ireporter

PŘEHRADA OLEŠNÁ SE ČISTÍ OD NÁNOSŮ BAHNA

PŘEHRADA OLEŠNÁ SE ČISTÍ OD NÁNOSŮ BAHNA

16.08.2016 – Tereza Kušová

Přehrada na kraji Frýdku-Místku se začne čistit od nánosů bahna. Potrvá to několik měsíců a ovlivní to i život lidí v okolí. Natáčejte, jak se přehrada čistí, jak práce pokračují a bahno odvážejí. Video pošlete přes aplikaci iReportér.

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Přehrada se začala vypouštět už na jaře. V dubnu její dno natočil iReportér Vladimír Želiaskov. Na záběrech jsou v dálce vidět kořeny stromů, nánosy bahna a různý bordel, který se tam za léta nashromáždil. Po loňském suchu přehrada už v únoru vypadala poloprázdná, to se ale ještě s plánováním vypouštěním nezačalo. Natáčel u ní iReportér Milutin Petrovic.

Přehrada, která je ve správě Povodí Odry, je stará přes padesát let a nebyla od svého vzniku ani jednou čištěna. Přes 180 tisíc metrů krychlových nánosů usazenin bude odtěženo ze dna přehrady Olešná a přilehlého rybníku Řehánek. V přehradě dnes dosahují nánosy dvou až dvou a půl metru.

Uvnitř přehrady byly vybudovány dočasné komunikace, které budou sloužit k těžbě a odvozu sedimentů. Nánosy usazenin pak budou nákladní automobily odvážet na odvaly Dolu Paskov ve Staříči a v Chlebovicích a částečně na skládku odpadů v Ostravě.

Podle generálního ředitele Povodí Odry Jiřího Pagáče, generální ředitel Povodí Odry je cílem akce zvýšení retenční kapacity tohoto vodního díla, povýšení zásobní funkce vodního díla a zlepšení kvality vody v nádrži. Těžba sedimentů na přehradě Olešná by mohla být zahájena v polovině tohoto měsíce a ukončena bude na přelomu března a dubna příštího roku.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

POPELÁŘSKÝ VŮZ V PLAMENECH! Hasiči zasahovali brzy ráno v Praze!

POPELÁŘSKÝ VŮZ V PLAMENECH! Hasiči zasahovali brzy ráno v Praze!
Play

Odpadky uvnitř popelářského vozu se vznítily v úterý v brzkých ranních hodinách v Praze v Jaromírově ulici. Požár zaměstnal hasičskou jednotku a zastavil tramvajovou dopravu v celé ulici. Celý článek

Prezident Miloš Zeman navštíví Olomoucký kraj. Vaše video odvysílá ČT!

Během 18.-20. května navštíví hlava státu Přerov, Hranice i Posádkový dům armády ve Městě Libavá. Pošlete video prezidenta Miloše Zemana z návštěvy Olomouckého kraje přes aplikaci iReportér. Celý článek

Moštuje se v Bělé pod Pradědem!

Moštuje se v Bělé pod Pradědem!
Play

V Bělé pod Pradědem se moštuje z hroznového vína! Zapojil se každý kdo měl sílu a lis! Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz