ireporter

NA BŘECLAVSKU LEŽÍ TUNY VYHOZENÝCH OKUREK. Nevyhovují estetickým standardům

NA BŘECLAVSKU LEŽÍ TUNY VYHOZENÝCH OKUREK. Nevyhovují estetickým standardům

10.08.2016 – Martin Dobrovodský

Video iReportérky Vlasty Mikulášové, na kterém je zachycena velká hromada nepoužitelných okurek u jihomoravských Pasohlávek, posloužilo jako námět pro reportáž zabývající se plýtváním vypěstované zeleniny.

iReportérka Vlasta Mikulášová zaslala na první pohled kuriózní video obrovské hromady vyhozených okurek, která se nachází u jihomoravských Pasohlávek. Právě toto video posloužilo jako námět pro reportáž o každoročním plýtvání a vyhazování vypěstované zeleniny. Na skládce se nachází okurky, které nevyhovují standardům pro prodej na trhu. Leží navíc na hromadě hnoje, takže již není možné je využít pro další potřebu. Pole patří podnikatelce z Německa, která byla nucena okurky vyhodit z důvodu, že jsou přerostlé. Úrodu totiž vozí na německý trh, na kterém se nemohou prodávat okurky delší než 14 centimetrů.

Na reportáž, která byla odvysílána ve středu 10. srpna v 8:10 v rámci pořadu Studio 6 se můžete podívat na tomto odkazu.

Máte také námět na zajímavou reportáž? Pošlete video přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

Českem se v úterý proženou SILNÉ BOUŘKY! Místy vydatný déšť a vítr!

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které se přeženou přes naše území v úterý 6.6. po poledni. Přijdou od západu a nejsilnější budou na východě republiky. Tam rtuť teploměru dosáhne až 30 stupňů. Pošlete záběry počasí přes aplikaci iReportér. Celý článek

KULISY BARRANDOVA V PLAMENECH! Kouř zachycen mnoha míst metropole!

KULISY BARRANDOVA V PLAMENECH! Kouř zachycen  mnoha míst metropole!
Play

Před šestou hodinou v pátek zaznamenali obyvatelé Prahy mohutný dým ,který se valil z Barrandova. Požár zachvátil filmařské kulisy historického seriálu. Škody se odhadují na 100 milionů korun. Celý článek

UVR BRNO: Natočte Valentýnský víkend a koncert ZAZ v Brně!

Svátek zamilovaných vypukne druhý únorový víkend a pokud se chystáte na oslavu, či valentýnský večírek, pošlete video! Bude odvysíláno v brněnském vydání pořadu Události v regionech. Celý článek