ireporter

EVROPSKÝ DEN TÍSŇOVÉ LINKY 112

EVROPSKÝ DEN TÍSŇOVÉ LINKY 112

11.02.2016 – Tereza Kušová

Víte, kam voláte, když vyťukáte na telefonu 112? Víte, že linka je zadarmo? A víte, že v 40 procentech volají lidé jen poplašné zprávy? A víte, že není náhoda, že právě dnes tato linka má svůj den? Linka 112 = 11. 2.

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Jak mají videa vypadat, najdete v návodech vpravo. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

112, 158, 156, 155, 150? Kam a kdy volat? Pokud si nejste jisti, tak využití mezinárodní tísňové linky to vždy jistí. 112 byste měli hlavně volat, ale ve chvíli, kdy se jedná o tak závažnou věc, kdy je potřeba integrovaný záchranný systém, tedy hasiči, záchranáři a i policie. Co jste možná nevěděli je, že horskou službu voláte pouze přes 112, nebo na tamní telefonní číslo horské služby, ale ten si asi nezapamtuje. A pak, jak už samotný název napovídá, využívat můžete tísňovou linku i v zahraničí. 112 je mezinárodní linka, ale linky na samotné složky má každá země své.

Když však víte, koho na pomoc potřebujete, nemusíte zbytečně využívat 112, ale když potřebujete hasiče, vytočte 150. Když potřebujete záchranáře, zavolejte na 155. Pokud potřebujete městkou policii, vyťukejte 156, ti pomáhají i s odchytem zvířat. Poslední číslo, 158, zbylo pro státní policii.

Den otevřených dveří

Evropský den tísňové linky slaví hned několik složek integrovaného záchranného systému, a to především dnem otevřených dveří. Chystáte se navštívit nějakou hasičskou stanici v tento den? Nebo dispečink? Natočte to a pošlete k nám toto video.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

Sobota přinesla jarní počasí, v neděli přejde přes naše území silný vítr

Sobota přinesla jarní počasí, v neděli přejde přes naše území silný vítr
Play

Vstupujeme do třetího adventního týdne, počasí tomu však nenasvědčuje. Podívejte se na záběry "jara", které se odehrává pár týdnů před Štědrým dnem. Celý článek

IREPORTÉŘI TÝDNE: Vánoční strom, sbírka potravin i Malý Radhošť

IREPORTÉŘI TÝDNE: Vánoční strom, sbírka potravin i Malý Radhošť
Play

V rámci pravidelného pořadu rubrika iReportér vyhlásil v pátek 29.11. vedoucí redakce sociálních sítí ČT Oldřich Borůvka tři nejlepší iReportérská videa uplynulého týdne. Jejich autoři natočili putování vánočního stromu ze Semil, potravinovou sbírku a 50. výročí valašského souboru. Podívejte se na vítězná videa. Celý článek

Téma pro iReportéry: MODERNIZACE DÁLNICE D1

Rozsáhlé rekonstrukce dálnice D1 probíhají již 5 let, dokončení modernizace se předpokládá v roce 2021. Jízdu na hlavním tahu mezi Prahou a Brnem komplikují několikakilometrové uzavírky, práce těžké techniky i dopravní nehody. To jsou právě témata pro vás, iReportéry. Vaše příspěvky odvysílá Česká televize. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz