NECHTĚJÍ PRODÁVAT O SVÁTCÍCH. NATOČTE JE!

15.04.2016 – Tereza Kušová

Chtějí alespoň polovinu státních svátků volných. Řeč je o zaměstnancích obchodních řetězců. Teď, když se zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě projedná potřetí ve sněmovně, se odboráři rozhodli ukázat, že prosazení zákona podporují. Nechali si vyrobit tisíce neonových pásek a nosí je hrdě na zápěstí. Mají je prodavači i vašem oblíbeném obchodě? Natočte je!

PRODAVAČI S PÁSKOU NECHTĚJÍ PRODÁVAT O SVÁTCÍCH. NATOČTE JE!

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Prodavači, prodavačky a další zaměstnanci obchodů si tento týden nasazují neonový náramek, aby dali najevo, že chtějí polovinu státních svátků trávit doma. Novou kampaň pod heslem "Chceme volné svátky" spustil Odborový svaz pracovníků obchodu těsně předtím, než mají poslanci definitivně rozhodovat o zákazu prodeje. Třetí čtení návrhu zákona o prodejní době a velkoobchodě proběhne zřejmě v pátek 15. dubna. Pokud poslanci zákaz schválí, dotkne se - pravděpodobně od příštího roku - všech větších obchodů během vybraných sedmi svátků.

Podle návrhu zákona by mělo být zavřeno 1. ledna, na Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince. Na Štědrý den by nebylo možné nakupovat po poledni. Zákaz by se netýkal obchodů s prodejní plochou menší než 200 metrů čtverečních, dále prodejen na nádražích, letištích, benzinových pumpách či v nemocnicích.

O náramky měli podle odborového svazu zájem i prodavači-neodboráři. Omezení prodejní doby ve svátek kritizují vedle pravicové opozice také Hospodářská komora nebo Svaz obchodu a cestovního ruchu.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!
•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

IREPORTÉŘI TÝDNE: Zachytili vichřici, která se prohnala Českem!

Událostí minulého týdne byla bezpochyby bouře Herwart, která zasáhla celé Česko. A také rubrika iReportér zůstala u toho tématu. Redaktor Oldřich Borůvka vyhlásil v pravidelném pátečním čase na stanici ČT24 tři nejlepší iReportéry týdne. Celý článek

NA HORÁCH SLUNEČNO, v údolí inverze. Sněhu se do Vánoc nedočkáme!

NA HORÁCH SLUNEČNO, v údolí inverze. Sněhu se do Vánoc nedočkáme!
Play

Pravá zima je v nedohlednu, místo sněhu vídáme v údolích inverzi. Na horách je situace o moc lepší, podívejte se na záběry reportérů! Video Martina Jurky odvysílala Česká televize! Celý článek

ČESKO ZASYPE SNÍH! Výstraha platí od středy pro celé naše území

ČESKO ZASYPE SNÍH! Výstraha platí od středy pro celé naše území
Play

Do České republiky míří od západu oblačnost a bude sněžit. Dokonce hrozí místy sněhové jazyky. Připravte si natáčecí zařízení a pošlete video přes aplikaci iReportér. Vaše videa budou součástí zpravodajství České televize. Celý článek