ireporter

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA A ČERTOVSKÉ PRŮVODY OBJEKTIVEM iREPORTÉRŮ

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA A ČERTOVSKÉ PRŮVODY OBJEKTIVEM iREPORTÉRŮ

06.12.2017 – Martin Dobrovodský

Kromě čertů, andělů a Mikulášů všech možných tvarů, velikostí a vzezření vyrazili o mikulášském večeru do ulic také iReportéři České televize. Natáčeli například v Praze, ve Vysokém Mýtě, ve Žďárné v Blansku nebo v Chvalčově na Kroměřížsku. Podívejte se na jejich záběry.

Že s Mikulášem a čerty v Chvalčově nejsou žerty poznal iReportér Radim Grímsvötn. Natáčel na tradičním čertovském průvodu, který v Chvalčově každý rok pořádají místní hasiči. 

Ze stejné akce nám poslal velmi pěkně zpracovanou reportáž také iReportér Jaroslav Jaroš

Ve speciálním duchu se jako každý rok nesla také mikulášská nadílka ve Ždárné v Blansku. A v čem, že je tato mikulášská nadílka vlastně speciální? To vysvětluje ve svém komentáři autor videa Jakub Dosedla: "Mikulášská nadílka u kostela sv Bartoloměje ve Žďarné se jako každý rok nesla ve speciálním duchu. Mikuláš a anděl sjeli z kostelní veže, čerti s kočárem potom vyšli z pekla. Mikuláš volal děti na pódium, kde se musely představit a říct nějakou básničku. Hodné děti dostaly odměnu, zlobivé odnesli čerti do pekla. Akce byla zakončena ohňostrojem, k dispozici byl čaj a k prodeji svařák nebo grog a samozřejmě něco ostřejšího."

Za velkého zájmu těch nejmenších přijeli na náměstí ve Vysokém Mýtě Mikuláš s andělem a čerty ve vlastních kočárech. Na videu iReportéra Martina Maška.

Mikulášové s anděly a čerty nemohli vynechat ani návštěvu našeho hlavního města. Na vánočních trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad natáčel náš pravidelný iReportér David Tichý.

A na závěr velmi pěkně zpracovaná reportáž iReportéra Vladimíra Čermáka z dětského domova Domino v Plzni. Mikulášského večera se zde zúčastnili například Andrea Verešová, modelka Lenka Olbertová, populární plzeňský fotbalista David Limberský nebo modelka, moderátorka ČT a bývalá miss ČR Lucie Křížková s její desetiměsíční Lolinkou a šestiletým Davídkem.

I vy se můžete stát iReportérem České televize. Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

VIDEO: KAMION SE ZAKLÍNIL NA CYKLOSTEZCE! Vyproštění trvalo 7 hodin!

VIDEO: KAMION SE ZAKLÍNIL NA CYKLOSTEZCE! Vyproštění trvalo 7 hodin!
Play

Ve středu 20. dubna večer na cyklostezku v Huslenkách najel kamion, který se návěsem zaklínil na mostku cyklostezky. Na pomoc hasiči povolali jeřáb o váze 55 tun, kamion vyprostil po dlouhých sedmi hodinách. Celý článek

ŘIDIČ NABOURAL V PRAZE ČTYŘI VOZY A PŘEVRÁTIL AUTO NA BOK! Z místa ujel!

ŘIDIČ NABOURAL V PRAZE ČTYŘI VOZY A PŘEVRÁTIL AUTO NA BOK! Z místa ujel!
Play

Neobvyklá dopravní nehoda se stala v úterý 24. května dopoledne v Praze. Řidič BMW naboural několik vozů, na příjezd policie nečekal. Na místě natáčel iReportér Martin Hakl. Celý článek

OBJEKTIVEM iREPORTÉRA: Projížďka Dubají, perlou Perského zálivu

OBJEKTIVEM iREPORTÉRA: Projížďka Dubají, perlou Perského zálivu
Play

Metrem bez řidiče i vodním taxi abra. Vydejte se s námi na prohlídku Dubaje, hlavního a zároveň nejlidnatějšího města Spojených arabských emirátů. Celý článek