ireporter

OBCE VYVĚSILY TIBETSKÉ VLAJKY.Uctily oběti protičínského povstání!

OBCE VYVĚSILY TIBETSKÉ VLAJKY.Uctily oběti protičínského povstání!

10.03.2016 – Petra Vostatková

Tibetské vlajky ve čtvrtek 10. března vlají ve stovkách obcí. Nejen na úřadech, ale například i knihovnách. Lidé tak vzpomínají na oběti protičínského povstání. V roce 1959 při něm zahynulo 80 000 Tibeťanů.

Děje se u vás něco zajímavého? Natočte to! Pošlete příspěvek přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter.

Češi si na mnoha místech naší země vyvěsili tibetské vlajky. Připomněli si 57 let staré protičínské povstání Tibeťanů, které pro 80 000 z nich zkončilo tragicky. Doslova profesionální reportáž přišla z Hlučína. Natočil ji iReportér Martin Ilek. 

V Mníšku pod Brdy visela tibetská vlajka na místní knihovně. Na zahradě knihovny byly zveřejněny informační panely o Tibetu. Knihovna vybrala i tituly, které se tibetské kultury rovněž týkají.  Velmi pěknou reportáž poslala iReportérka Zora Kasíková. Video vysílala ČT v pořadu Události v regionech.

V Mnichově Hradišti videala vlajka na městském úřadě. Video natočil Matouš Adamů. Toto video rovněž odvysílala ČT v pořadu Události v regionech.

IReportér David Tichý zmapoval s kamerou více míst Prahy. Na tibetskou vlajku narazil například na Žižkově, v Karlíně, byla viděna také v centru hlavního města.

{{iframe:CT24-50058832

Vlajka pro Tibet se objevila i v Rychnově nad Kněžnou, video poslal Míra Hostinský.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

KULISY BARRANDOVA V PLAMENECH! Kouř zachycen mnoha míst metropole!

KULISY BARRANDOVA V PLAMENECH! Kouř zachycen  mnoha míst metropole!
Play

Před šestou hodinou v pátek zaznamenali obyvatelé Prahy mohutný dým ,který se valil z Barrandova. Požár zachvátil filmařské kulisy historického seriálu. Škody se odhadují na 100 milionů korun. Celý článek

MÁTE V AUTĚ ZABUDOVANOU ON BOARD KAMERU? Pošlete nám zajímavé záběry!

MÁTE V AUTĚ ZABUDOVANOU ON BOARD KAMERU? Pošlete nám zajímavé záběry!
Play

Jsou situace, které vás dokážou na českých silnicích rozhodit a natočila je vaše onboard kamera? Pošlete nám zajímavé záběry přes aplikaci iReportér.Vaše příspěvky odvysílá Česká televize! Celý článek

POCHLUBTE SE VYSVĚDČENÍM A OSLAVAMI KONCE ŠKOLNÍHO ROKU

POCHLUBTE SE VYSVĚDČENÍM A OSLAVAMI KONCE ŠKOLNÍHO ROKU
Play

Konec školního roku je tu! Jdete si pro vysvědčení? Jdou si pro něj Vaše děti? Natočte, jak si Váš školáček vyzvedává hrdě své vysvědčení. Vaše video odvysílá ČT:D ve Zprávičkách. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz