ireporter

iREPORTÉR RENÉ RUDZAN: Být v pravý čas na pravém místě

iREPORTÉR RENÉ RUDZAN: Být v pravý čas na pravém místě

01.12.2016 – Martin Dobrovodský

Brněnský tramvaják a patriot René Rudzan patří k iReportérským stálicím České televize. Přečtěte si co ho k samotnému projektu iReportér přivedlo, jaká témata ho nejvíce zajímají a které své video považuje za nejzdařilejší.

iREPORTÉR RENÉ RUDZAN: Být v pravý čas na pravém místě

Co Vás přivedlo k iReportérovi?

Nápad posílat krátká reportérská videa, mobilní aplikací iReportér, mám samozřejmě z internetových stránek České televize, kde byla před časem výzva pro nás všímavé, co rádi sdílíme své zážitky, zajímavosti a aktuální novinky s ostatními.

Na jaký přístroj natáčíte svá videa? (kamera, fotoaparát, mobilní telefon)

Do iReportéra natáčím svá videa jen mobilem (nedávno Acer a nyní novějším Vodafone Smart Ultra 7) a taky si myslím, že do týdeníků patří od nás amatérů jen videa natočená naostro z mobilu  a ne jinak. Kvalitnější a delší videa s jednoduchým zpracováním na starším notebooku zase natáčím digitálním kompaktem Nikon COOLPIX P310, které zase točím speciálně pro svůj již druhý kanál na YouTube. Takže jsem už léta youtuberem, aniž jsem znal tento nový fenomén, nejen pro mladou generaci.

Co natáčíte nejraději - u jakých příležitostí saháte po kameře?

Natočím nebo vyfotím téměř vše co mě něčím zaujme, co zrovna potkám a nemusím dopředu mít naplánované a u čeho tuším, že to přátele, známé, nebo i odběratele a diváky bude alespoň zajímat, pobaví nebo budou sami sdílet dále. Raději natáčím hezké počasí a přírodu ve městě Brně a okolí, novinky a zajímavosti na které sám natrefím, občas i krátká videa z práce tramvajáka Rendy pro mé přátele šotouše - fanoušky, nejen kolejové dopravy. Méně raději i dopravní záludnosti a nehody, které mi přijdou do cesty. Ale na takové "nepříjemné senzace" jsou spíše ty bulvární televize a novinové plátky. Zase na druhou stranu mě potěší, když mi třebas napíší starší, nebo nemocní lidé poděkování, že díky mě vidí spoustu hezkých a zajímavých míst, kam by se třeba už ani nepodívali, nebo se nemůžou dostat. Na vše ale musí vyjít trochu času a taky mít prostě to reportérské štěstí.

Proč točíte - co Vás na tom baví?

Být v pravý čas na pravém místě a být připraven. Nabitý mobil, nebo mít u sebe kompakt, jinak se můžu zlobit jen na sebe, že mám třebas zrovna neopakovatelný zážitek jen pro své vlastní oči a to je taky škoda.

Napadá Vás třeba nějaké téma, které zatím v iReporterovi nebylo a bavilo by Vás ho natáčet?

Každý den, každá hodina nám přináší něco nového, jenom se kolem sebe dívat. Nejlepší jsou neplánované akce a vo tom je :)

Máte nějaký vzkaz pro ostatní iReportéry, nebo diváky?

Na fb máme svůj profil jako iReportéři a tam se můžeme vzájemně pozdravit i podpořit a jsme rádi, když se pak divákům líbí a všimnou si.

Které své video považujete za nejzdařilejší?

Nejzdařilejší? To snad teprve přijde, je to i o náhodě a připravenosti. Ale nejvíc se mi z poslední doby líbilo, že jsem si 17. listopadu spravil náladu a natočil večer s písničkami přátel u dobrého vína a veškerá politika a všední starosti zůstaly někde venku.Z Brna zdraví iReportét a Tramvaják Renda :)

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

KULISY BARRANDOVA V PLAMENECH! Kouř zachycen mnoha míst metropole!

KULISY BARRANDOVA V PLAMENECH! Kouř zachycen  mnoha míst metropole!
Play

Před šestou hodinou v pátek zaznamenali obyvatelé Prahy mohutný dým ,který se valil z Barrandova. Požár zachvátil filmařské kulisy historického seriálu. Škody se odhadují na 100 milionů korun. Celý článek

Vánoční přípravy vrcholí! Natočte nákupní horečku a vaše video odvysílá ČT!

Vánoční přípravy vrcholí! Natočte nákupní horečku a vaše video odvysílá ČT!
Play

Nákupní centra praskají ve švech, ve vzduchu nervozita. I takové jsou české Vánoce. A právě na vaše video čekáme! Natočte dopravní komplikace u nákupních center nebo fronty a houfy lidí! Vaše video odvysílá Česká televize! Celý článek

VÍTĚZOVÉ RUBRIKY IREPORTÉR: Záchrana v Tatrách, tajfun Meranti a nízká Ohře

VÍTĚZOVÉ RUBRIKY IREPORTÉR: Záchrana v Tatrách, tajfun Meranti a nízká Ohře
Play

Každý pátek můžete na zpravodajské stanici ČT24 sledovat pořad rubrika iReportér, v rámci které vyhlašuje redaktor Oldřich Borůvka tři nejlepší iReportéry uplynulého týdne. Tentokrát se jimi stali Denisa Kolarova, Jarda Fous a Michal Hotmar. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz