ireporter

JAK SE JEZDÍ PO REPUBLICE O VELIKONOČNÍCH SVÁTCÍCH?

JAK SE JEZDÍ PO REPUBLICE O VELIKONOČNÍCH SVÁTCÍCH?

24.03.2016 – Tereza Kušová

Od čtvrtka 24. do pondělí 28. dubna jsou velikonoční prázdniny. Svátky přitom začínají až v pátek. Jak vypadají české silnice během svátků? Plné aut? A co vlaky?

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Už ve středu se začali Pražané hrnout z města, jak natočil iReportér Marek Vítek. Ve čtvrtek totiž začínají velikonoční prázdniny a meteorologové slibují jarní slunečné počasí. Během čtvrtka se očekává další vlna aut na silnicích mířící ven z města. A to nejen z Prahy, ale i dalších měst. Jak to vypadá ve vašem kraji? Jak vypadjí výpadovky z měst? Tvoří se kolony? A naopak na místech, kde běžně v pracovní dny kolony bývají, žádné nejsou?

O Velikonocích na silniční bezpečnost v Česku dohlédne zhruba 3 000 policistů. Zaměří se zejména na hlavní tahy a kritická místa. Budou kontrolovat plynulost provozu a dodržování předpisů, zejména zákaz požívání alkoholu či drog před jízdou. Před rokem o velikonočních svátcích zemřelo 11 lidí, což bylo meziročně o sedm víc. Potkáte na své cestě policisty, jak kontrolují řidiče? Jak měří rychlost, nebo jak provádí dechovou zkoušku? Natočte to.

Doprava neposílí jen na silnicích, ale i na kolejích. České dráhy posílí vlakové spoje o desítky vozů na různých linkách po celé České republice. Největší nápor cestujících je očekáván v pondělí odpoledne při návratu ze severní a střední Moravy do Prahy, proto ČD vypraví v pondělí 28. března zvláštní rychlík Praha hl.n. - Ostrava hl.n. - Praha hl.n., který bude veden dvěma jednotkami CityElefant s kapacitou přes 600 míst k sezení.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

EXKLUZIVNĚ: HAVÍŘOVEM SE VALILA VODA I KROUPY! Záběry vysílala ČT!

EXKLUZIVNĚ: HAVÍŘOVEM SE VALILA VODA I KROUPY! Záběry vysílala ČT!
Play

Náhlá přívalová srážka s krupobitím ve středu odpoledne postihla východ republiky, nejvíce Havířov. Videa iReportérů odvysílala Česká televize v pořadu Události v regionech i hlavní relaci Počasí. Celý článek

Hlasujte a vyberte nejlepší iReportérské regionální video týdne!

Každou sobotu vysílá Česká televize pořad Týden v regionech z Brna a Ostravy. V rámci těchto regionálních vysílání můžete hlasovat o nejlepší iReportérské video týdne. Podívejte se na vítěze uplynulého týdne a nabídku nových soutěžních videí. Celý článek

HLASUJTE PRO NEJLEPŠÍ iReportérské regionální VIDEO týdne!

Každou sobotu vysílá Česká televize pořad Týden v regionech z Brna, Ostravy a střídavě z Hradce Králové a Českých Budějovic. V rámci těchto regionálních vysílání můžete hlasovat o nejlepší iReportérské video týdne. Podívejte se na vítěze uplynulého týdne a nabídku nových soutěžních videí. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz