ireporter

Koledy pokaždé jinak ukazují záběry iReportérů

Koledy pokaždé jinak ukazují záběry iReportérů

19.12.2019 – Romana Svobodová

Velké zkušené pěvecké sbory v kostelech, malé děti poprvé na jevišti nebo prostě jen tak pro radost po cestě z práce tramvají, tak zachytili naši iReportéři zpívání koled v jejich okolí. A kde si s chutí zazpíváte koledy vy? Pošlete nám vaše videa.

iReportér Petr Gartner popsal svůj zážitek v Liberci takto: Dnes jsem měl příjemnou cestu z práce. Nastoupil jsem do tramvaje, kde se zpívaly koledy. Byl to již 7. ročník  Zpívání koled v tramvaji&quot. Bylo to pro mne krásné překvapení.

 

A takhle si poradily děti z pěveckého sboru Studánka ze Základní školy Mařádkova ulice v Opavě. Jejich vystoupení na vánočních trzích na Dolním náměstí v Opavě zaznamenal iReportér Jiří Kelnar. Za velké morální podpory rodičů a prarodičů děti zazpívaly za doprovodu klavíru několik písní. Pro většinu dětí to bylo první vystoupení před veřejností.

 

No a zkušené pěvce na závěr natočil iReportér Jakub Dosedla.  V neděli 15.12. se v evangelickém kostele v Boskovicích konal třetí z cyklu adventních koncertů.  Jako první zazpíval smíšený pěvecký sbor Malá Nota pod vedením Aleny Honzákové. Děti zpívaly nejen české, ale také latinské, německé nebo španělské vánoční písně. Další vystoupil mužský pěvecký sbor Novocantus pod taktovkou Františka Ostrého z Nového Města na Moravě, který se zaměřuje zejména na duchovní hudbu. 3. adventní koncert zakončili studenti z pěveckého smíšeného sboru Gymnázia Boskovice. Vedení se ujal Martin Nerud a stejně jako předchozí sbory, byly odměněni velkým potleskem.

 

Záběry, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou Vaše video do zpravodajství České televize!

•    Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu,
•    Natáčejte na šířku,
•    Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby,
•    Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

Téma pro iReportéry: MODERNIZACE DÁLNICE D1

Rozsáhlé rekonstrukce dálnice D1 probíhají již 5 let, dokončení modernizace se předpokládá v roce 2021. Jízdu na hlavním tahu mezi Prahou a Brnem komplikují několikakilometrové uzavírky, práce těžké techniky i dopravní nehody. To jsou právě témata pro vás, iReportéry. Vaše příspěvky odvysílá Česká televize. Celý článek

Prezident Miloš Zeman navštíví Olomoucký kraj. Vaše video odvysílá ČT!

Během 18.-20. května navštíví hlava státu Přerov, Hranice i Posádkový dům armády ve Městě Libavá. Pošlete video prezidenta Miloše Zemana z návštěvy Olomouckého kraje přes aplikaci iReportér. Celý článek

ADVENT V ČESKU: Náměstí ovládly vánoční trhy, koncerty i tradiční řemesla

ADVENT V ČESKU: Náměstí ovládly vánoční trhy, koncerty i tradiční řemesla
Play

Náměstí po celé České republice se o druhé adventní neděli opět zaplnily návštěvníky tradičních vánočních trhů. Natáčeli na nich také naši iReportéři, kteří zaslali záběry z vánočně vyzdobeného Brna, Ostravy, Chebu, Havířova nebo třeba Plzně. Podívejte se na jejich záběry. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz