ireporter

NEJLEPŠÍ IReportéři týdne přinesly aktuální záběry PŘÍVALOVÝCH SRÁŽEK

NEJLEPŠÍ IReportéři týdne přinesly aktuální záběry PŘÍVALOVÝCH SRÁŽEK

03.06.2016 – Petra Vostatková

Pravidelně v pátek vysílá zpravodajská stanice ČT24 rubriku iReportér. Vždy ve 14:50 se společně s redaktorem Oldřichem Borůvkou ohlížíme za uplynulým týdnem a odměňujeme nejlepší iReportéry týdne.

Rozmary počasí přinesly v tomto týdnu silné bouřky, doplněné krupobitím a přívalovými dešti. IReportéři České televize zmonitorovali aktuální situaci. Tady jsou nejlepší videa uplynulého týdne.

Doslova strhující záběry natočil iReportér Jan Barvínek. Přívalový déšť vytopil stanoviště dětské  hasičské soutěže Plamen. "Natočil jsem video z bleskové povodně v Jílovicích u Hradce Králové 28.5.2016, konala se tam dětská hasičská soutěž Plamen, účastnilo se cca 45 družstev po 10 dětích. Stanové městečko bylo zaplaveno, byla prováděna evakuace a záchrana dětí. Bouřka byla doprovázena silnou bouřkou a větrem. Všude panoval chaos a pláč dětí a hlavně strach zda jsou všichni v pořádku." Takové informace k videu poslal autor Jan Barvínek. 

Havířov ve středu 1.6.zažil silné krupobití a rovněž přívalové deště. V kombinaci se silnou bouřkou zůstalo město se zaplavenými ulicemi a sklepy. Kroupy se valili Klidnou ulicí. Natočil iReportér Martin Wala.

Město Albrechtice bylo ohroženo stoupající hladinou řeky Opavice. Její hladina se zvedla během jedné hodiny o 50 centimetrů. Natáčel iReportér Karel Knapp.

Všichni ocenění iReportéři získají balíček předmětů České televize, a to reflexní ČT vestu, reflexní ČT náramek a ČT kšiltovku. Rubriku iReportér z 3.6. ke zhlédutí ZDE.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

Startuje Jizerská 50! Přípravte si běžky a natočte video ze závodu pro ČT!

49. ročník běžeckého závodu se odehrává tento víkend v Bedřichově. Přes nepřízeň sněhových podmínek očekávají organizátoři tisíce účastníků na startu. Jste přímým závodníkem nebo jen jedete do Bedřichova fandit? Natočte video z této víkendové akce, vaše příspěvky odvysílá Česká televize. Celý článek

OBCE VYVĚSILY TIBETSKÉ VLAJKY.Uctily oběti protičínského povstání!

OBCE VYVĚSILY TIBETSKÉ VLAJKY.Uctily oběti protičínského povstání!
Play

Tibetské vlajky ve čtvrtek 10. března vlají ve stovkách obcí. Nejen na úřadech, ale například i knihovnách. Lidé tak vzpomínají na oběti protičínského povstání. V roce 1959 při něm zahynulo 80 000 Tibeťanů. Celý článek

NATÁČEJTE V PŘÍRODNÍ REZERVACI ÚDOLÍ OSLAVY A CHVOJNICE

Rezervace patří mezi největší u nás, což je podle ochránců přírody její velká výhoda. Ministerstvo životního prostředí však ohlásilo záměr zredukovat přírodní rezervaci na dvě národní přírodní rezervace. Proti tomu však protestují vědci a ochránci přírody. Chráněná území se podle nich nemají zmenšovat a drobit. Celý článek