ireporter

NA BŘECLAVSKU LEŽÍ TUNY VYHOZENÝCH OKUREK. Nevyhovují estetickým standardům

NA BŘECLAVSKU LEŽÍ TUNY VYHOZENÝCH OKUREK. Nevyhovují estetickým standardům

10.08.2016 – Martin Dobrovodský

Video iReportérky Vlasty Mikulášové, na kterém je zachycena velká hromada nepoužitelných okurek u jihomoravských Pasohlávek, posloužilo jako námět pro reportáž zabývající se plýtváním vypěstované zeleniny.

iReportérka Vlasta Mikulášová zaslala na první pohled kuriózní video obrovské hromady vyhozených okurek, která se nachází u jihomoravských Pasohlávek. Právě toto video posloužilo jako námět pro reportáž o každoročním plýtvání a vyhazování vypěstované zeleniny. Na skládce se nachází okurky, které nevyhovují standardům pro prodej na trhu. Leží navíc na hromadě hnoje, takže již není možné je využít pro další potřebu. Pole patří podnikatelce z Německa, která byla nucena okurky vyhodit z důvodu, že jsou přerostlé. Úrodu totiž vozí na německý trh, na kterém se nemohou prodávat okurky delší než 14 centimetrů.

Na reportáž, která byla odvysílána ve středu 10. srpna v 8:10 v rámci pořadu Studio 6 se můžete podívat na tomto odkazu.

Máte také námět na zajímavou reportáž? Pošlete video přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

OSTRAVA ŽIJE FESTIVALEM COLOURS OF OSTRAVA! Pošlete své videozážitky!

OSTRAVA ŽIJE FESTIVALEM COLOURS OF OSTRAVA! Pošlete své videozážitky!
Play

V interesantním prostředí Dolních Vítkovic se letos po šestnácté koná multižánrový festival Colours of Ostrava. Pokud jste na místě, pošlete záběry z koncertů, workshopů, ale i běžného života ve stanovém městečku přes aplikaci iReportér. Celý článek

Požár chatky, nehoda tramvají nebo třeba papež. Akční týden pro iReportéry

Požár chatky, nehoda tramvají nebo třeba papež. Akční týden pro iReportéry
Play

Tento týden byl opravdu bohatý na netradiční události, nehody či akce. Kromě krásných záběrů počasí a adventních či Mikulášských oslav natáčeli iReportéři také požár, bouračky nebo audienci u papeže. Celý článek

VÝCHODNÍ OKRUH PLZNĚ

VÝCHODNÍ OKRUH PLZNĚ
Play

Stavba 1. části východního okruhu města Plzně i přes koronavirovou krizi úspěšně pokračuje. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz